НАЛБ стартира успешно!

1089

НАЛБ - ЕмблемаПървият кръг от НАЛБ завърши!

И трите двубоя бяха спечелени от символичните домакини, като победи записаха отборите на ЛокомотивОрландо и Своге. Тимовете предложиха интересни двубои още в старта на лигата.

Локомотив – Светкавица 98:28 (24:4; 20:937:10; 17:5)

Отборът на Локомотив не беше затруднен от отбора на Светкавица и още в първата част на практика си подсигури победата. Първата част бе спечелена с 24:4 от Локомотив, а до полувремето разликата се вдигна до 31 точки. През второто полувреме мачът продължи в същия тон, за да завърши при краен резултат 98:28 в полза на Локомотив.

За Локомотив много силен мач изигра Николай Иванов – 23 точки. С 18 се включи Алекс Борисов, а по 12 добавиха Александър Войнов и Димитър Станиславов. За Светкавица най-резултатен беше Добри Гатев с 6 точки.

Орландо – Бяс 82:71 (19:13; 23:26; 24:10; 16:22)

Орландо започна с победа в много интересен мач участието си в НАЛБ, побеждавайки Бяс на старта. Двубоят бе оспорван от самото начало, като на полувремето резултатът беше 42:39 в полза на Орландо. Третата част бе ключова за успеха на символичните домакини, защото вдигнаха разликата в своя полза до 17 точки. В края опитите на Бяс да обърнат мача стигнаха само за загуба с 11 точки разлика.

За Орландо с 21 точки завърши Димитър Велев, а Марио Сошенко и Адам Баргути добавиха съответно по 15 и 14 точки за победителите. За Бяс силен мач изигра Димитър Гроздев с 22 точки, с 13 се включи Христофор Пешлеевски, а 12 добави Венислав Наумов.

Своге – Хелга 70:58 (17:19; 11:10; 16:10; 26:19)

В последния мач от първия кръг отборът на Своге се наложи над Хелга със 70:58. Мачът мина през много обрати, като на полувремето Хелга водеше с 1 точка. Своге не се предаде и успя да обърне символичните гости. Второто полувреме бе загубено от Хелга, като разликата накрая се увеличи, за да достигне до 12 точки в полза на Своге.

Дуото Антонио Антов и Руслан Богданов направиха много силен мач за Своге, завършвайки съответно с 24 и 22 точки. Емил Горанов се включи с 12. За Хелга над всички бе Петър Иванов, който вкара 27 точки. С по 8 се включиха Пламен Пенев и Михаил Дянков.

Следващият кръг в НАЛБ ще се проведе на 13.11.2011 година (Неделя) отново в залата на стадион „Локомотив“, като първият мач е с начален час 16:00 и е между отборите на Бяс и Своге. Във втория мач от кръга в 17:30 часа ще се изправят Светкавица и Орландо, а в последния двубой от 19:00 Хелга излиза срещу Локомотив.

На страницата на НАЛБ във Фейсбук можете да намерите още много информация, както и снимки: http://www.facebook.com/NALB.BG