Орландо изненада Своге в НАЛБ

737

НАЛБ - ЕмблемаИзигран беше осмият кръг в НАЛБ.

В първия мач от втория полусезон Орландо хвърли бомбата, нанасяйки първа загуба на СвогеЛокомотив се наложи над Бяс, а Хелга победи Светкавица в третия мач от кръга. Трябва да се отбележи, че с началото на втория полусезон отборите имаха право да картотекират нови състезатели, като трансферният прозорец в лигата е до 26.02.2012 година.

Орландо – Своге 70:66 (15:13; 16:18; 15:18; 24:17)

Мачът започна с предимство за отбора на Своге, като след 5 минути игра символичните гости имаха предимство от 9 точки (11:2), но след няколко тройки Орландо се върна в мача и дори поведе, за да спечели първата част с 2 точки разлика. Втората част също беше равностойна и така на полувремето резултатът беше равен. След почивката двубоят продължи да бъде интригуващ, а преди последната част отборът на Своге имаше предимство от 4 точки. В последната част обаче символичните домакини от Орландо се разиграха, за да спечелят частта със 7 точки разлика, а с това и мача (70:66).

За Орландо много силно игра Денис Добрев, който завърши с 24 точки. 17 добави Адам Баргути, а с по 10 се включиха Андрей Митов и новото попълнение в отбора Мариян Калчев. За Своге Антонио Антов и Руслан Богданов завършиха съответно с 24 и 20 точки, но никой друг от съотборниците им не мина границата от 10 точки.

Бяс – Локомотив 59:85 (17:20; 6:20; 20:16; 16:29)

Двубоят започна оспорвано, като Локомотив спечели първата част с 3 точки. Втората четвърт се оказа решаваща за изхода на двубоя, като в нея Бяс загуби с 14 точки и така натрупа дефицит от 17 на полувремето. След почивката символичните домакини отново играха силно и дори спечелиха третата част с 4 точки разлика, но през последните десет минути отборът на Локомотив имаше предимство и спечели с 13 точки разлика, а с това и мача (85:59).

Димитър Станиславов реализира 28 точки за победителите. 15 добави Александър Войнов, с 13 се включи Васил Туев, а по 12 отбелязаха Цветелин Костов и Георги Георгиев. За Бяс Христофор Пешлеевски беше над всички с 24 точки. 16 добави Христо Тодоров, а 14 реализира новото попълнение на тима Ивайло Станков.

Светкавица – Хелга 42:70 (16:16; 12:21; 5:22; 9:11)

Последният мач от кръга започна интригуващо, като зоновата защита на Светкавица беше много ефективна и даваше резултат в началото на двубоя. Първата част завърши при равен резултат (16:16). През втората четвърт отборът на Хелга имаше предимство, за да поведе на полувремето с 9 точки разлика. След почивката символичните гости успяха да пречупят Светкавица, печелейки третата четвърт със 17 точки разлика. Последната част, също както първата, беше равностойна, а Хелга стигна до успеха със 70:42.

Най-резултатен за отбора на Хелга стана картотекираният този кръг Мартин Механджиев, като той реализира 19 точки. 13 добави Александър Енев, а с 11 се включи Пламен Пенев. За Светкавица по 10 точки вкараха братята Петко и Добри Гатеви.

Следващият девети кръг в НАЛБ е на 19.02.2012 година (Неделя), отново в залата на стадион„Локомотив”. От 16:00 часа Локомотив излиза срещу набралия скорост отбор на Орландо, а от 17:30 часа един срещу друг се изправят Своге и СветкавицаХелга и Бяс пък ще играят помежду си от 19:00 часа.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите на страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG