Отново интересни двубои в НАЛБ

733

НАЛБ - ЕмблемаИзигран беше десетият кръг в НАЛБ.

На 26.02.2012 година (Неделя) беше изигран десетият кръг от Националната аматьорска лига по баскетбол. Този кръг беше и последният от второто завъртане между отборите. Предстоят нови пет кръга (трето завъртане), след които ще се изиграят и плейофите в лигата. Десетият кръг предложи много вълнуващи мачове. В първия от тях Локомотив надделя над Своге, след това Бяс победи драматично Светкавица, а накрая Хелга се наложи над Орландо.

Своге – Локомотив 77:87 (15:15; 20:27; 18:15; 24:30)

Първият мач от последния кръг започна много интригуващо, като в началото Своге имаше преимущество, но първата част завърши при равен резултат. На полувремето Локомотив имаше аванс от 7 точки, но той стана едва 4 преди последната част. В крайна сметка символичните гости се наложиха с 10 точки разлика (87:77) в пълната зала на стадион „Локомотив”, като по този начин изместиха отбора на Своге от първото място във временното класиране.

За Локомотив на високо ниво отново беше Александър Войнов, който реализира 29 точки за победителите. 20 точки вкара Георги Латинов Георгиев, а 14 добави Георги Огнянов Георгиев. С по 10 точки пък се включиха Димитър Станиславов и Николай Иванов. За Своге с по съответно 29 и 24 точки приключиха Антонио Антов и Руслан Богданов. 14 точки пък вкара Мирослав Иванов.

Светкавица – Бяс 57:60 (14:10; 15:23; 10:13; 18:14)

Вторият мач от кръга също обещаваше да бъде изключително оспорван. Отборът на Светкавица, който беше в търсене на първата си победа, започна силно и имаше преднина след първата част. Символичните гости от Бяс обаче изиграха силна втора част, за да поведат на полувремето с 4 точки. След почивката мачът отново продължи да предлага много емоции, а преди последната част Бяс имаше преднина от 7 точки. При оставаща по-малко от минута, отборът на Бяс водеше с 2 точки, а тимът на Светкавица имаше възможност да изравни, пращайки мача в продължение или дори да победи в редовното време, но символичните гости удържаха на натиска и в крайна сметка победиха с 3 точки (60:57).

За Бяс на познатото ниво беше Христофор Пешлеевски, който завърши със 17 точки. Много силно игра и Виктор Аргиров, като той вкара 16, а с 11 се включи Християн Стойнов. Най-резултатен в двубоя стана Денислав Каменов от Светкавица, който завърши с 19 точки. 13 пък отбеляза Светослав Петров.

Хелга – Орландо 69:52 (20:23; 16:7; 16:15; 17:7)

В третия мач от кръга един срещу друг се изправиха отборите на Хелга и Орландо в пряк сблъсък за третото място във временното класиране. Двубоят започна равностойно, играта вървеше кош за кош и резултатът беше равен до последната секунда на първата част, когато отборът на Орландо реализира тройка. През втората част обаче Хелга имаше предимство и ограничи Орландо до само 7 точки в частта, за да направи аванса си 6 точки на полувремето. Третата четвърт беше равностойна и беше спечелена от символичните домакини едва с 1 точка, а по този начин Хелга водеше със 7 точки преди последната част. Тогава обаче Орландо отново успя да отбележи едва 7 точки за цялата част и отборът на Хелга достигна до победа със 17 точки разлика (69:52).

Най-резултатен в срещата стана Мартин Механджиев от Хелга, който завърши с 21 точки. 20 пък вкара Стефан Ангелов, а 11 добави Пламен Пенев. За Орландо най-много вкара Александър Сотиров, който завърши с 14 точки. 9 реализира Мариян Калчев, а по 8 добавиха Адам Баргути и Александър Анастасов.

Последното завъртане между отборите в НАЛБ започва на 11.03.2012 година. Тогава Локомотив и Светкавица играят от 16:00 часа, от 17:30 часа един срещу друг се изправят Орландо и Бяс, а от 19:00 часа Своге излиза срещу Хелга.

След като беше публикувано интервюто със състезател на Локомотив (Александър Войнов) – ТУК, сега предстои такива да бъдат дадени и от състезатели на СвогеОрландоБяс , Хелга и Светкавица. Преди единадесетия кръг предстои да излезе и статия с временните водачи по точки за всеки отбор.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите в страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG