Отново интересни мачове в НАЛБ

625

НАЛБ - ЕмблемаИзигран беше четвъртият кръг в НАЛБ!

На 27.11.2011 година се изигра четвъртият кръг от Националната аматьорска лига по баскетбол. Отборите на Своге и Локомотив продължават да не познават вкуса на поражението, като в следващия кръг им предстои да изиграят пряк двубой помежду си. Бяс и Светкавица продължават без победа, въпреки добрите мачове, които изиграха. В средата на класирането остават Орландо и Хелга с по 2 победи и 2 загуби.

Светкавица – Своге 41:91 (11:14; 9:30; 9:27; 12:20)

Първият двубой от четвъртия кръг в НАЛБ започна добре за Светкавица, като отборът поведе в началото на мача и се държа много добре срещу отбора на Своге. Първата част завърши с 3 точки преднина за Своге, но до полувремето Светкавица натрупа дефицит от цели 24 точки. През второто полувреме разликата се вдигна, като в края тимът на Своге спечели с 50 точки разлика (91:41).

За Своге пореден силен мач изигра Руслан Богданов, завършил с 27 точки. По 15 добавиха Георги Соколов и Мирослав Иванов, а с 9 се включи Велислав Йотов. За Светкавица най-резултатен беше Веселин Величков с 9 точки, а по 7 добавиха Лъчезар Георгиев и Любомир Върбанов.

Орландо – Локомотив 51:78 (14:18; 8:22; 9:12; 20:26)

Мачът между отборите на Орландо и Локомотив започна равностойно, като първата част завърши с 4 точки в полза на Локомотив. Втората част обаче беше ключова за успеха на символичните гости, като на полувремето те имаха аванс от 18 точки. Второто полувреме беше оспорвано, но силите на Орландо не стигнаха за нещо повече и загубиха с 27 точки разлика (51:78).

За Локомотив Александър Войнов вкара 18 точки, 15 добави Николай Иванов, а със съответно 12 и 10 се включиха Георги Георгиев и Димитър Станиславов. За Орландо най-резултатен беше Димитър Велев с 23 точки, на ниво се представи и Денис Добрев, който завърши с 11 точки.

Бяс – Хелга 63:78 (10:20; 17:24; 15:16; 21:18)

Третата и последна среща от четвъртия кръг противопостави отборите на Бяс и Хелга. Мачът започна отлично за Хелга, като в началото на мача символичните гости натрупаха солиден аванс, който достигна до 17 точки на полувремето. Второто полувреме беше изключително оспорвано, като отборът на Бяс имаше малко предимство през по-голямата част от времето, но това стигна само за намаляване на разликата до 15 точки в полза на Хелга (78:63).

За Хелга отличен мач изигра Петър Иванов с 32 точки. 11 добави Пламен Пенев, а с по 8 се включиха Михаил Дянков и Владимир Петров. За Бяс с по 13 точки приключиха Християн Стойнов и Христо Тодоров. 11 пък добави Димитър Гроздев.

Следващият кръг от НАЛБ е на 04.12.2011 година, отново в залата на стадион „Локомотив”, като това се явява и последният кръг от първото завъртане между отборите. От 17:30 часа един срещу друг излизат двата отбора без победа до момента, а именно Бяс и Светкавица. От 19:00 часа пък е спорът за третото място след първото завъртане, като този двубой противопоставя отборите на Хелга и Орландо, като и двата тима имат по 2 победи и 2 загуби. Очакваният с най-голям интерес двубой между първите два отбора, които до момента нямат загуба, ще бъде отложен за 10.12.2011 година от 19:00 часа, като тогава или Локомотив, или Своге ще претърпи първата си загуба.

На страницата на НАЛБ във Фейсбук можете да намерите още много информация, както и снимки – http://www.facebook.com/NALB.BG