Първенството в НАЛБ беше възобновено

765

НАЛБ - ЕмблемаЛокомотив и Орландо с победи.

Шампионатът на НАЛБ беше възобновен след повече от месец почивка. Шестте отбора продължават борбата за по-добро класиране преди плейофите. На 05.02.2012 година беше изигран седмият кръг, а след него остават още осем. Трябва да се отбележи и че с този кръг завършва първият полусезон, а от следващия кръг (осмия) до края на десетия кръг (26.02.2012 година) отборите ще имат право да картотекират нови състезатели.

Локомотив – Хелга 68:45 (17:10; 14:5; 23:18; 14:12)

Отборът на Локомотив започна силно срещата и натрупа аванс от 7 точки след първата част. Решаваща за развитието на мача се оказа втората част, в която отборът на Хелга успя да отбележи едва 5 точки. До полувремето разликата в полза на символичните домакини беше 15 точки и въпреки по-оспорваното второ полувреме, отборът на Локомотив стигна до успеха с 68:45.

Най-резултатен в срещата беше Александър Войнов с 22 точки, Димитър Станиславов и Георги Георгиев отбелязаха по 8, а с по 6 се включиха Филип ИвановЦветелин Костов и Николай Иванов. За Хелга най-резултатен беше Петър Иванов с 19 точки. Владимир Петров се включи с 10, а 8 добави Пламен Пенев.

Орландо – Светкавица 49:36 (15:5; 2:11; 8:6; 24:14)

Двубоят започна с предимство за отбора на Орландо, който допусна едва 5 точки през първата част. Отборът на Светкавица обаче заигра изключително ефективна зонова защита и допусна 2 точки през втората част, а резултатът на полувремето беше с 1 точка предимство за Орландо. Мачът продължи да бъде равностоен и след почивката, като отборът на Светкавица постоянно догонваше съперника си. 6 минути преди края на мача, резултатът беше отново равен, но отборът на Орландо направи няколко сполучливи бързи атаки и натрупа преднина, която се оказа достатъчна, за да победи с 49:36.

За Орландо със съответно 18 и 17 точки приключиха Марио Сошенко и Денис Добрев. 13 пък добави Адам Баргути, като тримата състезатели отбелязаха 48 от 49-те точки за отбора си. За Светкавица най-резултатен стана Добри Гатев с 9 точки. 8 добави Филип Аврамов, а с 5 се включи рожденикът Лъчезар Георгиев.

Следващият кръг и началото на втория полусезон е следващата Неделя (12.02.2012 година), отново в залата на стадион „Локомотив”. От 16:00 часа един срещу друг се изправят отборите на Орландо и СвогеБяс излиза срещу Локомотив от 17:30, а Светкавица ще гони първата си победа срещу Хелга от 19:00 часа.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите в страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG