Сезон 2014/2015

Класиране след редовния сезон (жени)

1. Шаркс
2. Балкан Лейдис
3. Фриски
4. Флай Болърс

 

Класиране след редовния сезон

1. Брикс
2. НСА
3. Хелга
4. София Суперсоникс
5. Ботев 2012
6. Кучетата от Младост
7. Найки
8. Олд Таймърс
9. Олд Старс 22
10. Политехника
11. Норт Уест
12. Спортни Настилки-Зуум Дизайн
13. Блейдс
14. Дефект
15. Лъвовете
16. София Спартанс
17. Мешетата
18. Рапидо
19. Антураж
20. Еър Фреш
21. Джедай Мастърс
22. Самел-90
23. София Булс
24. София Лайънс
25. Костенец
26. Дървоядите
27. София Хоукс
28. Жан Плод
29. Вълците
30. Слава 99

 

Най-добрите пет състезателки в редовния сезон по коефициент (жени)

1. Мирена Денчева (Шаркс) – 27.50
2. Антония Загорова (Балкан Лейдис) – 21.86
3. Христина Горецова (Шаркс) – 21.33
4. Ивета Андреева (Шаркс) – 19.64
5. Румяна Давидкова (Фриски) – 17.55

 

Най-добрите петима състезатели в редовния сезон по коефициент

1. Стефан Георгиев (Олд Старс 22) – 56.29
2. Калоян Николов (Норт Уест) – 35.00
3. Ивайло Константинов (Брикс) – 34.64
4. Христо Гатев (Олд Таймърс) – 34.17
5. Христо Цеков (Ботев 2012) – 31.36

 

Най-добрите петима реализатори в редовния сезон (жени)

1. Христина Горецова (Шаркс) – 21.67 точки
2. Мирена Денчева (Шаркс) – 21.50 точки
3. Весела Ковачева (Фриски) – 16.56 точки
4. Елена Милушева (Фриски) – 16.38 точки
5. Марина Гелова (Балкан Лейдис) – 16.00 точки

 

Най-добрите петима реализатори в редовния сезон

1. Стефан Георгиев (Олд Старс 22) – 33.29 точки
2. Христо Гатев (Олд Таймърс) – 28.83 точки
3. Калоян Николов (Норт Уест) – 25.38 точки
4. Николай Рътаров (Самел-90) – 23.71 точки
5. Антон Начев (Вълците) – 22.50 точки

 

Най-добрите борци в редовния сезон (жени)

1. Антония Загорова (Балкан Лейдис) – 13.57 борби
2. Мирена Денчева (Шаркс) – 11.20 борби
3. Румяна Давидкова (Фриски) – 8.91 борби
4. Станимира Николова (Фриски) – 8.75 борби
5. Лилия Борисова (Фриски) – 8.14 борби

 

Най-добрите борци в редовния сезон

1. Стефан Георгиев (Олд Старс 22) – 19.86 борби
2. Георги Колев (София Хоукс) – 13.833 борби
3. Георги Гулабчев (Политехника) – 13.769 борби
4. Александър Иванов (Брикс) – 13.38 борби
5. Христо Цеков (Ботев 2012) – 13.29 борби

 

Състезателките с най-много асистенции в редовния сезон (жени)

1. Елена Андреева (Балкан Лейдис) – 5.60 асистенции
2. Силвия Иванова (Шаркс) – 5.00 асистенции
3. Моника Тодорова (Балкан Лейдис) – 4.60 асистенции
4. Румяна Давидкова (Фриски) – 3.82 асистенции
5. Виолета Петкова (Шаркс) – 3.29 асистенции

 

Състезателите с най-много асистенции в редовния сезон

1. Ивайло Константинов (Брикс) – 8.82 асистенции
2. Леон Лалов (Норт Уест) – 6.642 асистенции
3. Цветан Георгиев (Ботев 2012) – 6.636 асистенции
4. Христо Гатев (Олд Таймърс) – 5.33 асистенции
5. Борис Монов (Спортни Настилки-Зуум Дизайн) – 4.83 асистенции

 

Състезателките с най-много откраднати топки в редовния сезон (жени)

1. Елена Андреева (Балкан Лейдис) – 4.40 откраднати топки
2. Мирена Денчева (Шаркс) – 4.10 откраднати топки
3. Елена Милушева (Фриски) – 3.88 откраднати топки
4. Моника Тодорова (Балкан Лейдис) – 3.20 откраднати топки
5. Христина Горецова (Шаркс) – 2.83 откраднати топки

 

Състезателите с най-много откраднати топки в редовния сезон

1. Мариян Калчев (Антураж) – 4.79 откраднати топки
2. Ивайло Константинов (Брикс) – 4.73 откраднати топки
3. Валери Ассев (София Лайънс) – 4.69 откраднати топки
4. Явор Рабовянски (Найки) – 3.75 откраднати топки
5. Иван Ненчев (Кучетата от Младост) – 3.71 откраднати топки

 

Най-добрите блокировачи в редовния сезон (жени)

1. Румяна Давидкова (Фриски) – 1.45 чадъра
2. Еми Ушагелова (Балкан Лейдис) – 1.38 чадъра
3. Лили-Ана Николова (Шаркс) – 1.29 чадъра
4. Ивета Андреева (Шаркс) – 1.18 чадъра
5. Антония Загорова (Балкан Лейдис) – 1.14 чадъра

 

Най-добрите блокировачи в редовния сезон

1. Златан Ковчазов (Антураж) – 2.00 чадъра
Христо Цеков (Ботев 2012) – 2.00 чадъра
3. Светослав Димитров (Еър Фреш) – 1.88 чадъра
4. Александър Анастасов (Дефект) – 1.83 чадъра
5. Асен Милушев (Рапидо) – 1.82 чадъра

 

Най-полезна състезателка на редовния сезон (жени): Мирена Денчева (Шаркс)

 

Най-полезен състезател на редовния сезон: Стефан Георгиев (Олд Старс 22)

 

Най-полезна състезателка в първия кръг (жени): Весела Ковачева (Фриски)
Най-полезна състезателка във втория кръг (жени): Румяна Давидкова (Фриски), Антония Загорова (Балкан Лейдис)
Най-полезна състезателка в третия кръг (жени): Мирена Денчева (Шаркс)
Най-полезна състезателка в четвъртия кръг (жени): Антония Загорова (Балкан Лейдис), Мирена Денчева (Шаркс)
Най-полезна състезателка в петия кръг (жени): Ивета Андреева (Шаркс)
Най-полезна състезателка в шестия кръг (жени): Мирена Денчева (Шаркс), Ивета Андреева (Шаркс), Силвия Иванова (Шаркс)
Най-полезна състезателка в седмия кръг (жени): Марина Гелова (Балкан Лейдис)
Най-полезна състезателка в осмия кръг (жени): Румяна Давидкова (Фриски), Весела Ковачева (Фриски), Елена Милушева (Фриски)
Най-полезна състезателка в деветия кръг (жени): Елена Милушева (Фриски), Станимира Николова (Фриски)
Най-полезна състезателка в десетия кръг (жени): Ивета Андреева (Шаркс), Мирена Денчева (Шаркс), Христина Горецова (Шаркс)
Най-полезна състезателка в единадесетия кръг (жени): Христина Горецова (Шаркс), Мила Виденова (Шаркс), Антония Загорова (Балкан Лейдис)
Най-полезна състезателка в дванадесетия кръг (жени): Ивета Андреева (Шаркс), Силвия Иванова (Шаркс), Христина Горецова (Шаркс), Янита Нитова (Шаркс)

 

Най-полезен състезател в първия кръг: Александър Гогов (Хелга)
Най-полезен състезател във втория кръг: Христо Гатев (Олд Таймърс)
Най-полезен състезател в третия кръг: Йордан Георгиев (Политехника), Горан Кошанин (Олд Таймърс)
Най-полезен състезател в четвъртия кръг: Христо Гатев (Олд Таймърс), Венцислав Стоев (Хелга), Петър Загоров (Хелга), Максим Генов (Дефект), Иван Коларов (Блейдс)
Най-полезен състезател в петия кръг: Николай Мораров (Спортни Настилки-Зуум Дизайн)
Най-полезен състезател в шестия кръг: Стефан Георгиев (Олд Старс 22)
Най-полезен състезател в седмия кръг: Христо Гатев (Олд Таймърс), Ивайло Иванов (Кучетата от Младост), Петър Загоров (Хелга)
Най-полезен състезател в осмия кръг: Джордже Даскалович (Лъвовете)
Най-полезен състезател в деветия кръг: Хрисимир Димитров (София Суперсоникс)
Най-полезен състезател в десетия кръг: Атанасиос Моногенис (Костенец)
Най-полезен състезател в единадесетия кръг: Димитър Търпанов (НСА)
Най-полезен състезател в дванадесетия кръг: Георги Гулабчев (Политехника)
Най-полезен състезател в тринадесетия кръг: Калоян Николов (Норт Уест)
Най-полезен състезател в четиринадесетия кръг: Методи Александров (Найки)
Най-полезен състезател в петнадесетия кръг: Хрисимир Димитров (София Суперсоникс), Стефан Георгиев (Олд Старс 22), Горан Кошанин (Олд Таймърс)
Най-полезен състезател в бонус срещите: Калоян Николов (Норт Уест), Борис Монов (Спортни Настилки-Зуум Дизайн)

 

Най-полезна състезателка за месец Октомври 2014 година (жени): Весела Ковачева (Фриски)
Най-полезна състезателка за месец Ноември 2014 година (жени): Мирена Денчева (Шаркс)
Най-полезна състезателка за месец Януари 2015 година (жени): Мирена Денчева (Шаркс), Марина Гелова (Балкан Лейдис)
Най-полезна състезателка за месец Февруари 2015 година (жени): Христина Горецова (Шаркс)

 

Най-полезен състезател за месец Октомври 2014 година: Стефан Георгиев (Олд Старс 22)
Най-полезен състезател за месец Ноември 2014 година: Стефан Георгиев (Олд Старс 22), Христо Гатев (Олд Таймърс)
Най-полезен състезател за месец Януари 2015 година: Христо Цеков (Ботев 2012)
Най-полезен състезател за месец Февруари 2015 година: Стефан Георгиев (Олд Старс 22), Калоян Николов (Норт Уест)

 

Мач на звездите (жени): Airball – Bball 75:68

Най-полезна състезателка в мача (жени): Мирена Денчева (Шаркс)

Най-резултатна състезателка в мача (жени): Мирена Денчева (Шаркс) – 17 точки

 

Airball

Стартова петица

Елена Милушева (Фриски)
Марина Гелова (Балкан Лейдис)
Николет Кудева (Шаркс)
Симона Димитрова (Балкан Лейдис)
Мирена Денчева (Шаркс)

Резерви

Дея Михайлова (Флай Болърс)
Жанета Стоилова (Фриски)
Адриана Дачева (Флай Болърс)
Параскева Тошева (Фриски)
Калина Тодорова (Флай Болърс)
Диана Чавдарова (Балкан Лейдис)

Треньорски щаб: Теодора Смочевска (Джедай Мастърс – б.р.: отбор от мъжкото първенство) и Мартина Узунова (Флай Болърс)

 

Bball

Стартова петица

Силвия Иванова (Шаркс)
Весела Ковачева (Фриски)
Дарина Субева (Балкан Лейдис)
Ивета Андреева (Шаркс)
Лилия Борисова (Фриски)

Резерви

Марина Цветкова (Флай Болърс)
Снежана Николова (Балкан Лейдис)
Богиня Яньова-Маринова (Шаркс)
Евелина Якова (Флай Болърс)
Станимира Николова (Фриски)
Добромира Ганчева (Флай Болърс)
Вероника Василева (Балкан Лейдис)

Треньорски щаб: Спаска Пешарова-Бояджиева (Костенецб.р.: отбор от мъжкото първенство) и Василка Великова (Балкан Лейдис)

 

Мач на звездите: Airball – Bball 104:90

Най-полезен състезател в мача: Стефан Георгиев (Олд Старс 22)

Най-резултатен състезател в мача: Ивайло Василев (Найки), Стефан Георгиев (Олд Старс 22), Мартин Димов (Дървоядите) и Цветан Стоилов (НСА) – 17 точки

 

Airball

Стартова петица

Цветан Георгиев (Ботев 2012)
Христо Гатев (Олд Таймърс)
Ивайло Василев (Найки)
Николай Рътаров (Самел-90)
Стефан Георгиев (Олд Старс 22)

Резерви

Атанасиос Моногенис (Костенец)
Филип Неделчев (Рапидо)
Мартин Димов (Дървоядите)
Ивайло Иванов (Кучетата от Младост)
Велизар Стефанов (Еър Фреш)
Любомир Александров (Мешетата)
Никола Михайлов (Жан Плод)

Треньорски щаб: Николай Кръстев (Брикс), Асен Саралийски (Хелга), Михаил Миланов (Антураж)

 

Bball

Стартова петица

Марин Димитров (Спортни Настилки-Зуум Дизайн)
Георги Гулабчев (Политехника)
Калоян Николов (Норт Уест)
Александър Иванов (Брикс)
Цветан Стоилов (НСА)

Резерви

Антон Начев (Вълците)
Тони Прокопиев (София Булс)
Александър Гогов (Хелга)
Джордже Даскалович (Лъвовете)
Златан Ковчазов (Антураж)
Иван Коларов (Блейдс)
Стефан Арсов (Джедай Мастърс)

Треньорски щаб: Христо Цветков (Ботев 2012), Димитър Казначеев (Кучетата от Младост), Георги Николов (Мешетата)

 

Конкурс за стрелба от линията за наказателни удари (жени)

1. Николет Кудева (Шаркс)
2. Мирена Денчева (Шаркс)
3. Силвия Иванова (Шаркс)

 

Конкурс за стрелба от линията за наказателни удари

1. Климент Велков (Кучетата от Младост)
2. Христо Цветков (Ботев 2012)
3. Емил Гергински (София Хоукс)

 

Конкурс за стрелба от зоната за три точки (жени)

1. Весела Ковачева (Фриски)
2. Снежана Николова (Балкан Лейдис)
3. Марина Гелова (Балкан Лейдис)

 

Конкурс за стрелба от зоната за три точки

1. Цветан Георгиев (Ботев 2012)
2. Валери Иванов (Политехника)
3. Валери Ассев (София Лайънс)

 

Конкурс по забивки

1. Александър Гогов (Хелга)
2. Александър Иванов (Брикс)
3. Симеон Георгиев (Брикс)

 

Крайно класиране за сезона (след плейофите) – жени

1. Шаркс
2. Флай Болърс

 

Крайно класиране за сезона (след плейофите)

1. Брикс
2. Олд Таймърс
3. София Суперсоникс
4. Хелга
5. Кучетата от Младост
6. Найки
7. Политехника
8. Олд Старс 22
9. Норт Уест
10. Спортни Настилки-Зуум Дизайн
11. Ботев 2012
12. Блейдс
13. Дефект
14. София Спартанс
15. Лъвовете
16. Рапидо
17. Еър Фреш
18. Мешетата
19. Антураж
20. Джедай Мастърс
21. София Булс
22. Костенец
23. Самел-90
24. София Лайънс
25. София Хоукс
26. Вълците
27. Дървоядите
28. Жан Плод

 

Най-добрите трима състезатели в плейофите по коефициент

1. Ивайло Константинов (Брикс) – 33.90
2. Хрисимир Димитров (София Суперсоникс) – 30.00
3. Христо Гатев (Олд Таймърс) – 26.10

 

Най-добрите трима реализатори в плейофите

1. Христо Гатев (Олд Таймърс) – 22.40 точки
2. Ивайло Константинов (Брикс) – 20.90 точки
3. Хрисимир Димитров (София Суперсоникс) – 18.60 точки

 

Най-добрите борци в плейофите

1. Хрисимир Димитров (София Суперсоникс) – 12.00 борби
2. Горан Кошанин (Олд Таймърс) – 11.90 борби
3. Александър Иванов (Брикс) – 10.50 борби

 

Състезателите с най-много асистенции в плейофите

1. Ивайло Константинов (Брикс) – 7.30 асистенции
2. Иван Иванов (София Суперсоникс) – 5.00 асистенции
3. Христо Гатев (Олд Таймърс) – 3.90 асистенции

 

Състезателите с най-много откраднати топки в плейофите

1. Иван Иванов (София Суперсоникс) – 3.67 откраднати топки
2. Валентин Голчев (Олд Таймърс) – 3.09 откраднати топки
3. Ивайло Константинов (Брикс) – 2.50 откраднати топки

 

Най-добрите блокировачи в плейофите

1. Ивайло Василев (Найки) – 3.33 чадъра
2. Методи Александров (Найки) – 1.86 чадъра
3. Петьо Иванов (Найки) – 1.50 чадъра
Стефан Пенков (София Суперсоникс) – 1.50 чадъра

 

Петимата с най-много точки общо за сезона

1. Стефан Георгиев (Олд Старс 22) – 642 точки
2. Христо Гатев (Олд Таймърс) – 570 точки
3. Калоян Николов (Норт Уест) – 480 точки
4. Николай Рътаров (Самел-90) – 469 точки
5. Ивайло Константинов (Брикс) – 423 точки

 

 

Най-резултатен мач: Жан ПлодБрикс 50:145

 

Най-полезен състезател в плейофите: Ивайло Константинов (Брикс)

 

Купа за спортсменство (жени): Флай Болърс

 

Купа за спортсменство: Лъвовете и Костенец

 

Идеална петица (жени)

Мирена Денчева (Шаркс)
Христина Горецова (Шаркс)
Антония Загорова (Балкан Лейдис)
Ивета Андреева (Шаркс)
Елена Андреева (Балкан Лейдис)

 

Идеални петици

Първа петица

Стефан Георгиев (Олд Старс 22)
Калоян Николов (Норт Уест)
Ивайло Константинов (Брикс)
Христо Гатев (Олд Таймърс)
Хрисимир Димитров (София Суперсоникс)

Втора петица

Христо Цеков (Ботев 2012)
Александър Иванов (Брикс)
Георги Гулабчев (Политехника)
Димитър Търпанов (НСА)
Цветан Стоилов (НСА)

Трета петица

Деян Бекярски (София Спартанс)
Цветан Георгиев (Ботев 2012)
Николай Мораров (Спортни Настилки-Зуум Дизайн)
Галимир Томов (НСА)
Горан Кошанин (Олд Таймърс)

 

Турнир за купата

1. Норт Уест
2. Брикс
3. Политехника
4. Кучетата от Младост
5. Спортни Настилки-Зуум Дизайн
6. Рапидо
7. Олд Таймърс
8. Еър Фреш
9. Гуми-Нет
10. София Хоукс
11. Полицаите
12. Тънкаж
13. София Лайънс
14. София Суперсоникс
15. Ентъртейнмънт
16. Джедай Мастърс
17. Фантомс
18. Уориърс
19. Фитстоун
20. София Булс

 

Най-добрите трима състезатели в турнира по коефициент

1. Георги Гулабчев (Политехника) – 32.71
2. Филип Неделчев (Рапидо) – 32.60
3. Калоян Николов (Норт Уест) – 32.00

 

Най-добрите трима реализатори в турнира

1. Георги Гулабчев (Политехника) – 26.57 точки
2. Калоян Николов (Норт Уест) – 23.57 точки
3. Филип Неделчев (Рапидо) – 21.20 точки

 

Най-добрите борци в турнира

1. Георги Гулабчев (Политехника) – 14.00 борби
2. Александър Иванов (Брикс) – 13.67 борби
3. Филип Неделчев (Рапидо) – 11.60 борби

 

Състезателите с най-много асистенции в турнира

1. Иван Ненчев (Кучетата от Младост) – 6.29 асистенции
2. Филип Сребров (Брикс) – 5.00 асистенции
3. Филип Неделчев (Рапидо) – 4.60 асистенции

 

Състезателите с най-много откраднати топки в турнира

1. Иван Ненчев (Кучетата от Младост) – 7.00 откраднати топки
2. Радослав Райчев (Политехника) – 3.83 откраднати топки
3. Георги Вачев (Еър Фреш) – 2.60 откраднати топки

 

Най-добрите блокировачи в турнира

1. Александър Иванов (Брикс) – 2.33 чадъра
2. Димитър Мещерски (Кучетата от Младост) – 1.33 чадъра
3. Йордан Георгиев (Политехника) – 1.00 чадър
Калоян Николов (Норт Уест) – 1.00 чадър
Николай Мораров (Спортни Настилки-Зуум Дизайн) – 1.00 чадър

 

Най-полезен състезател на турнира: Калоян Николов (Норт Уест)

 

Най-резултатен мач: ЕнтъртейнмънтКучетата от Младост 74:114

 

Конкурс за стрелба от линията за наказателни удари

1. Филип Сребров (Брикс)
2. Радослав Александров (Кучетата от Младост)
3. Емил Петров (Полицаите)

 

Конкурс за стрелба от зоната за три точки

1. Филип Сребров (Брикс)
2. Петър Захов (Кучетата от Младост)
3. Симеон Найденов (Полицаите)

 

Конкурс по забивки

1. Огнян Тодоров (Кучетата от Младост)
2. Иван Вачков (София Лайънс)
3. Иван Василев (София Лайънс)

 

Най-много точки в един мач от един отбор (жени): Шаркс – 99

Най-резултатен мач (жени): Флай Болърс – Балкан Лейдис 63:97

Най-висок коефициент в един мач (жени): Мирена Денчева (Шаркс), Мирена Денчева (Шаркс) – 47

Най-много точки в един мач (жени): Мирена Денчева (Шаркс) – 34

Най-много тройки в един мач (жени): Весела Ковачева (Фриски) – 6

Най-много борби в един мач (жени): Станимира Николова (Фриски) – 20

Най-много асистенции в един мач (жени): Янита Нитова (Шаркс) – 12

Най-много откраднати топки в един мач (жени): Елена Милушева (Фриски) – 10

Най-много чадъри в един мач (жени): Румяна Давидкова (Фриски), Еми Ушагелова (Балкан Лейдис) – 4

 

Най-много точки в един мач от един отбор: Брикс – 145

Най-резултатен мач: Жан ПлодБрикс 50:145

Най-висок коефициент в един мач: Стефан Георгиев (Олд Старс 22) – 87

Най-много точки в един мач: Стефан Георгиев (Олд Старс 22) – 54

Най-много тройки в един мач: Матей Митев (Тънкаж) – 12

Най-много борби в един мач: Стефан Георгиев (Олд Старс 22) – 29

Най-много асистенции в един мач: Леон Лалов (Норт Уест), Светлин Йочев (Спортни Настилки-Зуум Дизайн), Ивайло Константинов (Брикс) – 15 

Най-много откраднати топки в един мач: Валери Ассев (София Лайънс) – 14

Най-много чадъри в един мач: Христо Гатев (Олд Таймърс) – 8

 

Турнир 3х3

1. Курайберите
2. ДИМ
3. Все тая
4. Рапидо, Вожда и Костов ООД
5. Крис и приятели

 

Най-полезен състезател в турнира 3х3: Николай Аладжов (Курайберите)

 

Турнир 3х3 за подрастващи

1. Крис и приятели
2. Clutch
3. The Ballers
4. Закуска
5. The Splash Bros
6. Лепките

 

Най-полезен състезател в турнира 3х3 за подрастващи: Димитър Йошев (Крис и приятели)

 

Софийска ученическа лига по баскетбол – Девойки

1. Софийска математическа гимназия
2. Англо-Американско училище – София
3. Американски колеж в София

 

Най-полезен състезател в турнира 3х3: Елена Додева (Софийска математическа гимназия)

 

Софийска ученическа лига по баскетбол – Юноши

1. Софийска математическа гимназия
2. Национална финансово-стопанска гимназия
3. Англо-Американско училище – София
4. Американски колеж в София