Хелга и Блейдс с победи в турнира за купата на НАЛБ

805

НАЛБ - ЕмблемаХелга и Блейдс записаха победи в първия кръг от турнира за купата на Националната аматьорска лига по баскетбол

На 16.06.2013 година (Неделя) се изигра първият кръг от турнира за купата на НАЛБ. В първата среща Хелга надделя над Паляците, а след това Блейдс победи София Булс.

Хелга – Паляците 65:54 (15:12; 16:15; 15:14; 19:13)

Хелга - ПаляцитеПървият двубой от турнира за купата на НАЛБ започна равностойно, като той противопостави шампионите (Хелга) и петите в крайното класиране (Паляците). Хелга успя да вземе преднина от 3 точки след 10 минути игра, която увеличи на 4 до полувремето. Второто полувреме също беше много оспорвано. Преди последната четвърт “Паляците” изоставаха с 5 точки, но в крайна сметка загубиха с 11 (54:65).

Петър Иванов игра много силно за Хелга и приключи с 24 точки. 12 (3 тройки) вкара Стефан Стоянов, а със 7 остана Георги БрестничкиСашко Лазов пък реализира 6. За Паляците най-резултатен стана новопривлеченият Христо Владимиров, който вкара 14 точки (4 тройки). Радослав Конов се включи с 11, а по 10 добавиха Христо Блидов и Боян Гагов.

София Булс – Блейдс 72:86 (10:21; 21:19; 19:18; 22:28)

София Булс - БлейдсВторият мач от първия кръг започна с предимство за символичните гости от Блейдс. Двубоят обещаваше да бъде интересен, тъй като противопостави четвъртите (София Булс) и третите (Блейдс) от първенството. Дефицитът на София Булс след 10 минути беше 11 точки, а още през втората част разликата достигна и 20 точки в полза на Блейдс. Постепенно обаче София Булс заигра по-добре и намали изоставането си до 9 точки на полувремето. Преди заключителните 10 минути пък то стана 8, но Блейдс успя да удържи натиска и въпреки че София Булс се доближи на 4 точки през последната четвърт, Блейдс спечели с 14 точки разлика (86:72).

Георги Георгиев вкара 23 точки за Блейдс, а Александър Войнов добави 20 (4 тройки). Мартин Механджиев реализира 15. С 11 остана Христофор ПешлеевскиТеодор Атанасов се включи с 8, а Венислав Наумов – със 7. Най-резултатен в мача и в първия кръг от турнира стана Георги Георгиев от София Булс, който приключи срещата с 27 точки (3 тройки). Йосиф Чернашки отбеляза 20, а Ярослав Тотев – 12. Йордан Чоранов вкара 7, а Иван Стайков остана с 6.

Програмата до края на турнира за купата на НАЛБ е следната:

22.06. (Събота), 18:30 часаХелга – София Булс
22.06. (Събота), 20:00 часаПаляците – Блейдс
23.06. (Неделя), 16:00 часаКонкурси (за стрелба от линията за наказателни удари и за стрелба от зоната за три точки)
23.06. (Неделя), 17:00 часаСофия Булс – Паляците
23.06. (Неделя), 18:30 часаБлейдс – Хелга