Хелга и Паляците с победи в турнира за купата на НАЛБ

698

НАЛБ - ЕмблемаХелга и Паляците записаха победи във втория кръг от турнира за купата на Националната аматьорска лига по баскетбол

На 22.06.2013 година (Събота) се изигра вторият кръг от турнира за купата на НАЛБ. В първата среща Хелга надделя над София Булс, а след това отборът на Паляците успя да пречупи Блейдс.

Хелга – София Булс 88:53 (24:9; 14:19; 23:10; 27:15)

Хелга - София БулсОтборът на Хелга започна много силно срещата и взе солидна преднина още след първите 10 минути – 15 точки. София Булс заигра по-добре и до полувремето намали дефицита си на 10 точки. Много силна трета част за шампионите от Хелга до голяма степен предопредели изхода от двубоя, като преди последната четвърт София Булс вече изоставаше с цели 23 точки. Разликата в края на мача се увеличи и Хелга спечели с цели 35 точки (88:53).

Най-резултатни за Хелга с по 18 точки станаха Стефан Стоянов (6 тройки) и Стефан Ангелов. С 14 точки се отчете Георги Брестнички, с 10 пък се включи Александър Енев, а 9 добави Петър МариновСашко Лазов реализира 7, а с по 6 останаха Михаил Дянков и Тихомир Широв. Най-много в мача вкара Георги Георгиев от София Булс – 21 точки. 18 добави Пьотр КоляевЙордан Чоранов се включи с 6, а 4 реализира Николай Стоянов.

Паляците – Блейдс 84:74 (18:12; 25:21; 11:26; 30:15)

Паляците - БлейдсОтборът на Паляците започна изключително силно срещата, като успя да поведе с 10:0 в началото на мача. Постепенно Блейдс влезе в ритъм и намали изоставането си до 6 точки след първите 10 минути. “Паляците” съумяваха да удържат натиска и дори увеличиха преднината си до 10 точки на полувремето. Състезателите на Блейдс бяха решени да гонят победата и излязоха пределно мобилиризани за второто полувреме. Блейдс успя да заличи дефицита си и дори да поведе с 5 точки преди последната четвърт. Тогава, обаче, липсата на резервни състезатели в отбора на Блейдс си каза думата. 5 минути преди края на срещата символичните гости от Блейдс имаха преднина от 7 точки, която постепенно загубиха и 2 минути преди края резултатът беше равен. Няколко сполучливи атаки на Паляците принудиха състезателите на Блейдс да извършват лични нарушения, за да спират времето за игра, което пък само увеличи разликата в полза на Паляците, за да достигне отново 10 точки в края на мача (84:74).

23 точки за Паляците реализира Радослав Конов. Силно игра и Калин Златанов, като той приключи с 19 точки. 12 добави Христо Владимиров, а 11 – Георги ИстатковХристо Блидов се отчете с 8, 7 вкара Боян Гагов, а Мартин Милиев – 4. За Блейдс Александър Войнов отбеляза 25 точки, а Мартин Механджиев реализира 22. С по 11 приключиха Теодор Атанасов (3 тройки) и Георги Георгиев. С 5 пък остана Христофор Пешлеевски.

Програмата до края на турнира за купата на НАЛБ е следната:

23.06. (Неделя), 16:00 часаКонкурси (за стрелба от линията за наказателни удари и за стрелба от зоната за три точки)
23.06. (Неделя), 17:00 часаСофия Булс – Паляците
23.06. (Неделя), 18:30 часаБлейдс – Хелга

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.