Вижте призьорите от турнира на НАЛБ в Северна България

734

НАЛБОтборът на София Лайънс спечели турнира на Националната аматьорска лига по баскетбол в Северна България за сезон 2016/2017. Турнирът се проведе от 7 Май в град Севлиево.

Начинанието на НАЛБ в Северна България определено ще остави изключително много положителни спомени в съзнанието на всички, които обичат баскетбола. Във Фейсбук страницата на НАЛБ можете да откриете множество снимки от турнира. В Резултати в сайта на НАЛБ пък ще откриете както снимки от всеки мач, така и видео, а и статистика. В тази статия ще обърнем внимание именно на индивидуалната статистика от турнира на Националната аматьорска лига по баскетбол в Северна България.

През този сезон по време на турнира в Северна България се проведоха и 3 индивидуални конкурса – за стрелба от линията за наказателни удари, по забивки и за стрелба от зоната за три точки. И в трите конкурса участие взеха изключително много състезатели, като направиха и запомнящо се шоу за публиката.

Александър Григоров, Юлиян Спасов, Кирил КасабовВ конкурса за стрелба от линията за наказателни удари триумфира Юлиян Спасов от София Лайънс. На второ място завърши Кирил Касабов от Джобтайгър Дюдс (София), а трети остана Александър Григоров от Джобтайгър Дюдс (София).

Александър Григоров, Владимир Петров, Евгений АлексиевВ конкурса по забивки спечели Владимир Петров от София Лайънс. Втори остана Александър Григоров от Джобтайгър Дюдс (София). На трето място приключи Евгений Алексиев от Джобтайгър Дюдс (София).

Александър Григоров, Юлиян Спасов, Илиан БорисовВ конкурса за стрелба от зоната за три точки като номер едно завърши Юлиян Спасов от София Лайънс. След него се нареди Александър Григоров от Джобтайгър Дюдс (София), а топ 3 допълни Илиан Борисов от Джобтайгър Дюдс (София).

В индивидуалните профили на всички картотекирани състезатели в отборите, които взеха участие в турнира ще бъде актуализирана и цялата информация откъм статистика съвсем скоро. На първите петима във всяка категория ще бъдат вписани и успехите в профилите им. Разбира се, същото важи и за първите трима в индивидуалните конкурси. ТУК пък можете да откриете пълните класации във всяка категория.

Валери Ассев и Марин МеханджиевНаградата за най-полезен състезател на турнира отиде при Валери Ассев от София Лайънс.

А сега вижте и топ 5 във всяка от статистическите категории в турнира на Националната аматьорска лига по баскетбол в Северна България за сезон 2016/2017: