Локомотив е вторият финалист

631

НАЛБ - ЕмблемаЛокомотив спечели полуфиналната серия срещу София Булс и се класира на финал в Националната аматьорска лига по баскетбол

На 25.04.2013 година се изигра вторият двубой между отборите на Локомотив и София Булс. В първата среща Локомотив записа победа с 13 точки разлика и беше само на победа от достигането на финал.

София Булс – Локомотив 48:66 (9:24; 7:14; 19:13; 13:15)

София Булс - ЛокомотивДвубоят започна със сериозна преднина за отбора на Локомотив, като само след първите 10 минути авансът на символичните гости беше 15 точки. Разликата се качи на 22 точки до полувремето и до голяма степен предреши изхода от двубоя. След почивката играта се изравни, като София Булс намали дефицита си до 16 точки преди заключителните 10 минути. През последната част разликата падна и под 10 точки, но Локомотив успя да задържи победата и спечели с 18 точки разлика (66:48), а с това се класира и за финала в НАЛБ.

Най-много в мача вкара Георги Георгиев от Локомотив – 20 точки. С 18 (4 тройки) остана Александър Войнов, с 10 се включи Николай Николов, а 8 добави Димитър Станиславов. За София Булс най-резултатен стана Георги Георгиев с 16 точки. Димитър Димитров отбеляза 10, по 8 вкараха Бен Туе и Марсел Иринчев, а с 6 остана Йосиф Чернашки.

Така стана ясно, че за титлата в НАЛБ ще спорят отборите на Хелга и Локомотив.

В полуфиналната серия между Локомотив и София Булс впечатление направиха Георги Георгиев от Локомотив, който вкара 17.5 точки средно на мач, Димитър Станиславов (Локомотив) с 16.5 точки (след силен първи мач) и Александър Войнов от Локомотив с 12.5 точки средно на мач (след силен втори мач). За София Булс Йосиф Чернашки вкара по 15.0 точки на мач (в първия двубой реализира 8 тройки, но във втория не беше на обичайното ниво), Георги Георгиев приключи с 9.0 точки на мач, а Марсел Иринчев – с по 8.5.

В Националната аматьорска лига по баскетбол предстоят финалните срещи между отборите на Хелга и Локомотив. Първият двубой ще се проведе на 09.05.2013 година (Четвъртък) от 21:00 часа в залата на стадион “Локомотив“.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.