Орландо и Своге с победи в НАЛБ

660

НАЛБ - ЕмблемаИзиграни бяха първите два мача от шестия кръг в НАЛБ.

Орландо и Своге спечелиха мачовете си от шестия кръг в НАЛБ. Те се наложиха съответно над Бяс и Хелга. От кръга остава само двубоят между Светкавица и Локомотив, който е и последният за тази календарна година.

Бяс – Орландо 78:83 (22:18; 20:15; 21:21; 15:29)

Мачът между Бяс и Орландо започна с предимство за Бяс, като първата част завърши с 4 точки преднина за символичните домакини, а до полувремето Бяс поведе с 9. Третата част вървеше кош за кош и разликата от 9 точки в полза на Бяс се запази и преди последния четвърти период. Тогава обаче Орландо се разигра и поведе за първи път в мача при оставащи 5 минути, а и спечели последната част с цели 14 точки разлика, за да победи с 83:78.

За Орландо 27 точки вкара Димитър ВелевАдам Баргути се включи силно със 17, а по 16 добавиха Марио Сошенко и Денис Добрев. За Бяс над всички беше Христофор Пешлеевски, който завърши с 32 точки, а 22 добави Димитър Гроздев.

Хелга – Своге 58:87 (11:24; 21:14; 14:23; 12:26)

Двубоят между Хелга и Своге започна силно за символичните гости, като те спечелиха първата част с 13 точки разлика, втората част пък беше за Хелга, за да се стигне до 6 точки разлика в полза на Своге на полувремето. Второто полувреме обаче беше изцяло спечелено от Своге и така се стигна до 29 точки дефицит за Хелга в края на мача (58:87).

За Своге с 23 точки завърши Руслан Богданов, по 15 добавиха Антонио Антов и Емил Горанов, а с 13 завърши Мирослав Иванов. За Хелга 22 точки отбеляза Михаил Дянков, а с по 11 завършиха Живко Радевски и Стефан Стоянов.

Последният мач от кръга е между отборите на Светкавица и Локомотив, който е отложен за 17.12.2011 година (Събота) от 17:30 часа, отново в залата на стадион „Локомотив”. Това е и последният мач от НАЛБ за тази календарна година, а програмата за следващата календарна година ще бъде направена и обявена в следващите няколко дни.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите в страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG