Призьорите от турнира на НАЛБ в Южна България

1178

Отборът на Хебър (Пазарджик) спечели турнира на Националната аматьорска лига по баскетбол в Южна България за сезон 2017/2018. Турнирът се проведе от 3 до 5 Март в зала Васил Левски, град Пазарджик.

Начинанието на НАЛБ в Южна България определено е поредното успешно такова за Националната аматьорска лига по баскетбол. Във Фейсбук страницата на НАЛБ можете да откриете множество снимки от турнира. В Резултати в сайта на НАЛБ пък ще откриете както снимки от всеки мач, така и видео, а и статистика. В тази статия ще обърнем внимание именно на индивидуалната статистика от турнира на Националната аматьорска лига по баскетбол в Южна България.

По традиция и през този сезон по време на турнира в Южна България се проведоха и 3 индивидуални конкурса – за стрелба от линията за наказателни удари, по забивки и за стрелба от зоната за три точки. И в трите конкурса участие взеха изключително много състезатели от 7-те тима на турнира, като направиха и запомнящо се шоу за публиката.

В конкурса за стрелба от линията за наказателни удари триумфира Иван Чолаков от Пинк Пантерс. На второ място завърши Константин Манов от ТУ-Пловдив, а трети остана Николай Василев от Сборная.

В конкурса по забивки спечели Кристиян Шотев от Монстарс-ГоуТуАдминс. Втори остана Калеб Акенс от СборнаяМногоуважаемото жури в конкурса по забивки в турнира на Националната аматьорска лига по баскетбол в Южна България за сезон 2017/2018 беше в състав: Цветан Георгиев, Кристиян Наков, Боян Алексиев.

В конкурса за стрелба от зоната за три точки като номер едно завърши Деян Стаменов от Младост-Босилеград (Сърбия). След него се нареди съотборникът му Саша Стаменов, а топ 3 допълни Антон Начев от Сборная.

В индивидуалните профили на всички картотекирани състезатели в седемте отбора за турнира вече е актуализирана и цялата информация откъм статистика. На първите петима във всяка категория ще бъдат вписани и успехите в профилите им. Разбира се, същото важи и за първите трима в индивидуалните конкурси, както и за състезателите, попаднали в идеалната петица. ТУК пък можете да откриете пълните класации във всяка категория.

В идеалната петица на турнира на Националната аматьорска лига по баскетбол в Южна България за сезон 2017/2018 попаднаха Вангел Илиев (Хебър (Пазарджик)), Денис Василев (Монстарс-ГоуТуАдминс), Методи Илиев (Хебър (Пазарджик)), Стефан Стайнов (Атлетик 95 Куклен) и Иван Стойчев (Пинк Пантерс).

Наградата за най-полезен състезател на турнира отиде при Вангел Илиев от Хебър (Пазарджик).

А сега вижте и топ 5 във всяка от статистическите категории (правим уточнение и че за да участва състезател в класациите трябва да е играл в поне 3 мача на турнира):

Номер 1 по коефициент е Вангел Илиев от Хебър (Пазарджик)