Своге и Хелга с победи в първите полуфинални срещи

812

НАЛБ - ЕмблемаИзиграни бяха първите полуфинални плейофи в НАЛБ!

Своге се наложи над Светкавица, като натрупа солиден аванс още през първата част и успя да поддържа разликата през целия двубой. Вторият мач предложи много емоции, като в него Хелга успя да победи Локомотив с 1 точка разлика.

Своге – Светкавица 100:67 (28:12; 21:16; 22:16; 29:23)

Отборът на Своге започна добре срещата и от самото начало успя да натрупа аванс, като той достигна 21 точки на полувремето. Второто полувреме беше по-равностойно, а шампионът от редовния сезон дори успя да увеличи преднината си и да победи с 33 точки разлика.

За Своге с рекордните за НАЛБ 46 точки завърши Руслан Богданов, като с това даде сериозна заявка за наградата за най-добър реализатор. 18 точки добави Антонио Антов. С 9 приключи Емил Горанов, а с 8 – Мирослав Иванов. За Светкавица най-резултатни станаха Денислав Каменов и Петко Гатев с по 16 точки, а 12 добави Светослав Петров.

Локомотив – Хелга 62:63 (21:15; 17:13; 9:18; 15:17)

Символичните домакини от Локомотив започнаха по-добре срещата и успяха да спечелят първата част с 6 точки. Във втората част отново Локомотив имаше предимство и така дефицитът на Хелга на полувремето стана 10 точки (28:38). Второто полувреме обаче започна много силно за Хелга, като тимът успя да направи серия от 13:0 и с това да поведе с 3 точки. Преди последната четвърт Локомотив имаше преднина от 1 точка. Краят на двубоя беше изключително драматичен. Хелга вкара 2 точки минута преди края и с това поведе с точка. До края Локомотив не успя да използва възможностите си и записа загуба с 1 точка (62:63).

Най-резултатен в двубоя стана Мартин Механджиев от Хелга, като той реализира 26 точки. 14 добави Стефан Ангелов, а с 12 се включи Пламен Пенев. За Локомотив Димитър Станиславов наниза 21 точки, а Георги Латинов Георгиев добави 16.

В полуфиналните серии се играе до 2 победи от 3 мача, а следващите срещи са на 05.05.2012 година (Събота), отново в залата на стадион „Локомотив”. От 16:00 часа играят Хелга и Локомотив, а от 17:30 часа Светкавица – Своге.

Ръководството на НАЛБ напомня и че продължава записването за турнира за купата на НАЛБ, като повече информация можете да намерите ТУК.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите в страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG