Своге – Локомотив е финалът в НАЛБ

822

НАЛБ - ЕмблемаПървенството в НАЛБ е към края си.

Локомотив успя да преодолее Хелга в три мача, докато Своге се наложи над Светкавица в два.

Хелга – Локомотив 57:61 (10:12; 7:24; 16:9; 24:16)

Срещата, която се игра на 05.05.2012 година, започна равностойно. Първата част завърши с преднина от 2 точки за Локомотив. Втората обаче беше катастрофална за отбора на Хелга, като символичните домакини загубиха с цели 17 точки и изоставаха с 19 на полувремето. През второто полувреме обаче Хелга показа надмощие и спечели третата част със 7 точки разлика и изоставаше с 12 преди последната четвърт. Този двубой, както и първият в серията, също предложи много емоции в края. Една минута преди края отборът на Хелга успя да изравни за 55:55. 17 секунди преди края на мача, резултатът продължаваше да бъде равен, а Локомотив имаше 2 секунди до края на нападението си. Тогава с ключова тройка Локомотив излезе напред, а Хелга вече не успя да се върне в мача и загуби с 4 точки (57:61).

За Локомотив Георги Латинов Георгиев вкара 17 точки. 14 добави Александър Войнов, а Николай Иванов реализира 12. За Хелга с 13 точки се отчете Петър Иванов, а по 11 добавиха Стефан Ангелов и Мартин Механджиев.

Светкавица – Своге 68:87 (14:19; 15:29; 16:22; 23:17)

Своге започна добре срещата, която се игра на 06.05.2012 година, но Светкавица не допускаше голямо изоставане и загуби първата част с 5 точки. През втората четвърт обаче Своге натрупа голяма преднина, която достигна до 19 точки на полувремето. Второто полувреме беше равностойно и разликата се запази, като с тази втора поредна победа (87:68) в полуфиналната серия, отборът на Своге си гарантира място на финала.

За Своге 30 точки вкара Руслан Богданов. 20 добави Емил Горанов, със 17 се включи Мирослав Иванов, а 10 реализира Антонио Антов. За Светкавица 17 точки записа Денислав Каменов. 16 реализира Боян Гагов, а 14 наниза Веселин Величков. Интересен факт е че в тази среща се разписаха всички състезатели, които играха.

Локомотив – Хелга 77:68 (13:10; 10:15; 20:13; 34:30)

Последната и решаваща среща от полуфиналната серия, която се игра на 06.05.2012 година, отново започна много интригуващо и оспорвано. Локомотив успя да спечели първата четвърт с 3 точки, но загуби втората с 5 и така Хелга водеше на полувремето с 2 точки. Третата част беше за Локомотив, като преднината на тима стана 5 точки преди последната четвърт. Заключителната част се оказа изключително резултатна, но затова спомогна и фактът, че за Хелга успяха да завършат едва четирима състезатели, двама, от които висяха с по 4 лични нарушения. Петима състезатели от Хелга напуснаха за по 5 лични нарушения, а Георги Брестнички получи тежка контузия и също не успя да завърши двубоя. Всичко това помогна на Локомотив да запише победа с 9 точки разлика (77:68) и да се класира за финала.

За Локомотив 24 точки реализира Георги Латинов Георгиев. 20 вкара Николай Иванов, а 15 – Александър Войнов. За Хелга 21 наниза Петър Иванов. С 13 се включи Стефан Ангелов, а по 12 добавиха Стефан Стоянов и Мартин Механджиев.

Мачовете между Хелга и Светкавица за третото място ще се играят на 12.05. и 13.05.2012 година от 16:00 часа, а при необходимост от трети мач, той ще е на 20.05.2012 година отново от 16:00 часа.

Финалните срещи между Своге и Локомотив ще се играят на 16.05. и 18.05.2012 година от 20:00 часа, а при необходимост от трети мач, той ще бъде на 20.05.2012 година от 17:30 часа.

Всички срещи ще се играят в залата на стадион „Локомотив”.

Ръководството на НАЛБ напомня и че продължава записването за турнира за купата на НАЛБ. Повече информация можете да намерите ТУК.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите в страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG