Своге, Орландо и Локомотив продължават без загуба в НАЛБ

609

НАЛБ - ЕмблемаТази Неделя се проведе вторият кръг от Националната аматьорска лига по баскетбол.

След него отборите на СвогеОрландо и Локомотив останаха непобедени докато БясСветкавица и Хелга ще гонят първите си победи следващата Неделя, когато ще се изиграе третият кръг.

Бяс – Своге 83:111 (19:22; 24:29; 22:32; 18:28)

Отборите на Бяс и Своге откриха втория кръг от НАЛБ с много резултатен двубой. Мачът започна равностойно, като на полувремето отборът на Своге водеше със 7 точки. В третата част обаче Бяс не успяваше да се справи с бързите атаки на съперниците си и преди последната част губеше със 17 точки. В края на мача разликата се вдигна до 27 точки.

За Своге много силен мач направи Антонио Антов, който завърши с 36 точки, като голяма част от точките му дойдоха след бързи атаки. Руслан Богданов също игра силно и завърши с 23 точки, а Емил Горанов и Мирослав Иванов добавиха съответно по 11 и 10 точки. За Бяс силно игра дуото Християн Стойнов и Христофор Пешлеевски, които завършиха съответно с 27 и 26 точки за символичните домакини. С 16 се включи Димитър Гроздев. Интересен факт е, че всички състезатели на Своге се разписаха в мача.

Светкавица – Орландо 39:63 (6:20; 13:18; 11:11; 9:14)

Отборът на Орландо победи Светкавица във втория мач от кръга. Двубоят започна много добре за Орландо, който след първата част успя да поведе с 14 точки, за да увеличи разликата си до 19 на полувремето. Второто полувреме беше много по-равностойно, като третата част завърши наравно, но в крайна сметка Светкавица загуби с 24 точки разлика.

За Орландо силно игра Димитър Велев, който приключи двубоя с 20 точки. 8 пък добави Денис Добрев. За Светкавица най-резултатен беше Калин Благов с 9 точки, а с 6 се включи Дамян Дамянов.

Хелга – Локомотив 67:79 (18:14; 19:17; 17:21; 13:27)

Отборите на Хелга и Локомотив предложиха изключително интересен и драматичен двубой. Мачът започна отлично за Хелга, като още в първата част състезателите на символичните домакини отбелязаха 4 тройки, за да поведат с 4 точки. Втората част беше равностойна, но отборът на Хелга увеличи преднината си на 6 точки. Локомотив обаче започна много мотивирано второто полувреме и успя да намали дефицита си на 2 точки преди последната част. Тогава отборът на Хелга, който за този мач беше съставен само от 5 състезатели, не издържа и допусна загуба с 12 точки.

Димитър Станиславов отбеляза 26 точки за победителите, 23 пък добави Александър Войнов. С 12 се включи Николай Иванов, а 9 реализира Алекс Борисов. За Хелга най-резултатен беше Александър Енев с 21 точки, 18 добави Пламен Пенев, а Михаил Дянков и Петър Иванов се включиха съответно с 15 и 11 точки.

Следващата Неделя, когато е третият кръг на НАЛБ, в първия мач един срещу друг излизат непобедените до момента Своге и Орландо. Двубоят е с начален час 16:00. Вторият мач от кръга противопоставя отборите на Локомотив и Бяс от 17:30 часа. От 19:00 пък играят Хелга и Светкавица, които ще гонят първата си победа.

На страницата на НАЛБ във Фейсбук можете да намерите още много информация, както и снимки – http://www.facebook.com/NALB.BG