Хелга завърши на трето място

879

НАЛБ - ЕмблемаСветкавица пък е на четвъртото място.

Отборът на Хелга спечели серията за третото място с 2:0 срещу Светкавица и така си осигури бронзовите медали.

Хелга – Светкавица 81:64 (17:12; 17:16; 24:17; 23:19)

Двубоят, който се игра на 12.05.2012 година, започна равностойно и продължи да бъде оспорван до полувремето. Хелга имаше преднина от 6 точки на почивката, а след третата част успя да увеличи аванса си на 13 точки. Последната четвърт също беше равностойна, но в крайна сметка Светкавица загуби със 17 точки разлика (64:81).

Най-резултатен в срещата стана Мартин Механджиев от Хелга с 29 точки (21 до полувремето) без да играе в последната част. Стефан Стоянов вкара 17 точки (5 тройки). Петър Иванов се включи с 15 точки, а 12 добави Михаил Дянков. За Светкавица 25 точки наниза Боян Гагов. 16 реализира Веселин Величков, а 9 добави Павел Михов. Интересен факт е че в тази среща се разписаха всички състезатели, които взеха участие в нея.

Светкавица – Хелга 60:100 (18:21; 6:27; 16:24; 20:28)

И вторият мач от серията, който се игра на 13.05.2012 година, започна оспорвано, като отборът на Хелга успя да спечели първата част с 3 точки. Втората четвърт обаче се оказа ключова за изхода на двубоя, тъй като пасивът на Светкавица след нея беше цели 24 точки. Второто полувреме беше с леко предимство за символичните гости от Хелга, като тимът успя да вкара 100 точки и да победи с 40 разлика (100:60).

Най-много за Хелга отново вкара Мартин Механджиев, като този път той реализира 26 точки (4 тройки), като 20 от точките си той вкара до полувремето. Петър Иванов игра силно и завърши с 25 точки, а 24 добави Стефан Ангелов (15 след почивката). С 12 точки пък приключи Михаил Дянков, а 8 добави Сашко Лазов. За Светкавица най-много вкара Петко Гатев, като той наниза 15 точки. 13 добави Веселин ВеличковКалин Благов се отчете с 10, а по 8 добавиха Павел Михов и Филип Аврамов.

ХелгаОтборът на Хелга завършва на трето място в НАЛБ за сезон 2011/2012. Тимът имаше сериозни шансове за нещо повече, но така и не се получи. Хелга загуби всичките си мачове от Своге и Локомотив в редовния сезон, но на полуфинала срещу Локомотив, отборът на Хелга беше много близо до сензацията. След победа в първата среща от серията с 1 точка разлика, 17 секунди преди края на втория мач, резултатът беше равен, а Локомотив имаше 2 секунди за атака. Тогава обаче след тройка на Локомотив и победа и в третия двубой, за Хелга остана да се бори за бронза.

За Хелга със 120 точки в редовния сезон от 6 мача или средно по 20.0 точки на мач е Мартин Механджиев, докато в плейофите той вкара 104 точки за 5 мача – средно по 20.8 точки на мач. За 11 мача общо в лигата той има по 20.4 точки на мач, като интересен факт е че когато отборът му побеждаваше, той беше най-резултатен в срещата (той има 7 победи с Хелга). Петър Иванов пък има по 19.4 точки за 6 мача през сезона и по 15.8 точки за 5 мача в плейофите – средно по 17.8. Стефан Ангелов вкарваше по 12.8 през сезона, но за 4 мача, а в плейофите има по 15.5 точки, отново за 4 мача. Пламен Пенев реализира по 10.6 точки през сезона, но едва по 5.0 в плейофите. В плейофите силно се включи Стефан Стоянов, като той вкара по 8.8 точки на мач, а в редовния сезон имаше по 5.2. Михаил Дянков пък имаше по 9.8 точки в редовния сезон и 6.4 в плейофите. Отличени с грамоти бяха Мартин МеханджиевПетър ИвановСтефан АнгеловПламен Пенев и Стефан СтояновПламен Пенев пък беше избран в идеалната петица в НАЛБ. Той изигра 16 мача за Хелга, като изпусна само два. Похвали заслужават и Владимир ПетровСашко ЛазовПетър Маринов и Александър Енев.

СветкавицаОтборът на Светкавица завършва на четвърто място в НАЛБ за сезон 2011/2012Светкавица показа изключителен напредък през сезона, който в комбинация със сериозното отношение на отбора, може да им донесе само успехи в следващите сезони.

Денислав Каменов се включи силно на полусезона за Светкавица и реализира по 13.4 точки на мач, но едва за 3 мача, докато в плейофите той има по 16.5, но за 2 мача. Светослав Петров има по 9.2 точки в редовния сезон и 12.0 в плейофите, но той изигра само един двубой в плейофите, тъй като получи контузия. Веселин Величков вкарваше по 7.9 точки на мач в редовния сезон, а в плейофите – по 13.0, което само по себе си говори за напредъка на всекиго от отбора. През редовния сезон по 7.4 точки на мач вкарваше Добри Гатев и по 5.0 в плейофите. Брат му Петко Гатев пък вкарваше по 5.4 през редовния сезон и цели 10.0 в плейофите. Един изигран мач в редовния сезон имаше Боян Гагов, като тогава той вкара 5 точки, но в плейофите за 3 мача вкара 41 или 13.7 средно, но в последния мач на отбора си и той получи нелепа контузия. Калин Благов пък вкара 10 точки в единствения си двубой в плейофите, а през сезона имаше по 5.9. Отличени с грамоти бяха Денислав КаменовСветослав ПетровВеселин ВеличковДобри Гатев и Петко ГатевДобри Гатев беше избран в идеалната петица в НАЛБ. Той изигра 17 мача за Светкавица и не изпусна нито един. Похвали заслужават и Филип АврамовЛюбомир Върбанов и Павел Михов.

Ръковдството на НАЛБ изказва своите благодарности към отборите на Хелга и Светкавица и се надява да има още много баскетболни срещи с тях!

В Националната аматьорска лига по баскетбол предстои сблъсъкът за първото място между отборите на Своге и Локомотив. Първият мач от финалната серия е на 16.05.2012 година (Сряда) от 20:00 часа, вторият е два дни по-късно (Петък), на 18.05., отново от 20:00 часа. Ако се стигне до трети мач, той ще е на 20.05. (Неделя) от 17:30 часа. Всички срещи ще се играят в залата на стадион „Локомотив”.

Записването за турнира за купата на НАЛБ продължава. Повече информация можете да намерите ТУК. Към момента официално има записани 3 отбора.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите в страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG