Хелга, Своге и Локомотив с победи в НАЛБ

657

НАЛБ - ЕмблемаИзигран беше деветият кръг в НАЛБ.

На 19.02.2012 година беше изигран деветият кръг от шампионата на НАЛБ. В първия мач за деня Хелга победи БясСвоге се наложи над Светкавица, а в последния мач от кръга Локомотив спечели срещу Орландо.

Хелга – Бяс 85:56 (20:11; 20:10; 19:14; 26:21)

Първият мач от кръга, между отборите на Хелга и Бяс, започна равностойно. Добрата зонова защита на Бяс даваше своите резултати и двубоят вървеше кош за кош. Първата част завърши с преднина от 9 точки за Хелга, а до полувремето разликата се вдигна до 19 точки. През второто полувреме Бяс загуби и двете части с по 5 точки разлика, за да натрупа дефицит от 29 в края на мача (56:85).

Най-резултатен в мача стана Мартин Механджиев от Хелга с 27 точки (5 тройки). 20 точки добави Пламен Пенев, с 15 точки (5 тройки) завърши Стефан Стоянов, а Владимир Петров се включи с 10 точки. За Бяс най-резултатен за пореден път стана Христофор Пешлеевски с 24 точки. 11 добави Димо Угляров, а с 9 приключи Венислав Наумов. Интересен факт е, че всички състезатели и от двата отбора се разписаха в мача.

Своге – Светкавица 83:67 (23:10; 29:16; 13:19; 18:22)

Във втория мач от кръга отборът на Своге започна много силно и още след първата част водеше с 13 точки, а разликата стана 26 до полувремето. Второто полувреме беше по-равностойно, като отборът на Светкавица спечели и третата, и четвъртата част. Накрая Своге спечели с 16 точки разлика (83:67).

За Своге Руслан Богданов реализира 22 точки, а Антонио Антов добави 17. 16 вкара Мирослав Иванов, а 14 – Емил Горанов. За Светкавица най-резултатен стана Светослав Петров със 17 точки, а 15 отбеляза Денислав Каменов. С по 9 точки пък приключиха братята Петко и Добри Гатеви.

Локомотив – Орландо 77:58 (21:20; 19:11; 24:15; 13:12)

Последният мач от кръга започна много интригуващо, като двата отбора постоянно се догонваха в резултата. През втората част Локомотив имаше леко предимство и така поведе с 9 точки на полувремето. Третата част се оказа решаваща за мача, като след нея символичните домакини имаха аванс от 18 точки. В крайна сметка, след сензационната победа над СвогеОрландо загуби с 19 точки разлика от Локомотив (58:77).

Най-резултатен в двубоя стана Александър Войнов от Локомотив с 36 точки (5 тройки). С по съответно 18 и 14 точки приключиха Димитър Станиславов и Георги Л. Георгиев. За Орландо най-много вкара Димитър Велев – 17 точки. 11 добави Мариян Калчев, а с 9 се включи Марио Сошенко.

Следващият кръг в НАЛБ е на 26.02.2012 година, като той е и последният от второто завъртане между отборите. Тогава в първия мач един срещу друг излизат отборите на Своге и Локомотив от 17:30 часа. От 19:00 часа играят Светкавица и Бяс, а в последния мач от кръга Хелга се изправя срещу Орландо от 20:30 часа.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите на страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG