III кръг – Локомотив и Хелга продължават без загуба

902

НАЛБ - ЕмблемаПаляцитеЛокомотивБлейдс и Хелга с победи

Третият кръг в Националната аматьорска лига по баскетбол се проведе в Неделя (04.11.2012 година). След него два отбора останаха без загуба – Локомотив и Хелга, а други два пък все още са в търсене на първата си победа – Къртачите и Светкавица.

Къртачите – Паляците 48:75 (12:14; 8:17; 14:20; 14:24)

Къртачите - ПаляцитеТретият кръг започна с двубой, противопоставящ два тима без победа до момента. Мачът започна равностойно, но Паляците имаха леко предимство, като авансът на символичните гости достигна 11 точки на полувремето. Липсата на резервни състезатели в отбора на Къртачите си каза думата и разликата през второто полувреме постоянно нарастваше, за да достигне 27 точки в полза на Паляците в края на срещата (75:48).

За Паляците точките бяха разпределени между почти всички от отбора. Боян Гагов вкара най-много – 16, 15 добави Георги Истатков. 13 наниза Радослав Конов, а 12 –Христо БлидовВиктор Мишев пък се включи с 11 точки. За Къртачите 29 точки (4 тройки) реализира Александър Добрев, като с това стана и най-резултатен в кръга. Никой друг от тима обаче не достигна 10 точки, а втори по резултатност остана Виктор Чавдаров със 7. Интересен факт е, че всички състезатели, които взеха участие в срещата, успяха и да се разпишат.

Локомотив – София Булс 73:52 (20:14; 18:17; 18:8; 17:13)

Локомотив - София БулсВторият мач от кръга беше оспорван почти до самия му край. Локомотив започна срещата силно, но София Булс бързо влезе в мача и загуби първата четвърт със само 6 точки. На полувремето дефицитът на символичните гости беше 7 точки, но играта беше много изравнена. София Булс не издържа на темпото на Локомотив през второто полувреме и така разликата в края на двубоя се покачи на 21 точки в полза на символичните домакини (73:52).

Най-резултатен в срещата стана Александър Войнов с 26 точки. 23 добави Георги Георгиев, а Ивайло Иванов се включи със 7. За София Булс 14 точки отбеляза Бен Туе, 12 вкара Марсел Иринчев, а с 10 се разписа Георгиос АнаниадисПетрос Потамианос остана със 7 точки.

Блейдс – Светкавица 93:57 (20:14; 27:8; 18:19; 28:16)

Блейдс - СветкавицаСрещата започна равностойно, но постепенно Блейдс показа превъзходство. Първата част завърши с 6 точки в полза на символичните домакини. Втората четвърт обаче беше катастрофална за Светкавица и така дефицитът на тима стана 25 точки на полувремето. Второто полувреме започна много добре за Светкавица, като отборът дори спечели третата част, но в последните 10 минути разликата се вдигна до 36 точки в полза на Блейдс (93:57).

Георги Вачев от Блейдс вкара 23 точки, а 20 добави Христофор Пешлеевски. С 18 точки (4 тройки) се отчете Йордан Дрингов. По 15 пък отбелязаха Кадир Пешинци и Константин Близнаков. За Светкавица на ниво беше Светослав Петров, завършил с 22 точки (4 тройки). 11 точки вкара Филип Тодоров, а с 9 остана Веселин Величков.

Хелга – Своге 64:48 (20:11; 22:11; 11:13; 11:13)

Хелга - СвогеДербито на кръга противопостави носителите на купата от Хелга и шампионите от Своге. Двубоят започна отлично за Хелга, като тимът успя да дръпне в резултата с 9 точки след първата част. Добрата игра на носителите на купата продължи и през втората част, а разликата до полувремето стана 20 точки. След почивката шампионите от Своге опитаха да се върнат в двубоя, като в началото на третата част разликата беше намалена до 13 точки. Добрата защита на Хелга обаче си каза думата и отборът успя да удържи победата, а по този начин и да нанесе първа загуба на Своге за сезона. Хелга спечели срещата с 16 точки разлика (64:48), но трябва да се отбележи и фактът, че отборът на Своге, който до момента вкарваше по 84 точки средно на мач, беше ограничен до едва 48 в тази среща.

22 точки за победата на Хелга вкара Петър Иванов. 14 точки реализира Стефан Стоянов, а 13 отбеляза Живко Радевски. 8 пък добави Стефан Ангелов. За Своге Емил Горанов наниза 13 точки, Руслан Богданов – 11, а Любослав Петров се отчете със 7.

За най-полезен състезател на третия кръг беше избран Александър Пламенов Войнов от отбора на Локомотив, който вкара 26 точки за победата на тима си над София БулсНай-резултатен в кръга пък стана Александър Добрев от Къртачите, който реализира 29 точки, но отборът му загуби от ПаляцитеВойнов ще получи своята специална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg, преди мача на Локомотив от четвъртия кръг.

Стефан СтояновСтефан Стоянов от Хелга пък получи своя плакет за най-полезен състезател на втория кръг.

Четвъртият кръг в НАЛБ ще се проведе на 10.11. и 11.11.2012 година. Първият двубой ще противопостави София Булс и Своге, като мачът ще се играе на 10.11.2012 година (Събота) от 15:00 часа. На 11.11.2012 година (Неделя) ще се изиграят останалите три срещи. Светкавица и Къртачите ще се борят за своята първа победа от 15:00 часа. От 16:30 часа Локомотив излиза срещу Блейдс, а отборът на Паляците ще се опита да нанесе първа загуба на Хелга от 18:00 часа. Всички срещи отново ще се играят в залата на стадион „Локомотив„.

За повече информация и много интересни снимки, можете да разгледате страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.