IV кръг – Своге, Къртачите, Локомотив и Хелга с победи

834

НАЛБ - ЕмблемаСвогеКъртачитеЛокомотив и Хелга с победи

Четвъртият кръг в Националната аматьорска лига по баскетбол се проведе през изминалия уикенд. На 10.11.2012 година (СъботаСвоге победи София Булс, а на 11.11.2012 година (Неделя) отборът на Къртачите записа първа победа, надделявайки над СветкавицаЛокомотив успя да се наложи над Блейдс, а Хелга спечели драматично в края срещу Паляците. След този кръг без загуба продължават да са Локомотив и Хелга, а плътно зад тях е отборът на Своге, който има една загуба.

София Булс – Своге 59:88 (14:15; 16:32; 12:19; 17:22)

Първият мач от кръга противопостави отборите на София Булс и Своге. Шампионите от миналата година искаха да се върнат на победния ход след загубата от ХелгаСофия Булс обаче показа силна игра в началото и двубоят започна много равностойно, а първата част завърши само с точка преднина за Своге. През втората част до голяма степен се реши изходът от двубоя, като на полувремето Своге вече имаше солиден аванс от 17 точки. През вторите 20 минути разликата постепенно нарастваше, за да се стигне до победата на Своге с 29 точки разлика (88:59).

Най-много в двубоя вкара Руслан Богданов от Своге, като той реализира 24 точки. С 18 му партнира Емил Горанов, а 17 наниза Мирослав ИвановАнтонио Антов остана с 9 точки, а Владислав Илчев – с 8. За София Булс Василис Цамцукакис се отчете с 15 точки. 14 добави Петрос Потамианос, а Марсел Иринчев вкара 8.

Светкавица – Къртачите 89:106 (24:28; 19:32; 19:24; 27:22)

Светкавица - КъртачитеВторият двубой противопостави двата отбора без победа до момента в шампионата, а срещата обещаваше да бъде много оспорвана и резултатна още от самото й начало. В първите 10 минути Светкавица и Къртачите показаха, че няма да се дадат лесно и ще се борят до последно за първата си победа в НАЛБ. Символичните гости поведоха с 4 точки след първата четвърт, а до полувремето успяха да дръпнат със 17 (60:43). След почивката Светкавица наложи още по-бърз стил на игра, с което целеше да измори състезателите на Къртачите, които и за този мач бяха едва петима. Това даде известен резултат и второто полувреме завърши наравно, но накрая Светкавица загуби със 17 точки разлика (89:106) в един изключително резултатен двубой.

Много силен за Къртачите беше Теодор Янчев, който вкара 41 точки, с което стана и най-резултатен в кръга. 31 добави Калоян Прокопиев. Добра игра показа и Александър Добрев, който завърши с 23 точки, а с 9 остана Виктор Чавдаров. За Светкавица най-много реализира Георги Романов – 18 точки. На ниво бяха Филип Тодоров и Веселин Величков, които отбелязаха по 16 точки. Светослав Петров остана с 12, а с по 8 се отчетоха Цанислав Димитров и Георги Спасов. Интересен факт е, че всички, които взеха участие в срещата, успяха и да се разпишат.

Локомотив – Блейдс 89:72 (27:20; 17:13; 19:16; 26:23)

Локомотив - БлейдсТретият мач от кръга изправи един срещу друг непобедения отбор на Локомотив и тима на Блейдс, който имаше една загуба – от отбора на Своге. Двубоят беше изключително качествен от самото му начало, а фактът, че в двубоя бяха извършени 47 лични нарушения, е само още едно доказателство, че отборите не се даваха и бяха готови на всичко за победата. В първите 7 минути на двубоя Блейдс имаше лек превес и водеше с 2 точки. В края на частта обаче Локомотив направи серия от 10:2, а с това успя и да спечели първата четвърт със 7 точки разлика. До полувремето двубоят продължи да върви кош за кош, а в края на втората част Локомотив отново взе малък аванс, с което успя да увеличи своя на 11 точки на полувремето. В третата част разликата беше намалена до 4 точки, но след силна серия на Локомотив тя стана 14 преди последната част. В заключителните 10 минути Блейдс отново намали дефицита си, този път до 6 точки, но в последните 3 минути на двубоя Локомотив увеличи преднината си и успя да спечели със 17 точки разлика (89:72).

Георги Георгиев от Локомотив вкара 31 точки, като 11 от тях бяха в последните 3 минути на двубоя. 26 точки (7 тройки) реализира Александър Войнов, а Димитър Станиславов се отчете с 16 пункта. Мартин Механджиев от Блейдс беше на много високо ниво, като той вкара 29 точки. Георги Вачев и Димитър Христов му партнираха добре, реализирайки съответно по 15 и 12 точки. Интересен факт е, че всички останали състезатели от Локомотив (освен ГеоргиевВойнов и Станиславов), които са 7, са вкарали общо 16 точки, както и че всички останали състезатели от Блейдс (освен МеханджиевВачев и Христов), които отново са 7, са вкарали също 16 точки.

Паляците – Хелга 60:61 (11:20; 19:11; 12:17; 18:13)

Паляците - ХелгаИзходът на последния мач от кръга не беше ясен до последната секунда. Отборът на Паляците показа много силна игра и загатна, че няма да се примири само с една победа. В първите минути Хелга имаше предимство, повеждайки с 9 точки. До полувремето обаче дефицитът на Паляците беше сведен до 1 точка. Отборите разменяха водачеството си постоянно и през второто полувреме. В края на третата част Хелга показа леко надмощие и успя да дръпне с 6 точки преди заключителните 10 минути. 4 минути преди края на срещата обаче символичните домакини от Паляците бяха напред в резултата с 1 точка. До самия край на мача играта вървеше кош за кош, като ту Хелга излизаше напред, ту Паляците. 8 секунди преди края, при една точка в полза на Хелга, отборът на Хелга изпусна наказателен удар, а „Паляците“ хванаха борбата и имаха време за атака, която обаче завърши с неуспешна стрелба от зоната за три точки.

22 точки за Хелга вкара Петър ИвановЖивко Радевски беше на ниво с 15 точки, а Стефан Ангелов остана с 13. За Паляците Радослав Конов игра силно и завърши с 23 точки. 11 добави Георги ИстатковБоян Гагов вкара 10, а Мартин Милиев – 8 точки. Интересен факт от срещата е, че отборът на Хелга изпусна 26 наказателни удара, вкарвайки 8 от 34.

За най-полезен състезател в четвъртия кръг беше избран Теодор Юлиянов Янчев от отбора на Къртачите. Той вкара 41 точки на Светкавица, с което донесе и първата победа на тима си. Янчев стана и най-резултатен в кръга с това си постижение. Състезателят на Къртачите ще получи своята специална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg, преди мача на отбора си от петия кръг.

Александър ВойновАлександър Войнов от Локомотив пък получи своя плакет за най-полезен състезател на третия кръг.

Петият кръг в НАЛБ ще се проведе на 17.11. и 18.11.2012 година. В Събота (17.11.2012 годинаСвоге излиза срещу Паляците от 18:30 часа. В Неделя (18.11.2012 година) ще се изиграят останалите три двубоя. От 15:00 часа Къртачите играят с ЛокомотивБлейдс и София Булс играят от 16:30 часа, а от 18:00 – Хелга и Светкавица. Всички срещи отново ще се играят в залата на стадион „Локомотив„.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.