VI кръг – Локомотив еднолично първи

702

НАЛБ - ЕмблемаСвогеПаляците и Локомотив с победи в шестия кръг на НАЛБ

На 25.11.2012 година (Неделя) беше изигран шестият кръг от Националната аматьорска лига по баскетболСвоге се наложи над Светкавица в първия мач за деня, след това отборът на Паляците победи София Булс, а в дербито на кръга Локомотив успя да надделее над Хелга и по този начин да излезе еднолично на първото място. Всички резултати до момента, както и временното класиране можете да намерите ТУК и ТУК.

Светкавица – Своге 56:89 (11:23; 14:21; 18:19; 13:26)

Светкавица - СвогеСрещата между Светкавица и Своге започна с предимство за символичните гости. Те успяха да натрупат преднина от 12 точки, която увеличиха на 19 до полувремето. На моменти през второто полувреме Светкавица показа, че има сили да играе като с равен с шампиона от миналата година, но опитът на Своге си каза думата и тимът спечели двубоя с 89:56.

20 точки за Своге вкара Руслан Богданов, а по 19 реализираха Антонио Антов и Мирослав Иванов. 11 наниза Любослав Петров, а с 8 остана Огнян Коларски. За Светкавица на ниво беше Веселин Величков, който вкара 17 точки. Светослав Петров остана с 12, а съответно по 8 и 7 добавиха Александър Добрев и Георги Романов.

София Булс – Паляците 46:94 (9:18; 13:24; 14:22; 10:30)

София Булс - ПаляцитеОчакваният с голям интерес двубой между отборите на София Булс и Паляците започна с леко предимство за Паляците, като тимът успя да спечели първата част с 9 точки, а до полувремето вдигна оборотите и натрупа аванс от 20 точки. София Булс опитваше да се върне в мача, но „Паляците“ бяха готови на всичко да запишат втората си победа в лигата и дори увеличаха преднината си, за да победят с 94:46.

Силен за Паляците беше Боян Гагов, завършил с 23 точки. С 20 му партнира Радослав Конов. Съответно по 18 и 16 точки вкараха Георги Истатков и Калин Златанов. С 13 точки пък остана Виктор Мишев. Единствен с двуцифрен точков актив за София Булс беше Бен Туе, като той приключи с 14 точки. По 7 добавиха Василис Цамцукакис и Петрос Потамианос.

Локомотив – Хелга 62:56 (13:6; 15:17; 11:19; 23:14)

Локомотив - ХелгаДербито на кръга противопостави Локомотив и Хелга, като и двата отбора нямаха загуба до момента. Срещата започна с много силна защита и за двата отбора, като 6 минути след началото на мача резултатът беше 4:2 в полза на Локомотив. Постепенно Локомотив заигра по-освободено в нападение и успя да вземе преднина след първата четвърт. Нападението на Хелга също заработи добре, като носителите на купата вкараха 17 точки през втората част и намалиха дефицита си на 5 точки на полувремето. В началото на второто полувреме Хелга показа по-добра игра, като преди последните 10 минути Локомотив вече изоставаше с 2 точки. Изходът от двубоя не беше ясен до последните секунди. 4 минути преди края на мача резултатът беше равен, а отборът на Хелга изпусна чисти стрелби от далечно разстояние и това даде възможност на Локомотив да направи две бързи атаки, които до голяма степен определиха и победителя в срещата. Накрая Хелга се опита да се върне в мача чрез тактически лични нарушения, но Локомотив удържа на напрежението и продължава да бъде непобеден в НАЛБ.

Много силно за Локомотив игра Георги Георгиев, който вкара 26 точки, като с това си постижение стана и най-резултатен в кръга. 23 точки (4 тройки) добави Александър Войнов, а Димитър Станиславов остана със 7 точки. За Хелга 15 вкара Живко Радевски, 11 отбеляза Георги Брестнички, а с по 10 се включиха Стефан Стоянов и Петър Иванов. Интересен факт е, че 56 от точките на Локомотив са отбелязани от трима състезатели (ГеоргиевВойнов и Станиславов), а целият отбор е вкарал общо 62 точки.

За най-полезен състезател в шестия кръг беше избран Георги Латинов Георгиев от отбора на Локомотив. Той вкара 26 точки на Хелга и имаше основна заслуга отборът му да продължи да бъде непобеден. Георгиев стана и най-резултатен в кръга. Състезателят на Локомотив ще получи своята специална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg, преди мача на отбора си от седмия кръг.

Мартин МеханджиевМартин Механджиев от Блейдс пък получи своята награда за най-полезен състезател на петия кръг.

Седмият кръг в НАЛБ стартира на 02.12.2012 година (Неделя). От 16:30 часа един срещу друг излизат отборите на Паляците и Светкавица, а от 18:00 часа Хелга играе с Блейдс. На 13.12.2012 година (Четвъртък) от 21:00 часа Своге ще опита да нанесе първа загуба на Локомотив. Всички срещи отново ще се проведат в залата на стадион „Локомотив„.

След изиграването на този кръг, предстои и Мачът на звездите, който ще се проведе на 16.12.2012 година (Неделя). Участниците в двубоя ще бъдат обявени съвсем скоро.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.