VII кръг – Хелга ще зимува на върха

620

НАЛБ - ЕмблемаХелгаПаляците и Своге с победи в последния кръг от първия полусезон в Националната аматьорска лига по баскетбол

На 02.12.2012 година се изиграха първите два мача от седмия кръг. Най-напред Хелга се наложи много трудно над Блейдс, а отборът на Паляците успя да надделее над Светкавица. На 14.12.2012 година Своге пък нанесе първа загуба за сезона на Локомотив.

По този начин между първите три отбора се образува въртележка, като ХелгаЛокомотив и Своге имат по една загуба. Въпреки най-лошата си точкова разлика като цяло в лигата измежду трите отбора, тимът на Хелга е с най-добри показатели във въртележката и ще зимува на върха. Хелга победи Своге с 16 точки разлика, а загуби от Локомотив с 6. На второ място пък ще посрещне празниците Локомотив, като отборът победи Хелга с 6 точки и загуби от Своге с 6. На третата позиция във временното класиране е Своге, като тимът загуби от Хелга с 16 точки разлика и победи Локомотив с 6. С баланс от 4 победи и 3 загуби на четвърта позиция е Блейдс. Пети е отборът на Паляците с 3 победи и 4 загуби. София Булс е на шесто място с 2 победи и 5 загуби, а Светкавица е на седмата позиция с 1 победа и 6 загуби. Всички резултати от първия полусезон можете да разгледате ТУК. А класирането – ТУК.

Хелга – Блейдс 66:59 (12:20; 17:10; 17:20; 20:9)

Хелга - БлейдсДвубоят започна отлично за Блейдс, като разликата в полза на символичните гости в началните минути достигна до 10 точки. Постепенно Хелга изравни играта и на полувремето изоставаше само с една точка. Преди последната четвърт Блейдс поведе с 4 точки, но последните 10 минути бяха белязани от отличната защита на Хелга и слабата игра на Блейдс, като по този начин Хелга успя да надделее със 7 точки разлика (66:59).

Най-резултатен в срещата стана Петър Иванов от Хелга, като той вкара 25 точки. С 15 се включи Живко Радевски. 13 добави Стефан Стоянов, а с 9 остана Владимир Петров. За Блейдс силно игра Димитър Христов, като приключи с 21 точки. 11 наниза Георги Вачев, а с по 9 останаха Христофор Пешлеевски и Мартин Механджиев.

Паляците – Светкавица 72:57 (14:4; 23:22; 23:18; 12:13)

Паляците - СветкавицаВторият двубой от кръга започна с предимство и много силна защита за Паляците. Отборът на Светкавица успя да реализира едва 4 точки през първата част. До полувремето играта се изравни, а символичните гости водеха с 11 на почивката. Преди последната четвърт пасивът на Светкавица беше 16 точки. В заключителните минути силите на Светкавица достигнаха единствено за намаляване на разликата до 15 точки (57:72).

За Паляците Георги Истатков вкара най-много – 18 точки. По 15 добавиха Радослав Конов и Боян Гагов. 10 вкара Христо Блидов, а с 8 остана Виктор Мишев. За Светкавица Александър Добрев реализира 18 точки. Светослав Петров вкара 15, а Филип Тодоров – 11.

Своге – Локомотив 73:67 (24:16; 19:22; 13:10; 17:19)

Своге - ЛокомотивПоследната среща от кръга се очакваше с голям интерес по две причини. Едната е, че тя щеше да даде отговор на въпроса кой ще завърши на първо място след първия полусезон, а също така и защото двубоят се яви първи сблъсък между двата отбора след финалната серия на миналия сезон. Своге започна срещата по-добре и поведе с 8 точки след първите 10 минути. Пасивът на Локомотив до полувремето беше намален до 5 точки. Второто полувреме отново беше много равностойно, но Своге имаше леко предимство и преди последната част символичните домакини имаха преднина от 8 точки. Въпреки опитите на Локомотив за обрат, Своге успя да удържи победата, а малко преди края дори направи разликата 10 точки (71:61), за да спечели в крайна сметка с 6 (73:67).

За Своге Емил Горанов вкара 18 точки (3 тройки). Руслан Богданов остана с 16, 15 добави Антонио Антов, а Мирослав Иванов се отчете с 14. За Локомотив Александър Войнов реализира 25 точки (4 тройки). Георги Георгиев вкара 19 точки, Ивайло Иванов – 9, а Димитър Станиславов остана с 8.

За най-полезен състазетел в седмия кръг беше избран Емил Станиславов Горанов от отбора на Своге. Той вкара 18 точки и с това допринесе много за първата загуба на ЛокомотивНай-резултатни в кръга пък станаха Петър Иванов от Хелга и Александър Войнов от Локомотив, които вкараха по 25 точки съответно на Блейдс и СвогеГоранов ще получи своята специална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg, преди Мача на звездите.

Георги ГеоргиевГеорги Георгиев от Локомотив пък получи своята награда за най-полезен състезател на шестия кръг.

Утре (16.12.2012 годинаНеделя) ще бъде изигран Мачът на звездите в НАЛБ, като малко по-късно ще има повече информация за него.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.