XIII кръг – Хелга и Паляците с победи

742

НАЛБ - ЕмблемаХелга и Паляците с победи в тринадесетия кръг от Националната аматьорска лига по баскетбол

На 04.04.2013 година се изигра дербито на кръга, а и на целия редовен сезон, тъй като то даде отговори на доста въпроси. Хелга победи отбора на Локомотив след изключително рационален и доминиращ баскетбол. Два дни по-късно, на 06.04.2013 година, “Паляците” надделяха над набралия скорост отбор на София Булс.

Първото място на Хелга в редовния сезон минава през задължителна победа над Блейдс в последния кръг. Отборът на Паляците пък ще гони победа над Светкавица, за да си гарантира третото място преди плейофите. Загуба на Блейдс или Паляците ще означава трето място за другия отбор. При победи и на двата отбора или при загуби и на двата отбора, третото място ще се заеме от БлейдсСветкавица е твърдо на петото място в редовния сезон, а шести остана отборът на София Булс.

Хелга – Локомотив 57:43 (17:11; 18:5; 13:7; 9:20)

Хелга - ЛокомотивДербито между изключително силните отбори на Хелга и Локомотив, които вероятно биха записвали доста изразителни победи и срещу професионални отбори, започна много силно за символичните домакини. Локомотив успя да изравни резултата в първата част, но все пак я загуби с 11:17. Зоновата защита на Хелга и слабата стрелба на Локомотив обаче дадоха резултат във втората част. Хелга спечели втората четвърт с 18:5. Така на полувремето Локомотив изоставаше с 16:35. Третата част тотално отказа отбора на Локомотив и го остави да се надява на по-добра игра в плейофите. Преди последните 10 минути резултатът беше 48:23 в полза на Хелга. В последната част двубоят се доигра, като тогава Локомотив все пак спечели с 20:9 и намали разликата до 14 точки (43:57). За сравнение, до момента Локомотив вкарваше средно по 77.3 точки на мач, а отборът на Хелга пък доказа, че играта в защита може да печели освен титли, и единични мачове. Разбира се, трябва да се отчете и липсата на ден в стрелбата от средно и далечно разстояние за Локомотив, като отборът реализира едва една тройка през целия мач.

Най-добър в двубоя беше Антон Миленков от Хелга, който вкара 23 точки. С 13 се включи Петър ИвановСтефан Стоянов също беше на ниво и реализира 11. Най-резултатен за Локомотив стана Георги Георгиев, който вкара 12 точки. Димитър Станиславов отбеляза 10 (всичките през последната част).

Паляците – София Булс 68:51 (13:23; 20:7; 14:7; 21:14)

Паляците - София БулсВторият двубой от кръга противопостави “Паляците“, пред които се откри отличен шанс да атакуват третото място (благодарение на победата си над Блейдс и загубата на последните от София Булс), и отбора на София Булс, който трябваше да спечели, за да се премести на петото място в крайното класиране от редовния сезон. Мачът започна изключително силно за София Булс, като символичните гости натрупаха аванс от десетина точки още в първите минути на двубоя. Първата част завърши с точно 10 точки в полза на София Булс. Постепенно отборът на Паляците заигра по-добре и успя да обърне резултата и още до почивката поведе с 3 точки. Слабата игра в нападение за София Булс продължи и след почивката, а “Паляците” натрупаха преднина от 10 точки преди последните 10 минути. Накрая разликата се вдигна до 17 точки в полза на символичните домакини (68:51).

На ниво се представи Радослав Конов от Паляците, който вкара 25 точки. Георги Истатков за пореден път показа добра игра и приключи с 10 точки. 9 добави Христо Блидов, 7 реализира Виктор Мишев, а с по 6 останаха Калин Златанов и Боян Гагов, докато Мартин Милиев отбеляза 5 точки. За София Булс най-много вкараха Димитър Димитров и Йосиф Чернашки – по 10 точки. 9 реализира Василис Цамцукакис (всичките в първата част), Марсел Иринчев се включи с 8, а 7 вкара Петрос Потамианос.

Димитър СтаниславовДимитър Станиславов от Локомотив получи своята награда за най-полезен състезател на единадесетия кръг.

За най-полезен състезател в тринадесетия кръг беше избран Георги Лъчезаров Истатков от отбора на Паляците. Той вкара 10 точки на София Булс, а и водеше играта на отбора си много умело и правилно, като по този начин имаше основна заслуга за победата на тима си. Най-резултатен в кръга стана Радослав Конов от Паляците с 25 точки срещу София Булс, а след него с 23 срещу Локомотив остана Антон Миленков от ХелгаГеорги Истатков ще получи своята специална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg, преди първия плейофен мач на отбора си.

Йосиф ЧернашкиЙосиф Чернашки от София Булс също получи своята награда за най-полезен състезател на кръга. Той стана такъв на дванадесетия кръг.

Последният кръг от редовния сезон на НАЛБ ще се проведе утре (07.04.2013 годинаНеделя). В първия двубой от 14:30 часа Светкавица излиза срещу Паляците, а от 16:00 часа Блейдс ще гони победа срещу Хелга. Всички срещи от лигата се провеждат в залата на стадион “Локомотив“.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.