На вашето внимание представяме материали на местните медии във връзка с баскетболния празник, организиран от Националната аматьорска лига по баскетбол в Ботевград на 16.01.2018 година.

След като ви представихме репортажа и интервютата, дело на телевизия Ботевград, сега ви представяме какво написаха в botevgrad.com и balkanec.bg във връзка със събитието и двубоя, противопоставил отборите на Скравена и Балкан Ботевград.

Използваме възможността отново да изкажем сърдечни благодарности на всички медии за топлото отношение!

ТУК, ТУК, ТУК, ТУК и ТУК ще откриете и снимки, предоставени ни от представители на медиите.

ТУК можете да откриете статията, публикувана в botevgrad.com, а ето го и пълния текст на материала:

Невероятен мач между аматьорите на Скравена и Балкан

Единствената среща от първенството на Националната аматьорска лига по баскетбол /НАЛБ/, която бе изнесена извън столицата, бе между отборите на Балкан Ботевград и Скравена и се игра тази вечер в Арена Ботевград. И със сигурност може да се каже, че организаторите на лигата спечелиха още повече привърженици.

Първо, защото всички играчи на двата отбора бяха продукт на ботевградската баскетболна школа и бе напълно естествено те да се срещнат в Ботевград. И второ, всичко това привлече в залата много любители на баскетбола. Дори без някой да ги брои, те бяха в пъти повече от мачовете от НБЛ, които се играят в столицата.

Въодушевени от атмосферата, двата отбора изиграха наистина един страхотен мач, чийто изход се реши буквално в последната минута. В средата на последната четвъртина отборът на Балкан поведе с 10 точки – 65-55. Момчетата от Скравена обаче съвсем не се примириха. Направиха серия от 11-0 и когато оставаха минута и 22 секунди, поведоха с 66-55. Балканци обаче веднага вкараха тройка и отново излязоха напред – 68-66 минута и 9 секунди преди сирената.

В оставащото до края време момчетата от Скравена пропуснаха няколко стрелби, а техните съперници  бяха точни от наказателната линия и оттам дойде разликата от 6 точки в крайния резултат, а той е 74-68 за Балкан.

Освен големите емоции от съперничеството между двата тима, зрителите в Арена Ботевград видяха и доста атрактивни изпълнения. С познатата си точност блесна, въпреки че вече е на 40,  лидерът на Скравена и бивш играч на Балкан, Левски и Спартак Плевен Илия Станков. А игралият за Балкан и Лукойл Академик Цветомир Бенчев – Чопи припомни с пълна сила своя талант за невероятните му пасове, той има 7 завършващи подавания. Силни изяви имаха и много други играчи от двата тима.

Най-резултатен за победителите от Балкан с 22 точки бе Костадин Методиев, той овладя и 9 борби. А с дабъл-дабъл в този мач се отличи Станислав Воденичарски, който вкара 19 точки и има 10 овладени топки. Трети по резултатност с 9 точки е Иван Иванов – Вакето, с по 8 са Бенчев и Пешев.

За Скравена топреализатор с 22 точки стана Илия Станков, който мушна 4 тройки, вкара 8 пъти от 12 опита от наказателната линия и овладя 7 борби. Много силно се представи и Стефан Стефанов, вкарал 16 точки. Със 7 точки и 8 борби е Мариян Иванов.

Балкан Ботевград – Скравена 74-68 /16-8, 12-21, 22-20, 24-19/

Балкан: М. Коцев 4, Методиев 22, И. Иванов 9, Воденичарски 19, Бенчев 8 + 7 асистенции /М. Георгиев 2, Г. Лилов 2, В. Василев 2, Д. Николов 2, Пр. Пешев 8, В. Стоянов, М. Иванов

Скравена: Борисов 4, Станков 22, Стефанов 16, Дионисиев, Хр. Христов 5 /Г. Георгиев 2, М. Иванов 7, Цв. Иванов 6, Б. Георгиев 6

Рефери: Марин Механджиев, Борис Данаилов, Цветан Георгиев

ТУК ще откриете и статията, публикувана в balkanec.bg, а ето го и пълния текст на материала:

Балкан Ботевград излъга Скравена в дербито на НАЛБ

В мач от 14-ия кръг в трета дивизия на Национална аматьорска лига баскетбол, Балкан Ботевград надви Скравена в зрелищен двубой. Ботевградчани се наложиха над съперника си със 74-68, а срещата остави след себе си много приятни емоции. Сблъсъкът между тези два тима бе исторически, a мероприятието, огранизирано от НАЛБ дебютно за пределите на Ботевград.

Интересът към двубоя бе доста голям. При значително пълна зала, двата отбора бяха шумно представени, а срещата започна с приповдигнато настроение.

Серия от 10-0 даде блестящо начало за отбора на Балкан Ботевград. Тимът на Скравена започна припряно двубоя, а пропуските валяха един след друг. В средата на първата четвърт, скравенчани се окопитиха и заиграха по-стабилно. Все пак след 10 минути игра, резултатът бе в полза на Балкан – 16-8. През втората част мачът се разгорещи, а силите постепенно се изравниха. Играта на Скравена потръгна, а точният им мерник от линията за три точки ги върна в мача. 3 минути преди края се стигна до равенство, а на полувремето скравенчани вече водеха с 1 точка.

След почивката, отборите се впуснаха в нова оспорвана битка. Третата четвърт премина изключително равностойно. Серия от грешки за скравенчани и брилянтна игра на контраатака откъсна Балкан Ботевград с 10 точки в средата на частта. Интригата обаче се запази, след като солова акция на Илия Станков задържа тима на Скравена в мача. Предпоследната четвърт завърши при резултат 49-50 и само точка аванс за балканци.

Всичко изглеждаше ще се реши във финалните 10 минути. Началото на последния период бе белязано от много красиво изпълнение. Цветомир Бенчев и Иван Иванов от Балкан сътвориха красива комбинация, завършила с алей-ъп и кош и фал за ботевградчани. В хода на мача, Балкан Ботевград малко по малко започна да се откъсва в резултата. Малко преди края преднината достигна 10 точки. Тогава дойде и отговорът на Скравена. Бомбена тройка от страна на Стефан Стефанов върна интригата в срещата. Разликата бе стопена наполовина и 3 минути преди края изходът от двубоя бе неясен. Последните минути бяха изключително завързани. И двата отбора си размениха по няколко точни попадения от тройката. Оставаха 23 секунди, а разликата бе само 3 точки в полза на Балкан. Тогава играчите на Скравена започнаха да търсят фаул. В крайна сметка, добрата стрелба на ботевградчани от наказателната линия им донесе победата и съперникът им бе пречупен.

За победителите най-резултатен бе Костадин Методиев с 22 точки. Станислав Воденичарски се отчете с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби. За отборът на Скравена над всички бе Илия Станков. Той успя да наниже 22 точки. Стефан Стефанов също изигра силен мач, отчитайки се с 16 пункта.

Балкан: М. Коцев 4, К.Методиев 22, И. Иванов 9, С.Воденичарски 19, Ц.Бенчев 8  М. Георгиев 2, Г. Лилов 2, В. Василев 2, Д. Николов 2, Пр. Пешев 8, В. Стоянов, М. Иванов

Скравена: И.Борисов 4, И.Станков 22, С.Стефанов 16, В.Дионисиев, Хр. Христов 5, Г. Георгиев 2, М. Иванов 7, Цв. Иванов 6, Б. Георгиев 6