Първенството на НАЛБ за сезон 2022/2023 – жребий и програма за първите 2 кръга

754

Днес, 10.09.2022 година, по време на техническата конференция за първенството на Националната аматьорска лига по баскетбол през сезон 2022/2023 беше изтеглен жребият за шампионата.

Техническата конференция беше разделена на 4 части – за всяка дивизия. Благодарим на всички присъстващи за сериозното отношение!

Както вече знаете, в дванадесетия сезон на НАЛБ – сезон 2022/2023 – участие ще вземат 48 отбора. 7 от тях ще се състезават в първа дивизия, 13 във втора и по 14 в трета и четвърта.

ТУК може да откриете пълна информация по въпроса. Именно във въпросния материал, както и в цитираните в него предходни 2 ще откриете подробна информация и за ситуацията във всяка една от дивизиите в първенството на НАЛБ за сезон 2022/2023.

ТУК пък ще откриете информация относно Мача за Суперкупата на НАЛБ, с който официално ще открием сезон 2022/2023 и който ще се проведе утре, 11.09.2022 година.

Сега на вашето внимание представяме и какво отреди жребият:

Първа дивизия

1. Роботите
2. Ботев 2012
3. Дюдс
4. Фактор
5. Титан Пропъртис
6. Балкан Ботевград
7. Ероус

Схемата за първите 2 кръга:

Първи кръг

3 – 6
5 – 4
7 – 2
1 – почива

Втори кръг

2 – 5
4 – 3
6 – 1
7 – почива

Втора дивизия

1. Фантомс
2. Монстарс
3. Бом Бок
4. Бай Дъ Уей
5. Лено
6. ЛА Бейкърс
7. Дъ ЕкспендаБолс
8. Скай Уокърс
9. Паляците
10. Балканъ
11. Дървоядите
12. Кучетата от Младост
13. Карлсберг

Схемата за първите 2 кръга:

Първи кръг

2 – 13
3 – 12
4 – 11
5 – 10
6 – 9
7 – 8
1 – почива

Втори кръг

13 – 1
12 – 2
11 – 3
10 – 4
9 – 5
8 – 6
7 – почива

Трета дивизия

1. ТН Машини
2. АК-47-ърс
3. Болърс 68
4. Джедай Мастърс
5. Флай-Бай
6. Чармър Рейвънс
7. Мечките
8. София Уориърс
9. Спейс Джемс
10. Кралете
11. Ликуифайд
12. Армада
13. Аутбрейк
14. Райзинг Сънс

Схемата за първите 2 кръга:

Първи кръг

1 – 14
2 – 13
3 – 12
4 – 11
5 – 10
6 – 9
7 – 8

Втори кръг

13 – 1
12 – 2
11 – 3
10 – 4
9 – 5
8 – 6
14 – 7

Четвърта дивизия

1. Нитрос
2. Надежда Хендикапс
3. Гоуст Болърс
4. Дъ Блек Мамбас
5. Движи Се-Проензи
6. Куантум
7. Т.Н.С.-Ентъртейнмънт
8. Бом Бок 2
9. Драгънс
10. Мад Вайкингс
11. Хюстън Бъкетс
12. Бер-Хелла
13. София Армада
14. Хобитите

Схемата за първите 2 кръга:

Първи кръг

1 – 14
2 – 13
3 – 12
4 – 11
5 – 10
6 – 9
7 – 8

Втори кръг

13 – 1
12 – 2
11 – 3
10 – 4
9 – 5
8 – 6
14 – 7

Програмата за първите 2 кръга беше изготвена още по време на техническата конференция (в скоба след всеки двубой е изписана и съответната дивизия):

Първи кръг (17.09.-25.09.2022 година)

17.09.2022 година, Събота – Уинбет Арена

10:00 Дъ ЕкспендаБолс – Скай Уокърс (2)
12:00 Титан Пропъртис – Фактор (1)
14:00 Ероус – Ботев 2012 (1)
16:00 Бай Дъ Уей – Дървоядите (2)
18:00 Монстарс – Карлсберг (2)

18.09.2022 година, Неделя – Уинбет Арена

10:00 Джедай Мастърс – Ликуифайд (3)
12:00 ТН Машини – Райзинг Сънс (3)
14:00 Надежда Хендикапс – София Армада (4)
16:00 Нитрос – Хобитите (4)
18:00 Болърс 68 – Армада (3)
20:00 Движи Се-Проензи – Мад Вайкингс (4)

24.09.2022 година, Събота – Уинбет Арена

10:00 ЛА Бейкърс – Паляците (2)
12:00 Флай-Бай – Кралете (3)
14:00 Куантум – Драгънс (4)
16:00 Дюдс – Балкан Ботевград (1)
18:00 Гоуст Болърс – Бер-Хелла (4)
20:00 Мечките – София Уориърс (3)

25.09.2022 година, Неделя – Уинбет Арена

10:00 Бом Бок – Кучетата от Младост (2)
12:00 Лено – Балканъ (2)
14:00 Дъ Блек Мамбас – Хюстън Бъкетс (4)
16:00 Т.Н.С.-Ентъртейнмънт – Бом Бок 2 (4)
18:00 АК-47-ърс – Аутбрейк (3)
20:00 Чармър Рейвънс – Спейс Джемс (3)

Втори кръг (26.09.-02.10.2022 година)

26.09.2022 година, Понеделник – Уинбет Арена

20:00 Балкан Ботевград – Роботите (1)
21:30 Драгънс – Движи Се-Проензи (4)

28.09.2022 година, Сряда – Уинбет Арена

20:00 Кралете – Джедай Мастърс (3)
21:30 Бом Бок 2 – Куантум (4)

30.09.2022 година, Петък – Уинбет Арена

20:00 Хюстън Бъкетс – Гоуст Болърс (4)
21:30 Спейс Джемс – Флай-Бай (3)

01.10.2022 година, Събота – Уинбет Арена

10:00 Скай Уокърс – ЛА Бейкърс (2)
11:45 Мад Вайкингс – Дъ Блек Мамбас (4)
13:30 Ботев 2012 – Титан Пропъртис (1)
15:15 Карлсберг – Фантомс (2)
17:00 Дървоядите – Бом Бок (2)
18:45 Армада – АК-47-ърс (3)
20:30 София Армада – Нитрос (4)
22:15 Аутбрейк – ТН Машини (3)

02.10.2022 година, Неделя – Уинбет Арена

8:30 Хобитите – Т.Н.С.-Ентъртейнмънт (4)
10:00 Бер-Хелла – Надежда Хендикапс (4)
11:45 Балканъ – Бай Дъ Уей (2)
13:30 София Уориърс – Чармър Рейвънс (3)
15:15 Паляците – Лено (2)
17:00 Кучетата от Младост – Монстарс (2)
18:45 Райзинг Сънс – Мечките (3)
20:30 Ликуифайд – Болърс 68 (3)
22:15 Фактор – Дюдс (1)

Максимално скоро очаквайте и пълната програма до края на сезон 2022/2023.

Подготовката за сезон 2022/2023 в НАЛБ продължава да тече с пълна сила и вече е на финалната права.

Очаквайте и пълно представяне на отборите.

Използваме възможността и да благодарим на всички партньори и специално на Sportal.bg за медийния интерес към НАЛБ през последните години!

Защото обичаме това, което правим!

От любов към играта!

НАЛБ