Своге и Локомотив продължават с победите

651

НАЛБ - ЕмблемаИзигран беше дванадесетият кръг в НАЛБ.

На 18.03.2012 година беше изигран поредният кръг в НАЛБ. Победи записаха отборите на Своге и Локомотив, като те се наложиха съответно над Бяс и Хелга. След този кръг стана ясно, че Своге и Локомотив остават недостижими на върха и ще решат спора за първото място в редовния сезон в двубоя помежду си.

Бяс – Своге 61:93 (22:27; 12:28; 17:18; 10:20)

Двубоят започна равностойно, но втората част се оказа решаваща за изхода на мача. На полувремето символичните гости имаха аванс от 21 точки. Третата част отново беше равностойна, но Своге имаше преимущество в последната и така успя да победи с 32 точки разлика (91:63).

Най-резултатен в мача стана Руслан Богданов от Своге със своите 30 точки. 15 вкара Светлин Тодоров, 12 реализира Мирослав Иванов, а с по 10 се отчетоха Антонио Антов и Даниел Цанков. За Бяс Христофор Пешлеевски вкара 23 точки, а Христо Тодоров – 19.

Хелга – Локомотив 60:76 (13:23; 10:25; 13:11; 24:17)

Локомотив започна много силно срещата и успя да спечели първата част с 10 точки разлика, а до полувремето вдигна аванса си до 25. През второто полувреме Хелга игра по-силно, но това стигна само за намаляване на разликата до 16 точки (60:76).

За Локомотив Георги Латинов Георгиев вкара 21 точки. Александър Войнов се включи с 13, 12 добави Димитър Станиславов, а 11 реализира Николай Иванов. Със съответно по 10 и 9 пък се отчетоха Георги Огнянов Георгиев и Цветелин Костов. За Хелга 22 точки вкара Георги Брестнички.

Следващият кръг в НАЛБ е на 25.03.2012 година (Неделя) отново в залата на стадион „Локомотив”. От 16:00 часа Своге излиза срещу Орландо. От 17:30 часа един срещу друг се изправят Локомотив и Бяс. От 19:00 часа пък играят Хелга и Светкавица.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите в страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG