Своге спечели редовния сезон в НАЛБ

685

НАЛБ - ЕмблемаЗавърши редовният сезон в НАЛБ.

На 25.04.2012 година завърши редовният сезон в Националната аматьорска лига по баскетбол. В много драматичен двубой отборът на Своге успя да надделее над Локомотив и с това да си осигури първото място в редовния сезон в НАЛБ.

Хелга – Светкавица 72:43 (17:10; 18:6; 19:8; 18:19)

Отборът на Хелга победи Светкавица в последния си мач от редовния сезон. От самото начало на срещата символичните домакини натрупаха малка преднина, която се запази през целия двубой. Четвъртата част беше силна за Светкавица, но това стигна на отбора едва за загуба с 29 точки разлика (43:72).

Най-резултатен в срещата стана Мартин Механджиев от Хелга със 17 точки. 13 добави Михаил Дянков, с 11 се включи Пламен Пенев, а по 9 реализираха Александър Енев и Сашко Лазов. За Светкавица 14 точки наниза Веселин Величков. 10 добави Любомир Върбанов, а с по 6 се включиха Цанислав Димитров и Добри Гатев.

Светкавица – Своге 58:86 (16:23; 16:21; 8:27; 18:15)

Двубоят започна добре за Своге. Преднината на символичните гости след първата част беше 7 точки, а до полувремето стана 12. Третата част се оказа решаваща за изхода на срещата, като тогава Светкавица отбеляза едва 8 точки срещу 27 на Своге. Символичните домакини играха силно в последната част и дори я спечелиха, но в крайна сметка Своге победи с 28 точки разлика (86:58).

Силен мач за Своге направи Руслан Богданов, който завърши с 33 точки. 23 добави Антонио Антов, а с 11 се включи Даниел Цанков. За Светкавица 14 точки отбеляза Добри Гатев, а Филип Аврамов вкара 13. Светослав Петров отново показа всеотдайна игра и завърши с 12 точки, а Веселин Величков добави 11. Интересен факт е, че всички състезатели в тази среща се разписаха.

Локомотив – Своге 86:90 (19:21; 18:25; 21:17; 28:27)

Срещата започна оспорвано от самото начало. И двата отбора знаеха, че този мач е решаващ за крайното класиране в редовния сезон и направиха всичко възможно да го спечелят. В края на първата част Своге взе аванс от 2 точки, като успя да го увеличи до 9 на полувремето. Третата част обаче беше с преимущество за Локомотив и разликата беше намалена до 5 точки преди последната четвърт. Краят на мача беше много драматичен, като се стигна и до изпълнение на наказателни удари след тактически нарушения, за да бъде спирано времето, но Своге успя да задържи победата (90:86) и с това да стане шампион в редовния сезон.

За Своге невероятен мач изигра Емил Горанов, който завърши с 33 точки (9 тройки). По 16 точки добавиха Мирослав Иванов и Руслан Богданов, а Антонио Антов вкара 15. За Локомотив Георги Латинов Георгиев игра много силно и приключи с 32 точки. Александър Войнов наниза 28 (6 тройки), а Димитър Станиславов се отчете със 17 точки.

Своге - Отбор - 2Своге печели редовния сезон, макар че има 2 загуби, колкото и Локомотив, защото има две победи и една загуба в директните двубои. Сега предстоят плейофите в лигата, като едната двойка от полуфиналните серии е Своге – Светкавица, а другата е Локомотив – Хелга. В сериите се играе до 2 победи от 3 мача.

На 01.05.2012 година от 16:00 играят Своге и Светкавица, а от 17:30 часа Локомотив излиза срещу Хелга. Вторите мачове са на 05.05.2012 година, а при необходимост от трети, те ще бъдат на 06.05.2012 година. Всички мачове отново са в залата на стадион „Локомотив”.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите в страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG