София Булс продължава напред + най-добрите реализатори в първия кръг

634

НАЛБ - ЕмблемаСофия Булс записа победа в решителен трети двубой от четвъртфиналните серии в Националната аматьорска лига по баскетбол

На 16.04.2013 година се проведе третият решителен четвъртфинал между отборите на Паляците и София Булс. Резултатът в серията беше 1:1. София Булс постигна много изразителна победа и си осигури място на полуфиналите, въпреки че завърши на шесто място в редовния сезон. На полуфиналите пък вече се бяха класирали ХелгаЛокомотив и Блейдс.

Паляците – София Булс 60:77 (11:14; 10:23; 13:18; 26:22)

Паляците - София БулсСрещата започна обещаващо от самото начало, тъй като беше ясно, че който загуби остава на петото място, а победителят ще се намеси в борбата за призовите места. София Булс успя да натрупа аванс от 3 точки в първата част, но след много силна игра във втората, разликата стана цели 16 точки на полувремето за символичните гости. “Паляците” не успяха да намерят своя ритъм и в третата част, като преди заключителните 10 минути губеха с цели 21 точки. До края мачът се доигра, въпреки че отборът на Паляците не се предаваше. София Булс задържа победата си, и то със 17 точки разлика (77:60).

Йосиф Чернашки от София Булс изигра феноменален мач и завърши с 28 точки (8 тройки). Василис Цамцукакис също игра много силно и вкара 25 точки. С 10 остана Георги Георгиев, а със 7 се включи Бен Туе. За Паляците Радослав Конов реализира 22 точки, Калин Златанов – 14, Виктор Мишев – 9, а Георги Истатков остана с 8. Отборът на София Булс реализира цели 10 тройки в мача (8, от които бяха дело на Чернашки) срещу едва 2 на Паляците.

Най-резултатен в третия кръг на четвъртфиналните серии в НАЛБ стана Йосиф Чернашки от София Булс, който вкара 28 точки на Паляците. След него останаха Василис Цамцукакис от София Булс с 25 срещу Паляците и Радослав Конов от Паляците с 22 срещу София Булс.

Йосиф Чернашки подобри рекорда в НАЛБ за сезон 2012/2013 за най-много тройки от един състезател в един мач. Той вкара 8 тройки срещу Паляците.

Станаха ясни и най-добрите реализатори в четвъртфиналните серии в НАЛБ (всеки състезател трябва да има поне 2 изиграни мача, за да се включи в класацията):