Уникално шоу в Мача на звездите в НАЛБ

883

НАЛБ - ЕмблемаИзигран беше двубоят между отборите на Airball и MyTeam

На 16.12.2012 година (Неделя) беше изигран Мачът на звездите в НАЛБ. Той противопостави отборите на Airball и MyTeam, като състезателите и организаторите предложиха много забавни и запомнящи се моменти. В крайна сметка отборът на MyTeam стигна до победата, а двубоят се превърна в истински празник за всички участници.

Airball – MyTeam 93:97 (26:16; 23:24; 23:27; 21:30)

Отборът на Airball започна по-силно и спечели първата част с 10 точки разлика, а до полувремето успя да задържи преднината си до 9. MyTeam обаче заигра по-силно през второто полувреме и преди последната четвърт губеше с едва 5 точки. 1 минута преди края на двубоя резултатът беше равен, но символичните гости направиха две успешни атаки, с които успяха да дръпнат в резултата. 17 секунди преди края Airball изоставаше с една точка, но състезателите на MyTeam не сбъркаха при последвалите изпълнения на наказателни удари и успяха да спечелят с 4 точки разлика (97:93).

Георги Георгиев (Локомотив) вкара най-много за MyTeam – 20 точки, като той остави и много приятни впечатления с атрактивни отигравания. Петко Гатев (Светкавица) отбеляза 16. Александър Войнов (Локомотив) им партнира с 13 точки. Георги Истатков (Паляците) вкара 11, като и той отигра доста интересни ситуации. С 9 остана Веселин Величков (Светкавица). По 8 нанизаха Стефан Ангелов (Хелга) и Георги Вачев (Блейдс). С по 6 пък се отчетоха Петрос Потамианос (София Булс) и Бен Туе (София Булс).
За Airball, въпреки впечатляващите си прояви по време на целия мач, най-резултатен стана Мартин Механджиев (Блейдс) с 20 точки. Боян Гагов (Паляците) и Радослав Конов (Паляците) отбелязаха по 13 точки, а с 12 остана Димитър Станиславов (Локомотив). По 9 точки вкараха Стефан Стоянов (Хелга) и Добри Гатев (Светкавица). С 8 точки остана Светослав Петров (Светкавица), който също показа много подходящо настроение за подобен двубой. Василис Цамцукакис (София Булс) отбеляза 7 точки.

В конкурса за стрелба от линията за наказателни удари победител стана Петко Гатев (Светкавица). Втори остана Мартин Механджиев (Блейдс), а трети – Добри Гатев (Светкавица).

В конкурса за стрелба от зоната за три точки пък победител стана Александър Войнов (Локомотив), а втори – Стефан Стоянов (Хелга). На третата позиция се нареди Лъчезар Иванов (Светкавица).

НаграждаванеЗа най-полезен състезател в Мача на звездите беше избран Георги Георгиев (Локомотив) от отбора на MyTeam, като той получи уникална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg.

Този Коледен празник беше последната проява в Националната аматьорска лига по баскетбол за тази календарна година. Ръководството на лигата пожелава весели празници на всички, които живеят с любимата ни игра!

Мач на звездитеЗа повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.