Финал – Локомотив на крачка от титлата

613

НАЛБ - ЕмблемаЛокомотив спечели първата среща във финалната серия срещу Хелга в Националната аматьорска лига по баскетбол

На 09.05.2013 година се изигра първият мач от финалната серия в НАЛБ, а Локомотив успя да се наложи над Хелга изключително драматично.

Хелга – Локомотив 55:58 (12:10; 17:18; 12:19; 14:11)

Хелга - ЛокомотивСрещата започна равностойно, като и двата отбора демонстрираха намерението си да акцентират на играта в защита от самото начало на мача. Хелга поведе с няколко точки в началото, но след първите 10 минути имаше преднина от едва 2 точки. Резултатността до полувремето се вдигна, а Локомотив успя да намали пасива си до само 1 точка на почивката. Третата част беше много успешна за символичните гости, които успяха да обърнат развоя и да поведат с 6 точки преди последната четвърт. Хелга беше изключително близо до Локомотив през последните 10 минути, но 3 минути преди края Локомотив поведе с 2 точки, като не изпусна преднината си до края на срещата, за да спечели с 3 точки (58:55).

Много добър мач изигра Александър Войнов от Локомотив, който вкара 19 точки (4 тройки). Добре му партнира Георги Георгиев, който завърши със 17. 7 добави Димитър Станиславов, а силни изяви имаше и Мариян Калчев, приключил с 5 точки. За Хелга неудържим беше Георги Брестнички с 28 точки (повече от половината на отбора си). Единственият друг с двуцифрен точков актив беше Антон Миленков – с 15 точки. Останалите от Хелга вкараха общо едва 12 точки, като най-много реализира Петър Иванов – 6. Интересен факт е, че двата отбора спечелиха по две части.

Вторият мач от финалната серия в Националната аматьорска лига по баскетбол е на 13.05.2013 година (Понеделник) от 21:00 часа, като тогава при евентуална победа на Локомотив, серията приключва. Ако Хелга пък изравни, третият мач ще се проведе на 19.05.2013 година (Неделя).

Ръководството на НАЛБ припомня, че всички участници, които ще получават своите награди след последния финал, ще са добре дошли на втората финална среща, която може да се окаже и последна.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.