Хелга на крачка от финала, Блейдс с достойно представяне

577

НАЛБ - ЕмблемаХелга започна с победа в полуфиналната серия срещу отбора на Блейдс в Националната аматьорска лига по баскетбол

На 16.04.2013 година се изигра първият двубой от полуфиналната серия между отборите на Хелга и Блейдс. Първите и четвъртите от редовния сезон изиграха изключително интересен мач. Младият отбор на Блейдс (със средна възраст от 21 години) успя да заличи пасив от 18 точки и да се върне в мача. В края обаче Хелга измъкна победата.

Хелга – Блейдс 61:57 (16:9; 18:16; 15:14; 12:18)

Хелга - БлейдсНосителите на купата от Хелга започнаха много силно и набързо успяха да дръпнат в резултата. В края на първата част преднината им беше 7 точки, а на полувремето – 9. Третата четвърт също започна много силно за Хелга, като отборът успя да натрупа аванс от 18 точки. Символичните гости обаче не се предадоха и загубиха третата част със само 1 точка, което им остави шансове за заключителните 10 минути, преди които изоставаха с 10 точки. Хелга имаше предимство в целия мач, но Блейдс изравни резултата за 50:50 след тройка на Мартин Механджиев. Той изравни отново и за 55:55. Последва тройка на Стефан Стоянов за 58:55 в полза на Хелга, нов кош на Механджиев и преднина от 1 точка за Хелга при оставащи 40 секунди до края на срещата. Владимир Петров отбеляза 2 точки и авансът на Хелга стана 3, а Блейдс имаше 22 секунди за атака. Стрелбата от зоната за три точки на отбора беше неуспешна, последваха тактически нарушения и така Хелга извоюва победата си с 4 точки разлика (61:57).

Най-много за Хелга вкара Георги Брестнички – 18 точки (3 тройки). Петър Иванов се отчете с 11. По 8 вкараха Стефан Стоянов и Владимир Петров, а със 7 се включи Стефан Ангелов. Най-много в мача и за Блейдс реализира Мартин Механджиев – 28 точки (6 тройки; като 14 от точките му бяха в последната част). Силно се представиха и Христофор Пешлеевски с 10 точки, и Георги Вачев с 9. С 5 пък остана Теодор Атанасов.

Следващите срещи в НАЛБ са на 21.04.2013 година (Неделя), когато от 17:00 часа Блейдс ще опита да съхрани шанс за участие във финала срещу Хелга, а Локомотив излиза в първа среща срещу София Булс от 18:30 часа. Всички срещи се провеждат в залата на стадион “Локомотив“.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.