Блейдс се класира на полуфинал

727

НАЛБ - ЕмблемаПаляците и Блейдс с победи във вторите мачове от четвъртфиналните серии в Националната аматьорска лига по баскетбол

На 14.04.2013 година се проведоха вторите мачове от четвъртфиналните серии в НАЛБ. Победи в първите двубои бяха постигнали София Булс и БлейдсБлейдс успя да победи Светкавица за втори път и с това си осигури място в топ 4, заедно с отборите на Хелга и Локомотив. Другата четвъртфинална серия се оказа по-интригуваща, като отборът на Паляците постигна победа с голяма разлика и с това изравни на София Булс.

София Булс – Паляците 42:67 (14:11; 11:19; 10:20; 7:17)

София Булс - ПаляцитеДвубоят между София Булс и Паляците започна много обещаващо. Шестите от редовния сезон победиха третите в първия мач от четвъртфиналната серия. “Паляците” бяха изправени до стената и само победа ги спасяваше от отпадане. В първите минути на втората среща между отборите, София Булс игра много силно и дори поведе с 5 точки, а в края на частта имаше преднина от 3. Постепенно символичните гости вдигнаха темпото и обърнаха развоя, за да поведат с 5 точки на полувремето. Третата част до голяма степен предреши изхода от двубоя, тъй като отборът на Паляците имаше аванс от 15 точки преди заключителните 10 минути. София Булс нямаше сили за обрат и двата отбора доиграха срещата, като разликата в полза на Паляците дори стана 25 точки (67:42), но всичко по-интересно остана за последния решителен трети мач между двата отбора.

За Паляците на познатото ниво беше Радослав Конов, който вкара 22 точки. Силно се включи и Боян Гагов – 13, а Георги Истатков остана с 10. 8 вкара Христо БлидовКалин Златанов – 6, а Виктор Мишев – 5. За София Булс много силен мач направи Василис Цамцукакис, който реализира 22 точки (4 тройки). Нито един негов съотборник обаче не вкара повече от 6 точки. Бен Туе отбеляза 6, а Петрос Потамианос – 5.

Светкавица – Блейдс 57:96 (6:22; 20:23; 18:16; 13:35)

Светкавица - БлейдсПървият двубой от тази четвъртфинална серия завърши с трудна победа за Блейдс с 13 точки разлика. Вторият мач беше коренно различен. Срещата започна с предимство за символичните гости, които го материализираха в 16 точки преднина след едва 10 минути, а разликата в полза на Блейдс стана 19 на полувремето. Светкавица показа зъби и успя да спечели третата част, намалявайки изоставането си до 17 точки. Последните 10 минути бяха катастрофални за Светкавица, като символичните домакини загубиха двубоя с цели 39 точки разлика (57:96).

За Блейдс отново много силен мач изигра Мартин Механджиев, който вкара 36 точки (4 тройки; а 18 от точките му бяха в последната част). Константин Близнаков отбеляза 13, а изтърпелият своето наказание Христофор Пешлеевски реализира 12. Добре се включи и Теодор Атанасов, който вкара 10 точки. С по 8 останаха Кадир Пешинци и Димитър Христов, а Венислав Наумов – с 6. Георги Романов вкара 18 точки за Светкавица, с по 11 се включиха Петко Гатев и Веселин Величков, а Филип Тодоров реализира 9.

Най-резултатен и във втория кръг на четвъртфиналните серии в НАЛБ стана Мартин Механджиев, който вкара 36 точки на Светкавица. След него останаха Радослав Конов от Паляците с 22 точки срещу София Булс и Василис Цамцукакис от София Булс със също 22 точки, но срещу Паляците.

Със своите 36 точки Механджиев подобри и рекорда в НАЛБ за сезон 2012/2013 за най-много точки от един състезател в един мач, задминавайки Георги Брестнички от Хелга, който вкара 34 точки на Блейдс в последния кръг от редовния сезон.

Следващите срещи в НАЛБ са утре (16.04.2013 годинаВторник). От 21:00 часа е решителният трети мач между Паляците и София Булс, а от 22:30 часа е първият полуфинал между Хелга и Блейдс.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.