Бяс и Хелга с победи в НАЛБ

684

НАЛБ - ЕмблемаИзиграни бяха първите два мача от петия кръг в НАЛБ.

Тази Неделя бяха изиграни първите два мача от петия кръг в НАЛБ. С много голям интерес се очаква последният двубой от кръга, който е пряк сблъсък за първото място във временното класиране. Един срещу друг ще се изправят отборите на Локомотив и Своге.

Бяс – Светкавица 86:49 (15:1; 21:19; 24:17; 26:12)

В първия двубой от петия кръг Бяс се наложи над Светкавица с 86:49. Мачът започна много добре за отбора на Бяс, като след първата част символичните гости от Светкавица бяха отбелязали едва 1 точка. Второто полувреме беше по-равностойно и по-резултатно, като и двата отбора имаха своите добри моменти, а накрая Бяс стигна до победа с 37 точки разлика.

За Бяс с 25 точки завърши Христофор Пешлеевски. 17 добави Христо Тодоров, а с 14 се включи Димитър Гроздев. За Светкавица силно игра Добри Гатев, който завърши с 20 точки, а 15 добави Любомир Върбанов.

Орландо – Хелга 47:57 (8:18; 14:14; 7:15; 18:10)

Вторият мач от последния кръг от първото завъртане в лигата започна много добре за Хелга, като в началото на двубоя символичните гости успяха да дръпнат с десетина точки, като поддържаха тази разлика и до полувремето. В началото на второто полувреме отборът на Хелга отново имаше предимство и поведе с 18 точки преди началото на последната част. Четвъртата част беше най-силна за Орландо, но опитите им за обрат започнаха твърде късно и стигнаха само за загуба с 10 точки разлика.

За Хелга точките бяха разпределени между всички в отбора. С по 12 завършиха Пламен Пенев и Михаил Дянков, 11 добави Петър Петров, а с по 10 се включиха Стефан Стоянов и Владимир Петров. За Орландо пък почти 60% от точките бяха отбелязани от един състезател. Димитър Велев наниза 28 точки от 47 за отбора му.

С голям интерес се очаква отложеният двубой между отборите на Локомотив и Своге. Мачът ще се играе на 10.12.2011 година (Събота) от 19:00 часа в залата на стадион „Локомотив”.

На страницата на НАЛБ във Фейсбук можете да намерите още много информация, както и снимки – http://www.facebook.com/NALB.BG