Своге излезе начело в НАЛБ

636

НАЛБ - ЕмблемаСвоге победи Локомотив в драматичен мач в НАЛБ

Локомотив – Своге 68:74 (21:21; 21:15; 17:21; 9:17)

Отборът на Своге спечели дербито срещу Локомотив със 74:68. Мачът премина през много обрати, а най-голямата разлика в срещата беше в полза на Локомотив – 13 точки в началото на третата част.

Двубоят започна с предимство за отбора на Своге, като в началото тимът поведе със 7:2, но Локомотив направи серия от 11:2, за да се стигне до равен резултат в края на първата част. До полувремето Локомотив имаше известно предимство, печелейки втората част с 6 точки, за да достигне разликата в полза на символичните домакини до 13 точки в началото на третата част, когато направиха серия от 7:0. След серия от 8:0 обаче Своге се върна в мача, а преди последната част Локомотив водеше само с 2 точки. До края двубоят вървеше кош за кош, като при 68:68 Своге направи серия от 6:0 и така спечели спора за първото място във временното класиране.

Много силен мач за Своге направи Емил Горанов, който завърши с 30 точки (след 5 тройки). Руслан Богданов добави 22 точки, а Антонио Антов и Даниел Цанков се включиха със съответно 9 и 7. За Локомотив с 20 точки приключи Александър Войнов (след 4 тройки), 18 добави Димитър Станиславов, а със съответно 15 и 11 пък се включиха Николай Иванов и Георги Георгиев.

След първото завъртане между отборите (първите 5 кръга) най-добър реализатор в НАЛБ е Руслан Богданов от отбора на Своге, който има 125 точки за 5 мача (25 точки средно на мач). Съотборниците му Антонио Антов и Емил Горанов добавят съответно по 18.6 (общо 93) и 18 (общо 72), но последният е с мач по-малко, тъй като не игра срещу отбора на Светкавица.

За Локомотив най-резултатен е Александър Войнов със 17.8 точки, като за 5 мача е отбелязал 89 точки. По 15.8 добавят Николай Иванов и Димитър Станиславов, като и двамата имат по 79 точки в турнира до момента.

За Хелга най-много точки общо има Петър Иванов – 94, като той пропусна един от двубоите на отбора си (победата над Орландо) и има средно по 23.3 точки на мач. 69 точки или средно по 13.8 има Михаил Дянков. 11.8 добавя Пламен Пенев, като за 5 мача има общо 59, докато Александър Енев има 47 точки за 4 мача, средно по 11.8 на мач (като той не успя да се разпише в двубоя на тима си срещу Орландо).

За Орландо за 5 мача Димитър Велев има 113 точки, средно по 22.6 на мач. Марио Сошенко се включва с 9.4, а по 8.3 добавя Денис Добрев средно на мач.

За Бяс общо 81 точки има Християн Стойнов, което прави по 20.3 средно на мач, тъй като той изпусна победата на отбора си над Светкавица. 101 точки пък има Христофор Пешлеевски за 5 мача, т.е. по 20.2 средно на мач. 63 точки е отбелязал Димитър Гроздев за 4 мача, което прави средно по 15.8.

За Светкавица Веселин Величков бележи по 7 точки средно на мач, като за 4 двубоя има 28 (той пропусна мача на тима си срещу Бяс), 6.8 точки добавя Добри Гатев, като за 5 мача има общо 34, а с 6 средно на мач (30 общо за 5 мача) се включва Любомир Върбанов.

Днес (11.12.2011 година) започва шестият кръг, който е и последен за тази календарна година. От 17:30 часа един срещу друг излизат отборите на Бяс и Орландо. От 19:00 играят Хелга и Своге, а последният мач от кръга е отложен за 17.12.2011 година, когато от 17:30 играят отборите на Светкавица и Локомотив. Всички мачове отново ще се провеждат в залата на стадион „Локомотив”.

На 18.12.2011 година пък се подтогвя голямо шоу в залата на стадион „Локомотив”. От 15:00 часа изцяло на разноски на НАЛБ един срещу друг излизат женските отбори на КИМ и Forma Vita. Първенство за жени така и не се направи, тъй като имаше само два записали се отбора, но от ръководството на лигата решихме да направим реверанс към тези два отбора и да изиграят един безплатен мач в навечерието на един от най-светлите празници. След този мач между женските отбори пък ще се състоят два конкурса – за стрелба от тройката и за стрелба от линията за наказателни удариВсеки отбор ще определи по двама свои представители за всеки от конкурсите, т.е. във всеки конкурс ще се състезават по 12 душиОт 18:00 часа пък е кулминацията на вечерта, когато ще се проведе Мачът на звездите, който отново ще бъде изцяло за сметка на НАЛБ. Участниците в него ще бъдат избрани на базата на представянето си в първите 5 кръга и ще бъдат обявени до няколко дни.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите на страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG