Своге и Локомотив на върха в НАЛБ

1390

НАЛБ - ЕмблемаНа 20 Ноември в зала „Локомотив“ в София се изигра кръг номер три от Националната аматьорска лига по баскетбол.

Както обикновено, срещите бяха вълнуващи, като някои от тях предизвикаха и сериозен зрителски интерес. Отборите на СвогеЛокомотив и Хелга записаха нови победи към актива си до момента. Отборът на Орландо претърпя първата си загуба, а Бяс и Светкавица са все още в търсене на първа победа.

Своге – Орландо 88:58 (15:15; 25:14; 21:8; 27:21)

Своге победи Орландо с 88:58 в първия мач от третия кръг в НАЛБ. Двубоят започна равностойно, като първата част завърши наравно. До полувремето обаче символичните домакини успяха да дръпнат с 11, за да затвърдят победата си в третата част, когато разликата стигна до 24 точки. До края на мача разликата се вдигна до 30 точки в полза на отбора на Своге.

Над всички в мача беше Руслан Богданов, който завърши с 31 точки за Своге. 19 вкара Емил Горанов, а 17 добави Антонио Антов за победителите. За Орландо 21 точки реализира Димитър Велев, като 15 от тях отбеляза в първото полувреме. 12 пък добави Марио Сошенко.

Локомотив – Бяс 84:70 (22:22; 20:16; 22:11; 20:21)

Във втория мач от кръга Локомотив се наложи над Бяс с 14 точки разлика (84:70). Двубоят започна оспорвано, като първата част завърши наравно, а на полувремето Локомотив имаше аванс от едва 4 точки. В третата част обаче разликата се вдигна до 15, а през последната четвърт силите на Бяс стигнаха само за намаляване на разликата.

Пореден силен мач за Локомотив изигра Александър Войнов, завършвайки с 16 точки. Николай Иванов се включи с 14, а 13 добави Димитър Станиславов. За Бяс обичайните заподозрени Християн Стойнов (29 точки) и Христофор Пешлеевски (28 точки) бяха над всички и реализираха 57 от 70 точки за отбора.

Хелга – Светкавица 93:39 (30:9; 18:8; 24:8; 21:14)

В последния мач от кръга Хелга се наложи над Светкавица с 93:39. Двубоят започна отлично за Хелга, като в първата част той реализира 30 точки, за да поведе с 31 точки на полувремето. Второто полувреме беше по-добро за Светкавица, като поледната част завърши при резултат 21:14 в полза на Хелга.

За Хелга с 26 точки приключи Михаил ДянковПетър Иванов и Александър Енев добавиха съответно по 23 и 21 точки. За Светкавица Веселин Величков вкара 10, а Лъчезар Георгиев добави 8 точки.

Следващата Неделя (27.11.2011 година) е четвъртият кръг в НАЛБ. В първия мач от 16:00 часа един срещу друг излизат Светкавица и непобеденият до момента Своге. От 17:30 часа Орландо излиза срещу отбора на Локомотив, който също не познава вкуса на загубата до момента. От 19:00 часа е двубоят между Бяс и Хелга.

На страницата на НАЛБ във Фейсбук можете да намерите още много информация, както и снимки – http://www.facebook.com/NALB.BG