Своге, Орландо и Локомотив с победи в НАЛБ

677

НАЛБ - ЕмблемаИзигран беше единадесетият кръг в НАЛБ.

На 11.03.2012 година (Неделя) беше изигран единадесетият кръг от първенството на Националната аматьорска лига по баскетбол, като този кръг беше първият от последното завъртане между отборите. В първия мач за деня Своге се наложи над Хелга в много интересен и изпълнен с обрати двубой. След това Орландо успя да победи Бяс в отново много оспорвана среща. В последния мач Локомотив победи отбора на Светкавица.

Своге – Хелга 93:77 (12:26; 26:18; 29:10; 26:23)

Отборът на Хелга започна много силно мача и само след първата част разликата беше 14 точки в полза на символичните гости. В началото на втората четвърт Хелга увеличи аванса си до над 20 точки, но основни състезатели натрупаха фалове, а и отборът на Своге заигра по-силно, за да намали дефицита си на полувремето до 6 точки. Третата част се оказа решаваща за изхода на двубоя, като тогава Своге спечели с цели 19 точки разлика. Последната четвърт беше равностойна, като това беше достатъчно за символичните домакини, за да стигнат до победа с 16 точки разлика (93:77).

27 точки (4 тройки) за Своге реализира Емил Горанов. 17 добави Руслан Богданов, а с по съответно 13 и 12 се включиха Мирослав Иванов и Велислав Йотов. 11 пък наниза Антонио Антов. Най-резултатен за Хелга и в мача стана Мартин Механджиев с 28 точки (4 тройки). 19 реализира Стефан Ангелов, а с по съответно 10 и 8 се включиха Стефан Стоянов и Георги Брестнички. 7 пък вкара Пламен Пенев.

Орландо – Бяс 63:56 (9:21; 21:8; 16:18; 17:9)

Бяс започна много силно мача и натрупа аванс от 12 точки след първата част. Втората обаче беше изцяло в полза на Орландо, като символичните домакини дори успяха да поведат с 1 точка на полувремето. Двубоят продължи да бъде равностоен и след почивката, като преди последната четвърт Бяс имаше преднина от 1 точка. До средата на последната част мачът беше равен, но в края Орландо направи няколко сполучливи защити и успя да измъкне победата със 7 точки разлика (63:56).

Силно за Орландо игра Александър Сотиров, който завърши с 19 точки. 15 наниза Александър Анастасов, а с по съответно 10 и 7 се включиха Мариян Калчев и Андрей Митов. За Бяс най-резултатен стана Христофор Пешлеевски със 17 точки. 16 добави Христо Тодоров, а с 9 се включи Димитър Гроздев.

Локомотив – Светкавица 97:46 (20:8; 24:14; 25:6; 28:18)

Символичните домакини от Локомотив започнаха много силно двубоя и натрупаха аванс още от самото начало. След първата част той достигна 12 точки, а на полувремето – 22. Второто полувреме отново беше в полза на Локомотив, като преди последната четвърт дефицитът на Светкавица стана 41 точки. Последната част беше по-силна за символичните гости, но Локомотив успя да спечели двубоя с 51 точки разлика (97:46).

Най-резултатен в мача и за Локомотив стана Александър Войнов с 32 точки (7 тройки), а 29 добави Георги Л. Георгиев. 15 реализира Николай ИвановДимитър Станиславов и Антон Петров завършиха съответно с по 8 и 7 точки. За Светкавица най-много вкара Петко Гатев, като той реализира 14 точки. 10 добави Веселин Величков, а с по 7 се включиха Денислав Каменов и Павел Михов.

Следващият кръг в НАЛБ е на 18.03.2012 година (Неделя). В първия мач от кръга един срещу друг излизат отборите на Бяс и Своге от 16:00 часа. От 17:30 часа Светкавица играе с Орландо. В последния мач за деня Хелга излиза срещу отбора на Локомотив от 19:00 часа.

Още много информация, както и снимки, можете да намерите в страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG