Своге спечели титлата в НАЛБ

1114

НАЛБ - ЕмблемаЛокомотив остана на второто място.

Отборът на Своге спечели финалната серия срещу Локомотив с 2:0 и така завоюва титлата в НАЛБ в първото издание на лигата.

Своге – Локомотив 79:68 (20:15; 21:11; 14:22; 24:20)

Своге започна много силно двубоя, който се проведе на 16.05.2012 година, и натрупа голям аванс в началото на мача, който в края на първата част бе намален от Локомотив до 5 точки. До полувремето обаче разликата в полза на Своге стана 15 точки. През второто полувреме отборът на Локомотив се опита да обърне мача и спечели третата част с 8 точки, но силите на символичните гости така и не стигнаха за нещо повече и загубиха с 11 точки разлика (68:79).

Най-резултатен в срещата стана Руслан Богданов от Своге, който завърши с 24 точки. 16 точки вкара Емил Горанов, а с по 12 се отчетоха Антонио Антов и Мирослав Иванов. За Локомотив Георги Латинов Георгиев отбеляза 21 точки, 16 вкара Димитър Станиславов, с 13 се включи Николай Иванов, а 10 наниза Георги Огнянов Георгиев.

Локомотив – Своге 77:81 (23:18; 12:24; 21:13; 21:26)

Вторият мач от серията, който се игра на 18.05.2012 година, започна с предимство за отбора на Локомотив. В началото на мача разликата за символичните домакини достигна 10 точки, но постепенно отборът на Своге заигра по-добре и стопи разликата до 5 точки в края на първата част. През втората част Своге доминираше, за да поведе със 7 на полувремето. Третата част пък беше за отбора на Локомотив и така Своге изоставаше с 1 точка преди началото на последната четвърт. Мачът беше равен до самия му край, но в последните 2 минути Своге показа леко надмощие и успя да спечели двубоя с 4 точки разлика (81:77), а с това и титлата в НАЛБ.

Най-много за Своге отново вкара Руслан Богданов, този път 27 точки. 22 добави Емил Горанов. 12 вкара Антонио Антов, а с 8 се включи Мирослав Иванов. За Локомотив 26 точки вкара Александър Войнов, а съответно по 21 и 20 отбелязаха Николай Иванов и Димитър Станиславов.

Своге и ЛокомотивОтборът на Своге завършва на първото място в НАЛБ за сезон 2011/2012. Тимът показа висока класа и записа едва две загуби в редовния сезон – по една от Локомотив и Орландо. Въпреки оспорваните мачове с Локомотив и Хелга, отборът на Своге показа, че заслужава титлата в НАЛБ най-много. Своге показа постоянство и отборна игра, които в комбинация с индивидуалните качества на всекиго в отбора, успяха да пречупят конкуренцията.

Руслан Богданов беше моторът на отбора, като той реализира цели 310 точки в редовния сезон в 13 мача – средно по 23.9 точки на мач. В плейофите пък той вкара 127 точки в 4 мача – средно по 31.8 точки на мач. Общо в НАЛБ за 17 мача той има 437 точки или средно по 25.8. Антонио Антов вкарваше по 18.3 точки през редовния сезон и по 13.0 в плейофите, като за целия сезон наниза 289 точки в 17 мача – средно по 17.0 точки на мач. Емил Горанов вкарваше по 16.0 точки в редовния сезон и по 16.8 в плейофите. Средно за целия сезон той вкарва по 16.2 точки или общо 243 за 15 мача. Мирослав Иванов допълваше много добре БогдановАнтов и Горанов, реализирайки по 13.0 точки в редовния сезон и по 11.3 в плейофите или средно за сезона по 12.5. Отличени с грамоти бяха Руслан БогдановАнтонио АнтовЕмил ГорановМирослав Иванов и Петър НедковАнтонио Антов и Емил Горанов бяха избрани в идеалната петица, като първият е играл във всички 17 мача на отбора си, а вторият е изпуснал само два. Най-добър реализатор на сезона в НАЛБ стана Руслан Богданов, а за най-полезен състезател беше определен Емил Горанов. Похвали от отбора на Своге заслужават и Даниел ЦанковВелислав ЙотовГеорги СоколовПепо Буреш и Светлин Тодоров.

Отборът на Локомотив завършва на второто място в НАЛБ за сезон 2011/2012Локомотив имаше сериозни шансове и за първото място. Тимът успя да победи веднъж Своге през редовния сезон, но записа общо 5 загуби, като единствената загуба на отбора от друг тим беше в първия полуфинал, от Хелга. Отборът на Локомотив показа много силна игра през целия сезон, но не му достигна малко срещу СвогеЛокомотив имаше най-дългата скамейка в лигата и мачкаше съперниците си, но показа и сериозни слабости срещу зоновата защита, което всъщност му костваше и титлата.

Александър Войнов вкарваше по цели 23.0 точки на мач за 13 мача в редовния сезон, но нивото му в плейофите падна и той успя да вкара едва 60 точки за 5 мача или средно по 12.0 на мач. За 18 мача в лигата той вкара 358 точки или средно по 19.9. Той е и единственият състезател в лигата с 18 мача. Димитър Станиславов вкарваше по 15.0 точки в редовния сезон и по 14.4 в плейофите, като за 17 мача се отчиташе средно с по 14.9. Николай Иванов вкарваше по 12.7 точки в редовния сезон и по 14.8 в плейофите или средно по 13.4. Георги Латинов Георгиев се включи много силно на полусезона, като в редовния сезон той вкарваше по 23.2 точки на мач, но едва за 5 мача, а в плейофите вкара 84 точки отново за 5 мача (средно по 16.8). Георги Огнянов Георгиев вкарваше по 9.1 точки в редовния сезон и по 5.8 в плейофите или средно по 8.0 на мач. Отличени с грамоти бяха Александър ВойновДимитър СтаниславовНиколай ИвановГеорги Латинов Георгиев и Георги Огнянов ГеоргиевДимитър Станиславов попадна и в идеалната петица, като той изигра 17 мача за Локомотив и изпусна само един. Похвали заслужават и Цветелин КостовВасил ТуевГеорги КутяновАнтонио БачГеорги Токов и Антон Петров.

Подобна подробна информация и за отборите, заели третото и четвърто място, можете да намерите ТУК.

Ръководството на НАЛБ изказва своите благодарности на отборите на Своге и Локомотив и се надява да има още много баскетболни срещи с тях!