Хелга стана шампион в НАЛБ

800

НАЛБ - ЕмблемаХелга спечели титлата в Националната аматьорска лига по баскетбол, надделявайки над отбора на Локомотив

На 13.05.2013 година се изигра вторият мач от финалната серия, в който Хелга победи с 13 точки разлика. По този начин резултатът между двата отбора стана 1:1 и всичко предстоеше да се реши в трети мач, който се изигра на 16.05.2013 годинаХелга успя да спечели и него, а с това да стане и шампион в НАЛБ за сезон 2012/2013.

Локомотив – Хелга 51:64 (10:28; 21:14; 12:14; 8:8)

Локомотив - ХелгаВторият мач от серията започна с невероятно предимство за отбора на Хелга. Символичните гости успяха да натрупат аванс от 18 точки само в първите 10 минути, а разликата на моменти дори минаваше 20 точки. Локомотив намали изоставането си на полувремето до 11 точки. Третата част беше равностойна, като Хелга се оттегли с 13 точки аванс преди заключителните 10 минути. Разликата се запази до края на мача – 13 точки (64:51), а това означаваше, че предстои трети мач, в който да се реши кой ще бъде шампионът в НАЛБ.

Много силен мач изигра Антон Миленков от Хелга, който завърши с 23 точки. 16 добави Петър Иванов, а Георги Брестнички остана с 14. С по 6 и 5 се включиха Живко Радевски и Владимир Петров. По 14 за Локомотив реализираха Александър Войнов (4 тройки) и Димитър СтаниславовГеорги Георгиев вкара 11, а Николай Николов – 9.

Хелга – Локомотив 80:69 (23:16; 16:15; 24:15; 17:23)

Хелга - ЛокомотивРешителната среща от финалната серия също започна с предимство за Хелга, а Георги Брестнички направи много силно начало, вкарвайки първите 9 точки за отбора си. Преднината на Хелга след първата част беше 7 точки, а след първите две – 8. Третата част до голяма степен се оказа и решаваща за изхода на двубоя, защото след нея Локомотив вече изоставаше със 17 точки. 2 минути преди края Хелга водеше с 10 точки, а Цветелин Костов от Локомотив беше един от малкото, които не се бяха примирили със загубата. След негови отигравания, разликата се стопи до 4 точки, но Хелга не позволи обрат и дори увеличи преднината си на 11 точки (80:69).

Изключителен мач изигра Георги Брестнички от Хелга, който вкара 35 точки (3 тройки). Антон Миленков му партнира с 22, а Петър Иванов се включи с 15. За Локомотив силно игра Георги Георгиев, който реализира 25 точки. 18 добави Димитър Станиславов. Сърцата игра демонстрира Цветелин Костов, като той завърши с 12 точки, а Александър Войнов остана с 10.

Във финалната серия направи впечатление Георги Брестнички, който вкарваше по 25.7 точки на мач. Антон Миленков добавяше по 20.0, а Петър Иванов – 12.3. За Локомотив по 14.3 точки вкарваха Александър Войнов и Георги Георгиев, а Димитър Станиславов – 13.0.

Това беше и краят на първенството в Националната аматьорска лига по баскетбол. Предстои турнир за купата на НАЛБ, като съвсем скоро ще има информация за него.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.