1/4-финали – София Булс и Блейдс с победи в първите мачове

658

НАЛБ - ЕмблемаСофия Булс и Блейдс с победи в първите мачове от четвъртфиналните серии в Националната аматьорска лига по баскетбол

На 09.04.2013 година започнаха плейофите в НАЛБ. Четвъртфиналните серии противопоставиха Паляците и София Булс в едната и Блейдс – Светкавица в другата. София Булс се наложи в изключително драматичен мач над Паляците, а на 13.04.2013 година Блейдс победи отбора на Светкавица отново след много оспорван двубой.

Паляците – София Булс 59:65 (19:15; 15:16; 14:15; 11:19)

Паляците - София БулсФаворит в двубоя и серията на пръв поглед трябваше да е отборът на Паляците, който завърши на трето място в редовния сезон, докато София Булс остана на шестото място. Доказа се тезата обаче, че в тези мачове няма фаворити. Мачът започна равностойно, с леко предимство за “Паляците“, които поведоха с 4 точки в края на първата част. Разликата беше намалена до 3 на полувремето и до 2 след края на третата част. Последните 10 минути бяха изключително драматични. 3 минути преди края резултатът беше равен. Йосиф Чернашки от София Булс обаче взе нещата в свои ръце и след две негови тройки символичните гости бяха напред с 6 точки. Отборът на Паляците опита да се върне в мача, но пропусна на няколко пъти и се наложи в края да прави тактически нарушения, за да спира времето, но това така и не помогна, София Булс удържа победата си с 6 точки разлика (65:59).

За София Булс 15 точки вкара Василис Цамцукакис. 13 (3 тройки) отбеляза Георги Георгиев, с 12 (3 тройки) остана Марсел ИринчевЙосиф Чернашки остана с 11 (3 тройки). Димитър Димитров се включи със 7 точки, а 6 реализира Христос Псилос. Интересен факт е, че отборът на София Булс отбеляза цели 12 тройки – 36 точки от общо 65 за отбора (повече от половината). За Паляците Радослав Конов беше на ниво и вкара 22 точки. С 11 (3 тройки) остана Виктор МишевХристо Блидов се включи с 9, Георги Истатков – със 7, а Боян Гагов – с 6.

Блейдс – Светкавица 81:68 (15:13; 15:17; 19:8; 32:30)

Блейдс - СветкавицаВтората четвъртфинална серия противопостави Блейдс (четвъртите в крайното класиране в редовния сезон) и Светкавица (петите в крайното класиране в редовния сезон). Първата среща между двата тима започна много равностойно. Блейдс спечели първата четвърт с 2 точки, но на полувремето резултатът беше равен (30:30). В третата част символичните домакини бяха по-силни и това им даде преднина от цели 11 точки преди заключителните 10 минути. Последната част беше много равностойна и резултатна, но разликата в полза на Блейдс така и не беше свалена до по-малко от 7 точки. В крайна сметка Светкавица загуби с 13 точки разлика (68:81).

Най-силен в срещата беше Мартин Механджиев от Блейдс, който отбеляза 31 точки (15 в последната част). Добре се включи и Константин Близнаков, приключил с 19. Димитър Христов също беше на ниво и вкара 14. Йордан Дрингов пък отбеляза 10 точки, а Теодор Атанасов остана с 5. За Светкавица много добър мач изигра Пламен Белчев, който вкара 30 точки. Светослав Петров му партнира добре и реализира 13. Със 7 остана Петко Гатев, а с по 5 се отчетоха Георги Романов и Лъчезар Иванов.

Георги ИстатковГеорги Истатков от отбора на Паляците получи своята награда за най-полезен състезател на тринадесетия кръг.

Най-резултатен в първия кръг от четвъртфиналните серии в НАЛБ стана Мартин Механджиев от Блейдс, който отбеляза 31 точки на Светкавица. След него се нареди Пламен Белчев от Светкавица с 30 срещу Блейдс. В плейофите обаче няма награди за най-полезни състезатели на отделните кръгове, тъй като вече целта пред всички е една – титлата в Националната аматьорска лига по баскетбол.

Боян ГаговБоян Гагов от Паляците също получи своята награда. Той стана най-полезен състезател на четиринадесетия кръг, като това беше последното такова отличие за сезона.

Следващите срещи в НАЛБ са утре (14.04.2013 годинаНеделя). От 15:00 часа София Булс ще гони втора победа срещу Паляците, а от 16:30 часа е двубоят Светкавица – Блейдс. Всички срещи отново са в залата на стадион “Локомотив“.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.