IX кръг – Паляците, Хелга и Локомотив с победи

589

НАЛБ - ЕмблемаПаляците, Хелга и Локомотив с победи в деветия кръг от Националната аматьорска лига по баскетбол

На 24.02.2013 година се проведе деветият кръг от първенството на НАЛБ. Най-интригуващ се оказа първият мач, в който отборът на Паляците надделя над Блейдс. След това Хелга победи София Булс, а Локомотив се наложи над Светкавица.

На върха в класирането е Локомотив с 8 победи и 1 загуба. Хелга и Своге също имат по една загуба, но са и с мач по-малко. Блейдс и Паляците са на четвърто и пето място с по 4 победи и 5 загуби, но Блейдс има по-добри показатели в преките двубои. На шесто място пък е отборът на Светкавица с 2 победи и 7 загуби, но с по-добри показатели в преките двубои от София Булс, който също е с 2 победи и 7 загуби.

Блейдс – Паляците 63:66 (7:17; 20:17; 23:12; 13:20)

Блейдс - ПаляцитеПървият двубой от кръга противопостави намиращите се на четвърто и пето място отбори. “Паляците” гонеха победа с 12 или повече точки, за да стигнат до предимство в преките двубои срещу отбора на Блейдс (Блейдс спечели с 12 точки разлика в мача между двата отбора през първия полусезон). Срещата започна отлично за Паляците, като символичните гости имаха аванс от 10 точки след първата част. До полувремето Блейдс се съвзе и успя да намали дефицита си до 7 точки. Много силно начало на второто полувреме за символичните домакини обърна мача и преди последната част отборът на Блейдс водеше с 4 точки. Победителят не беше ясен буквално до последните секунди, тъй като състезателите на Блейдс опитаха стрелба от зоната за три точки в последната секунда на двубоя, но за тяхно съжаление, тя се оказа неточна и така “Паляците” затвърдиха добрата си игра от последните кръгове и с победа с 3 точки разлика (66:63).

Много силен мач изигра Радослав Конов от Паляците, който завърши с 30 точки. 13 добави Георги Истатков, 12 – Боян Гагов, а със 7 остана Христо Блидов. За Блейдс Мартин Механджиев вкара 17 точки, с 11 се отчете Константин БлизнаковИван Гьонов и Христофор Пешлеевски отбелязаха по 7, а Георги Вачев остана с 6.

Хелга – София Булс 71:56 (17:12; 16:9; 19:19; 19:16)

Хелга - София БулсНосителите на купата от Хелга започнаха силно своя мач и успяха да натрупат добра преднина в първите две части, като на полувремето дефицитът на София Булс беше 12 точки. Символичните гости опитаха да обърнат развитието на двубоя и имаха много силни изяви, но опитът на състезателите на Хелга се оказа решаващ и те успяха да удържат победата и макар че през второто полувреме разликата в тяхна полза беше само 3 точки, София Булс загуби с 15 (56:71).

За Хелга със съответно 22 и 21 точки (3 тройки) завършиха Георги Брестнички и Живко Радевски. 15 добави Стефан Стоянов, а с 9 се отчете Стефан Ангелов. За София Булс Владимир Николов вкара най-много – 14 точки. 11 реализира Андрей Панайотов, по 9 отбелязаха Христос Псилос и Марсел Иринчев, а със 7 остана Йосиф Чернашки.

Локомотив – Светкавица 83:50 (20:12; 19:13; 19:8; 25:17)

Локомотив - СветкавицаТретият двубой от кръга започна равностойно, като в началните минути отборът на Светкавица дори имаше предимство. Постепенно Локомотив влезе в мача и заигра добре, а това ясно се вижда и от натрупаната до полувремето преднина – 14 точки. Срещата се реши още в третата четвърт, като след нея Локомотив се оттегли с аванс от 25 точки. До края разликата се вдигна и така вицешампионите от миналата година спечелиха с 33 точки разлика (83:50).

25 точки за победителите отбеляза Георги Георгиев. 17 вкара Димитър Станиславов, а Александър Войнов – 12. 7 реализира Николай Николов, а Васил Туев и Ивайло Иванов останаха с по 6. За Светкавица най-много вкара Веселин Величков – 13 точки (3 тройки), а 11 добави Светослав Петров (3 тройки). Пьотр Коляев се включи със 7 точки, а 6 вкара Георги Романов.

За най-полезен състезател в деветия кръг беше избран Радослав Емилов Конов от отбора на Паляците. Той вкара 30 точки на Блейдс и по този начин имаше главна заслуга за победата на тима си. Конов стана и най-резултатен в кръга. Той ще получи своята специална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg, преди следващия мач на отбора си.

Светослав ПетровСветослав Петров от Светкавица пък получи своята награда за най-полезен състезател в осмия кръг.

Следващият кръг от НАЛБ ще се проведе от 07.03. до 16.03.2013 година, като на 07.03.2013 година (Четвъртък) от 20:30 часа Своге излиза срещу Хелга в дербито на кръга. На 10.03.2013 година (Неделя) София Булс играе с Локомотив, а на 16.03.2013 година (Събота) е двубоят Светкавица – Блейдс.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.