VIII кръг – Светкавица с историческа победа

601

НАЛБ - ЕмблемаСвогеСветкавица и Локомотив с победи в осмия кръг от Националната аматьорска лига по баскетбол

Вторият полусезон беше открит на 09.02.2013 година с мач между шампионите от Своге и отбора на Блейдс. На 17.02.2013 година пък Светкавица записа историческа първа победа в историята си, надделявайки над отбора на София Булс. В последния мач от кръга Локомотив успя да се наложи много трудно над Паляците.

Още с началото на втория полусезон, шампионатът даде заявка да бъде изключително интересен. На върха в класирането СвогеЛокомотив и Хелга продължават да имат само по една загуба (Хелга има и мач по-малко). Отборът на Блейдс пък показа, че не отстъпва много на отборите в топ 3 след като във втори пореден мач води на полувремето на шампионите от Своге, но накрая се пропуква. „Паляците“ пък изиграха пореден силен двубой и малко не им достигна да изненадат вицешампионите от Локомотив, а същият отбор на Паляците загуби и едва с точка от носителите на купата от ХелгаСветкавица и София Булс показаха доста подобрени лица, изигравайки много оспорван и стойностен двубой, в който надделя отборът, който нямаше победа до момента, а именно този на Светкавица. Така в лигата вече няма нито непобеден отбор, нито такъв, който да не е записал победа, а разликите в повечето срещи са доста незначителни.

Своге – Блейдс 88:75 (23:19; 18:23; 19:11; 28:22)

Своге - БлейдсПървият мач от втория полусезон започна равностойно, но шампионите от Своге успяха да спечелят първата четвърт с 4 точки. Вторите 10 минути обаче бяха в полза на Блейдс и така символичните гости поведоха с 1 точка на полувремето. Слабо второ полувреме за отбора на Блейдс предреши изхода от двубоя. Своге поведе със 7 точки преди началото на последната част, в която успя дори да увеличи аванса си и да победи с 13 точки (88:75).

Най-резултатен в мача стана Емил Горанов от Своге, който завърши с 32 точки (4 тройки). Мирослав Иванов също игра силно и приключи срещата с 24, а Руслан Богданов вкара 23. За Блейдс 29 точки вкара Георги Вачев, а съответно с по 12 и 10 се отчетоха Мартин Механджиев и Христофор Пешлеевски.

София Булс – Светкавица 63:80 (13:11; 20:27; 17:22; 13:20)

София Булс - СветкавицаВторият двубой от кръга противопостави отбора на София Булс, който до момента имаше победа само над Светкавица и амбицираният тим на Светкавица, който беше в търсене на първата си победа. Срещата започна със слаба резултатност, като и двата отбора отдаваха повече внимание на защитата. Постепенно Светкавица взе надмощие и поведе с 5 точки на полувремето. Късата скамейка на София Булс се отрази негативно на отбора и през второто полувреме разликата прогресивно нарастваше, за да достигне до 17 точки в полза на Светкавица в края на двубоя (80:63).

Много силен за Светкавица беше Светослав Петров, който вкара 28 точки (3 тройки). Новото попълнение на отбора Пламен Белчев се включи с 15. 11 добави Георги Романов, а с 9 се отчете Веселин Величков. За София Булс 18 точки наниза Георги Георгиев. По 17 и 14 отбелязаха новодошлите Андрей Панайотов и Йосиф Чернашки. 10 точки пък вкара Димитър Димитров.

Паляците – Локомотив 74:79 (17:14; 19:24; 13:22; 25:19)

Паляците - ЛокомотивПоследният двубой от кръга също започна без надмощие от страна на някой от отборите. Към края на първата част символичните домакини от Паляците дръпнаха и спечелиха началните 10 минути с 3 точки разлика. До полувремето Локомотив се съвзе и на почивката имаше преднина от 2 точки. „Паляците“ изпитваха трудности след почивката и загубиха третата част с цели 9 точки, като така пасивът им стана 11 преди заключителните 10 минути. Въпреки опитите за обрат, Локомотив успя да удържи победата с 5 точки разлика (79:74).

Димитър Станиславов беше най-резултатен за Локомотив със своите 19 точки. Георги Георгиев вкара 18, а с 16 остана новото попълнение на тима Николай НиколовАлександър Войнов отбеляза 11 точки. За Паляците Радослав Конов вкара 22 точки, а Георги Истатков – 21 (3 тройки). Христо Блидов се включи с 14 точки, а 8 добави Боян Гагов.

За най-полезен състезател в осмия кръг беше избран Светослав Пламенов Петров от отбора на Светкавица. Той вкара 28 точки на София Булс за първата победа в историята на тима си. Най-резултатен в кръга пък стана Емил Горанов от Своге, който отбеляза 32 точки на БлейдсПетров ще получи своята специална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg, преди мача на отбора си от деветия кръг.

Емил ГорановЕмил Горанов от Своге пък получи своята награда за най-полезен състезател в седмия кръг.

Следващият кръг от НАЛБ ще се проведе на 24.02.2013 година (Неделя), като от 15:00 часа Блейдс излиза срещу Паляците в директен сблъсък за четвъртото място във временното класиране. Хелга играе със София Булс от 16:30 часа, а Локомотив ще опита да спре възхода на Светкавица от 18:00 часа.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.