X кръг – Локомотив и Блейдс с победи

804

НАЛБ - ЕмблемаЛокомотив и Блейдс с победи в десетия кръг от Националната аматьорска лига по баскетбол

На 10.03. и 17.03.2013 година се проведе десетият кръг от първенството на НАЛБ. И двата мача от кръга бяха много интересни, като първият в класирането Локомотив успя да се наложи над последния София Булс с едва 2 точки, а Блейдс победи трудно Светкавица.

София Булс – Локомотив 58:60 (9:20; 11:14; 21:15; 17:11)

София Булс - ЛокомотивВ първия мач от кръга един срещу друг излязоха лидерът в класирането и отборът на последно място в момента. Двубоят започна със сериозно предимство за Локомотив, като символичните гости направиха серия от 12:0 в началото на мача. Постепенно София Булс показа възможностите си и намали пасива си до 11 точки в края на частта. До полувремето Локомотив натрупа аванс от 14 точки. През второто полувреме обаче статуквото се промени тотално. София Булс спечели третата част с 6 точки разлика и преди заключителните 10 минути изоставаше с 8 точки. В последната част символичните домакини се доближаваха до 1 и 2 точки, но така и не успяха да изравнят или да поведат. 7 секунди преди края на двубоя топката беше в София Булс, но отборът пропусна възможността си в последната секунда, с която щеше да изпрати мача в продължение. В крайна сметка Локомотив победи с 2 точки разлика (60:58).

За Локомотив много силен беше Александър Войнов, който завърши с 27 точки (3 тройки). 15 добави Георги Георгиев, а със 7 остана Николай Николов. За София Булс най-резултатен стана Василис Цамцукакис, който вкара 18 точки. Със 17 се включи Христос Псилос, 10 добави Йосиф Чернашки, а със 7 остана Марсел ИринчевГеорги Георгиев реализира 6 точки.

Светкавица – Блейдс 75:83 (16:24; 9:11; 13:24; 37:24)

Светкавица - БлейдсВторият двубой от кръга противопостави петите и третите във временното класиране. Отборът на Блейдс започна по-добре срещата и набързо натрупа преднина, която стигна до 8 точки в края на първата част. След слабо резултатна втора четвърт, Светкавица изоставаше с 10 точки на полувремето. Третата част отново беше в полза на Блейдс, като авансът на символичните гости преди последната част стана 21 точки. Водачите в резултата явно решиха, че мачът е свършил и позволиха отпускане, а отборът на Светкавица само това и чакаше. Светкавица изигра феноменална последна част, в която реализира 37 точки (с 1 по-малко отколкото за първите 30 минути). 2 минути преди края на мача Блейдс имаше преднина от едва 2 точки, но все пак Светкавица не успя да довърши започнатото и загуби с 8 точки (75:83).

Най-резултатен в двубоя стана Мартин Механджиев от Блейдс, който вкара 23 точки (без да изпълни нито един наказателен удар). Георги Вачев добави 17. С 13 се включи Димитър Христов, а Иван Гьонов и Христофор Пешлеевски реализираха по 10 точки. С 6 остана Теодор Атанасов. За Светкавица най-много вкара Пламен Белчев – 18 точки. Веселин Величков също игра силно и приключи с 14. 10 добави Светослав Петров, с 8 се включи Пьотр Коляев, а с по 7 останаха Георги Романов и Петко Гатев.

За най-полезен състезател в десетия кръг беше избран Веселин Руменов Величков от отбора на Светкавица. Той вкара 14 точки на Блейдс и беше в основата на опитите за обрат на Светкавица, като в последната четвърт той реализира 10 от точките си, включително и тройка, с която доближи отбора си на 2 точки до БлейдсАлександър Войнов от Локомотив и Мартин Механджиев от Блейдс станаха най-резултатни в кръга със съответно по 27 и 23 точки. Величков ще получи своята специална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg, преди следващия мач на отбора си.

Радослав Конов от Паляците пък, който беше избран за най-полезен състезател в деветия кръг, също ще получи своята награда преди следващия мач на отбора си, тъй като той почива в този кръг.

Следващият кръг от НАЛБ ще се проведе на 21.03.2013 година (Четвъртък), като в първия мач за кръга Блейдс излиза срещу Локомотив от 20:00 часа, а във втория играят Хелга и Паляците от 21:30 часа. Всички срещи отново ще се играят в залата на стадион “Локомотив“.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.