XII кръг – Светкавица и София Булс с победи

735

НАЛБ - ЕмблемаСветкавица и София Булс с победи в дванадесетия кръг от Националната аматьорска лига по баскетбол

На 23.03.2013 година се проведе дванадесетият кръг от първенството на НАЛБ. В първия мач отборът на Светкавица победи носителите на купата от Хелга. Вторият двубой от кръга също не се разви според очакванията и София Булс надделя над Блейдс.

До края на редовния сезон в НАЛБ остават два кръга. Единственото сигурно в класирането е, че Локомотив и Хелга ще са на първите две места, но в двубоя помежду си ще излъчат шампиона в редовния сезон. Отборът на Паляците пък вече има предимство пред Блейдс в борбата за третото място, но трябва да спечели оставащите си две срещи. Светкавица и София Булс заемат последните две места в класирането, но в последния кръг те доказаха, че ако някой ги подцени, ще допусне сериозна грешка.

Доказателство за изравнените сили през втория полусезон в лигата са и загубите с по 5 и 2 точки на Паляците от Локомотив и Хелга. Загубата с 2 точки на София Булс от Локомотив. Победата с 3 точки на Паляците над Блейдс. Трудната победа на Блейдс над Светкавица и изключително оспорваните двубои на Блейдс с Локомотив и София Булс. Победата на Светкавица над един от фаворитите, а именно отборът на Хелга.

След края на редовния сезон ще се изиграят и плейофите. Първият и вторият отбор ще почиват в първия кръг и ще играят директно на полуфиналите. Третият ще играе четвъртфинална серия срещу шестия, а четвъртият – срещу петия. Всички серии се играят до 2 победи от 3 мача.

След края на редовния сезон ще бъдат обявени и идеалните петици в НАЛБ, като те ще бъдат определени чрез гласуване между отборите.

Светкавица – Хелга 61:49 (14:7; 11:13; 18:17; 18:12)

Светкавица - ХелгаПървият двубой от кръга противопостави Светкавица и Хелга. На пръв поглед в мача имаше ясно изразен фаворит и това беше отборът на Хелга. Вътрешни проблеми обаче, плюс изключителна мотивация у Светкавица, тотално промениха статуквото. Срещата започна с предимство за Светкавица, като след първите 10 минути символичните домакини имаха преднина от 7 точки. Разликата до полувремето падна на 5. След почивката двубоят продължи да бъде оспорван, а преди заключителните 10 минути Хелга губеше с 6 точки. Липсата на резервни състезатели в отбора на Хелга до голяма степен предреши двубоя, а разликата в края на мача само се вдигна, за да спечели Светкавица с 12 точки разлика (61:49).

Най-резултатен в срещата стана Светослав Петров от Светкавица, който се отчете с 18 точки (3 тройки), като интересен факт е, че той реализира всичките си точки през второто полувреме. Пламен Белчев му партнира с 16 точки и изключителна борбеност. 11 точки пък добави Веселин Величков. За Хелга по 15 точки вкараха Живко Радевски (14 от точките му са през второто полувреме) и Пламен Пенев. 12 добави Петър Маринов, а със 7 остана Стефан Стоянов.

София Булс – Блейдс 66:55 (15:9; 24:13; 10:17; 17:16)

София Булс - БлейдсВторият двубой от кръга противопостави отбора на София Булс, който търсеше първата си победа за втория полусезон и третия във временното класиране – отборът на Блейдс. Срещата започна много силно за символичните домакини, които успяха да използват пропуските в защитата на Блейдс, за да натрупат аванс от 6 точки в края на първата част и цели 17 точки до полувремето. Второто полувреме беше коренно различно, като Блейдс заигра много по-ефективно в защита и допусна само 10 точки в третата част, за да намали изоставането си до 10 точки преди последната четвърт. Получените цели три технически нарушения през второто полувреме до голяма степен лишиха Блейдс от по-сериозни опити за обрат. В крайна сметка София Булс материализира силната си игра и спечели с 11 точки разлика (66:55).

Силно игра Йосиф Чернашки от София Булс, който вкара 27 точки (3 тройки). Василис Цамцукакис също беше на ниво и реализира 13, а с 8 остана Бен Туе. За Блейдс Мартин Механджиев беше най-резултатен с 23 точки. Димитър Христов се включи с 14, а Иван Гьонов остана с 6.

За най-полезен състезател в дванадесетия кръг беше избран Йосиф Георгиев Чернашки от отбора на София Булс. Той вкара 27 точки на Блейдс и по този начин имаше главна заслуга за победата на тима си. Той стана и най-резултатен в кръга със своите 27 точки, а след него се нареди Мартин Механджиев от Блейдс с 23. Йосиф Чернашки ще получи своята специална награда, осигурена с любезното съдействие на Airball.bg, преди следващия мач на отбора си.

Веселин ВеличковВеселин Величков от Светкавица пък получи своята награда за най-полезен състезател в десетия кръг.

Димитър Станиславов от Локомотив пък, който беше избран за най-полезен състезател в единадесетия кръг, ще получи своята награда преди следващия мач на отбора си, тъй като той почива в този кръг.

В следващия кръг на НАЛБ е дербито Хелга –Локомотив, като мачът ще се играе на 04.04.2013 година (Четвъртък) от 20:30 часа. В другия мач отборът на Паляците излиза срещу София Булс на 06.04.2013 година (Събота) от 15:00 часа. Всички срещи отново ще се проведат в залата на стадион “Локомотив“.

За повече информация и много интересни снимки, можете да посетите страницата на НАЛБ във Фейсбук – http://www.facebook.com/NALB.BG.