Първенството на НАЛБ за сезон 2023/2024 – жребий и програма за първите кръгове

876

Вчера, 16.09.2023 година, по време на техническата конференция за първенството на Националната аматьорска лига по баскетбол през сезон 2023/2024 беше изтеглен жребият за шампионата.

Техническата конференция беше разделена на 4 части – за всяка дивизия. Благодарим на всички присъстващи за сериозното отношение!

Както вече знаете, в тринадесетия сезон на НАЛБ – сезон 2023/2024 – участие ще вземат 47 отбора. 9 от тях ще се състезават в първа дивизия, 12 във втора и по 13 в трета и четвърта.

ТУК може да откриете пълна информация по въпроса. Именно във въпросния материал, както и в цитираните в него предходни 2 ще откриете подробна информация и за ситуацията във всяка една от дивизиите в първенството на НАЛБ за сезон 2023/2024.

Съвсем скоро очаквайте информация и относно Мача за Суперкупата на НАЛБ, с който официално ще открием сезон 2023/2024 и който ще се проведе на 23.09.2023 година.

Сега на вашето внимание представяме и какво отреди жребият:

Първа дивизия

1. Титан Пропъртис
2. Дюдс
3. Балкан Ботевград
4. Ероус
5. Роботите
6. ЛА Бейкърс
7. Балканъ
8. Фактор
9. Ботев 2012

Схемата за първите 3 кръга:

Първи кръг

3 – 8
5 – 6
7 – 4
9 – 2
1 – почива

Втори кръг

2 – 7
4 – 5
6 – 3
8 – 1
9 – почива

Трети кръг

1 – 6
3 – 4
5 – 2
7 – 9
8 – почива

Втора дивизия

1. ТН Машини
2. Дъ ЕкспендаБолс
3. Аутбрейк
4. Сенките
5. Кучетата от Младост
6. Дървоядите
7. Монстарс
8. Скай Уокърс
9. Армада
10. Карлсберг
11. Бом Бок
12. Кралете

Схемата за първите 2 кръга:

Първи кръг

1 – 12
3 – 10
5 – 8
7 – 6
9 – 4
11 – 2

Втори кръг

2 – 9
4 – 7
6 – 5
8 – 3
10 – 1
12 – 11

Трета дивизия

1. Дъ Блек Мамбас
2. София Уориърс
3. Мечките
4. Болърс 68
5. Джедай Мастърс
6. Флай-Бай
7. АК-47-ърс
8. София Армада
9. Движи Се-Проензи
10. Ликуифайд
11. Паляците
12. Т.Н.С.-Ентъртейнмънт
13. Хюстън Бъкетс

Схемата за първите 2 кръга:

Първи кръг

2 – 13
3 – 12
4 – 11
5 – 10
6 – 9
7 – 8
1 – почива

Втори кръг

13 – 1
12 – 2
11 – 3
10 – 4
9 – 5
8 – 6
7 – почива

Четвърта дивизия

1. София Хилс-Спорт Вижън
2. Куантум
3. Вайс Сити Мамбас
4. Стражите
5. Колд Хартс
6. Мад Вайкингс
7. Надежда Хендикапс
8. Гоуст Болърс
9. Хобитите
10. Драгънс
11. Ботев 2012 Б
12. Нитрос
13. Бер-Хелла

Схемата за първите 2 кръга:

Първи кръг

2 – 13
3 – 12
4 – 11
5 – 10
6 – 9
7 – 8
1 – почива

Втори кръг

13 – 1
12 – 2
11 – 3
10 – 4
9 – 5
8 – 6
7 – почива

Програмата за първите 2 кръга във втора, трета и четвърта дивизия, както и за първите 3 кръга в първа дивизия беше изготвена още по време на техническата конференция (в скоба след всеки двубой е изписана и съответната дивизия):

Първи кръг за I, II, III и IV дивизия + Втори кръг за I дивизия (30.09.-08.10.2023 година)

30.09.2023 година, Събота – Уинбет Арена

10:00 Кучетата от Младост – Скай Уокърс (2)
12:00 Балкан Ботевград – Фактор (1)
14:00 Ботев 2012 – Дюдс (1)
16:00 Балканъ – Ероус (1)
18:00 София Уориърс – Хюстън Бъкетс (3)

01.10.2023 година, Неделя – Уинбет Арена

10:00 Роботите – ЛА Бейкърс (1)
12:00 Флай-Бай – Движи Се-Проензи (3)
14:00 Болърс 68 – Паляците (3)
16:00 Вайс Сити Мамбас – Нитрос (4)
18:00 Бом Бок – Дъ ЕкспендаБолс (2)

02.10.2023 година, Понеделник – Уинбет Арена

20:00 Дюдс – Балканъ (1)
21:30 Ероус – Роботите (1)

04.10.2023 година, Сряда – Уинбет Арена

20:00 ЛА Бейкърс – Балкан Ботевград (1)
21:30 Фактор – Титан Пропъртис (1)

07.10.2023 година, Събота – Уинбет Арена

10:00 Монстарс – Дървоядите (2)
12:00 Джедай Мастърс – Ликуифайд (3)
14:00 АК-47-ърс – София Армада (3)
16:00 ТН Машини – Кралете (2)
18:00 Колд Хартс – Драгънс (4)
20:00 Куантум – Бер-Хелла (4)

08.10.2023 година, Неделя – Уинбет Арена

10:00 Аутбрейк – Карлсберг (2)
12:00 Армада – Сенките (2)
14:00 Стражите – Ботев 2012 Б (4)
16:00 Мад Вайкингс – Хобитите (4)
18:00 Мечките – Т.Н.С.-Ентъртейнмънт (3)
20:00 Надежда Хендикапс – Гоуст Болърс (4)

Втори кръг за II, III и IV дивизия; Трети кръг за I дивизия (09.10.-15.10.2023 година)

09.10.2023 година, Понеделник – Уинбет Арена

20:00 Дървоядите – Кучетата от Младост (2)
21:30 София Армада – Флай-Бай (3)

11.10.2023 година, Сряда – Уинбет Арена

20:00 Т.Н.С.-Ентъртейнмънт – София Уориърс (3)
21:30 Дъ ЕкспендаБолс – Армада (2)

13.10.2023 година, Петък – Уинбет Арена

20:00 Движи Се-Проензи – Джедай Мастърс (3)
21:30 Хюстън Бъкетс – Дъ Блек Мамбас (3)

14.10.2023 година, Събота – Уинбет Арена

9:15 Скай Уокърс – Аутбрейк (2)
11:00 Кралете – Бом Бок (2)
12:45 Балканъ – Ботев 2012 (1)
14:30 Сенките – Монстарс (2)
16:15 Паляците – Мечките (3)
18:00 Балкан Ботевград – Ероус (1)
19:45 Роботите – Дюдс (1)
21:30 Титан Пропъртис – ЛА Бейкърс (1)

15.10.2023 година, Неделя – Уинбет Арена

9:15 Нитрос – Куантум (4)
11:00 Ботев 2012 Б – Вайс Сити Мамбас (4)
12:45 Гоуст Болърс – Мад Вайкингс (4)
14:30 Хобитите – Колд Хартс (4)
16:15 Драгънс – Стражите (4)
18:00 Бер-Хелла – София Хилс-Спорт Вижън (4)
19:45 Карлсберг – ТН Машини (2)
21:30 Ликуифайд – Болърс 68 (3)

Максимално скоро очаквайте и пълната програма до края на сезон 2023/2024.

Подготовката за сезон 2023/2024 в НАЛБ продължава да тече с пълна сила и вече е на финалната права.

Очаквайте и пълно представяне на отборите.

Защото обичаме това, което правим!

От любов към играта!

НАЛБ