Армада вдигна титлата в четвърта дивизия след спиращ дъха финал

275

Отборът на Армада спечели титлата в четвърта дивизия от първенството на Националната аматьорска лига по баскетбол за сезон 2021/2022!

Благодарим на всички в четвърта дивизия за прекрасния сезон 2021/2022 в НАЛБ!

Благодарности за всички положителни емоции!

А сега нека отдадем нужното внимание на завършека на шампионата в четвърта дивизия от първенството на НАЛБ за сезон 2021/2022.

Армада вдигна титлата в четвърта дивизия след спиращ дъха финал!

Още в дебютния си сезон и при положение, че тимът беше сформиран буквално в последните дни преди крайния срок, Армада достигна върха в четвърта дивизия.

Успехът за Армада в никакъв случай не беше лесен, но в течение на целия редовен сезон отборът демонстрираше постоянство, като в крайна сметка завърши на втора позиция преди плейофите. Армада достигна без загуба до финалната серия – след 2 чисти победи с по 2:0 на четвъртфинал и полуфинал, но финалната серия несъмнено остава в историята като една от най-великите.

След като спечели първия двубой в серията с 3 точки разлика, Армада загуби втория и на практика тимът беше загубил и третия. Секунди преди края на редовното време от Аутбрейк имаха 4-точкова преднина и вече се подготвяха за снимки с титлата. Тогава обаче Димитър Любенов реализира тройка с табло почти от центъра, като срещу него беше извършено и нарушение. Сирената за край на редовното време прозвуча докато топката все още беше във въздуха, а впоследствие Любенов реализира и наказателния удар, пращайки решителния трети двубой от финалната серия в продължение. В продължението вече нямаше сила, която можеше да спре окриления тим на Армада, който напълно заслужено се поздрави със златните медали.

На втора позиция в четвърта дивизия от първенството на НАЛБ за сезон 2021/2022 завърши отборът на Аутбрейк.

Тимът изигра невероятен сезон и независимо от загубата на финала, той заслужава само и единствено поздравления. От Аутбрейк стартираха със 17 поредни победи и на практика загубиха само последния си мач в редовния сезон, оформяйки баланс от 17 победи и 1 загуба. В плейофите обаче трудностите пред Аутбрейк бяха доста по-сериозни. Тимът загуби първия двубой от полуфиналната серия с Флай-Бай, спечели втория с 4 точки разлика и успя да надделее в третия с 1 точка разлика след невероятна драма. Във финалната серия всичко изглеждаше, че се повтаря – тимът загуби първия мач от Армада, спечели втория и на практика беше спечелил и третия. Тогава обаче се случи чудото за Армада, което лиши Аутбрейк от златните медали, но донесе на тима безценен опит, който несъмнено ще бъде от полза за в бъдеще.

На трето място завърши отборът на Флай-Бай.

Отборът демонстрира невероятно израстване и много малко не му достигна за по-предно класиране. От Флай-Бай завършиха на четвърта позиция в редовния сезон с баланс от 11 победи и 7 загуби, но в плейофите показаха страхотно себераздаване и отлична организация. Именно впечатляващата организация е в основата на успеха на тима, който напълно заслужи първите си медали в петия си сезон в НАЛБ.

Шампионите в четвърта дивизия от първенството на НАЛБ:

Сезон 2018/2019 – Форест Бойс Ботевград
Сезон 2019/2020 – Ликуифайд
Сезон 2020/2021 – Ботев 2012
Сезон 2021/2022 – Армада

Мачовете в четвърта дивизия от първенството на НАЛБ за сезон 2021/2022 стартираха на 26.09.2021 година и завършиха на 27.06.2022 година.

Ето го и крайното класиране в четвърта дивизия от първенството на НАЛБ за сезон 2021/2022:

10. Хобитите

Наградата за най-добър реализатор в плейофите отиде при Борис Матраков от Флай-Бай.

Най-добрите реализатори в плейофите в четвърта дивизия през годините (до сезон 2015/2016 няма разделение на дивизии и всички отбори се състезават заедно, първият сезон за четвърта дивизия е сезон 2018/2019):

Сезон 2018/2019 – Николай Велков (Ликуифайд) – 20.0 точки
Сезон 2019/2020 – Константин Василев (Кобилдър Викингс) – 27.0 точки
Сезон 2020/2021 – Георги Христов (ЛА Бейкърс) – 29.0 точки
Сезон 2021/2022 – Борис Матраков (Флай-Бай) – 33.8 точки

Най-полезен състезател в плейофите в четвърта дивизия от първенството на НАЛБ за сезон 2021/2022 е Димитър Любенов от Армада.

Най-полезните състезатели в плейофите в четвърта дивизия през годините (до сезон 2015/2016 няма разделение на дивизии и всички отбори се състезават заедно, първият сезон за четвърта дивизия е сезон 2018/2019):

Сезон 2018/2019 – Драгомир Енчев (Форест Бойс Ботевград)
Сезон 2019/2020 – Искрен Николов (Ликуифайд)
Сезон 2020/2021 – Христо Ангелов (Ботев 2012)
Сезон 2021/2022 – Димитър Любенов (Армада)

Скоро очаквайте и информация относно индивидуалните призьори в плейофите + топ 5 във всяка категория.

Още веднъж използваме възможността да поздравим Армада за титлата! Използваме възможността и да благодарим отново на всички участници в четвърта дивизия!

Щастливи сме, че първенството на НАЛБ предизвика изключително много положителни емоции сред участници, фенове, приятели, любители на баскетбола и съмишленици! Благодарим за огромния интерес към всичко, което от НАЛБ правим! Благодарим, че заедно успяхме да се справим с поредните огромни предизвикателства и съумяхме да завършим успешно и сезон 2021/2022!

Използваме възможността да благодарим и на всички медии, които отразяваха шампионата в четвърта дивизия от първенството на НАЛБ!

Оспорваността в дивизията отново беше пословична, като от Националната аматьорска лига по баскетбол поздравяваме всички участници в четвърта дивизия от първенството на НАЛБ през сезон 2021/2022!

Благодарим още веднъж и за огромния интерес към начинанията ни!

Изказваме още веднъж сърдечни благодарности на всички участници в четвърта дивизия!

Ето ги и имената на шампионите, които остават в историята като триумфиралите в четвърта дивизия от първенството на НАЛБ – Армада, сезон 2021/2022: Виктор Аргиров, Михаил Илиев, Петър Петров, Николай Николов, Георги Банчев, Георги Наумов, Александър Хаджиев, Бранимир Цветков, Григор Гигов, Борислав Борисов, Аксел Ферзуев, Димитър Любенов, Светломир Рангелов, Теодор Илиев, Марк Стоядинов, Едуард Кайн. Треньор: Николай Николов, помощник-треньори: Николина Чолакова, Вилиана Петрова, Калина Фадел, Габриела Йорданова и Александра Минкова.

Честито на Армада още веднъж! Благодарим отново и на всички участници в четвърта дивизия! За нас беше чест!