Sportal.bg: Баскетболът в България се завърна с марка НАЛБ (+ обзор от изминалата седмица)

Най-напред бихме искали да изкажем сърдечни благодарности на партньорите си от Sportal.bg, които се свързаха с нас и изявиха желание да отразяват всичко, което се случва в Националната аматьорска лига по баскетбол!

За нас е истински комплимент най-голямата и най-популярната спортна медия у нас да проявява такъв интерес към НАЛБ, като по думите на специалистите от Sportal.bg колаборацията е увеличила значително интереса към баскетболната секция в сайта.

С огромно удоволствие представяме и всички материали за НАЛБ, публикувани в Sportal.bg от 15.06.2020 година насам. ТУК може да откриете и интервю с мениджъра на НАЛБ Мартин Механджиев, публикувано в медията на 17.06.2020 година.

Баскетболът в България се завръща с марка НАЛБ – 15.06.2020 година

След тримесечна пауза от какъвто и да е баскетбол на организирано ниво в България днес любимата игра с оранжевата топка се завръща в „Овергаз арена“. В столичната зала официално ще бъде възобновен сезонът в добилата сериозна популярност през последното десетилетие Национална аматьорска лига по баскетбол (НАЛБ).

Ръководството на НАЛБ е създало максимално разумни и адекватни противоепидемични мерки, чрез които приоритет номер едно остава здравето както на всички участници, така и на членовете на екипа. Тях може да видите ТУК.

Сезонът в НАЛБ се подновява днес с мачовете от 20-ия кръг на лигата, а самата вечер започва с отложен двубой от 19-ото завъртане. От 19:00 един срещу друг ще застанат Джедай Мастърс и Мечките. Двата отбора са част от Дивизия III на първенството. Веднага след него започва мач от Дивизия I, който ще противопостави Олд Таймърс и Норт-Уест-Глобал Тест. Вечерта завършва с още една среща от Дивизия III, като този път на паркета в „Овергаз арена“ ще излязат София Уориърс и Ремонт Експерт.

В НАЛБ участват хора, които не се състезават професионално, но са жадни за баскетбол. Целта на организацията е да разширява границите на любимата игра и да предоставя възможност на всеки любител да се докосне до тръпката от играта.

Успешен рестарт на сезона в НАЛБ (видео) – 16.06.2020 година

Възобновяването на сезон 2019/20 в Националната аматьорска лига по баскетбол (НАЛБ) официално бе дадено с три срещи през вчерашния ден. Както е известно, НАЛБ е единствената организация, която рестартира баскетболния сезон след пандемията от COVID-19. Всички двубои се провеждат при стриктни и адекватни противоепидемични мерки, които целят да приоритизират здравето на участниците.

В първия двубой от вечерта в „Овергаз арена“ отборът на Мечките постигна убедителен успех над Джедай Мастърс с 82:52 (20:9, 29:10, 16:19, 14:17). По този начин победителите записаха своята 17-а победа от 19 мача и делят лидерството в Дивизия III на надпреварата с Форест Бойс Ботевград, които също са с баланс 17-2.

Цели петима играчи от Мечките завършиха с двуцифрен точков актив. Йоаннис Моногенис поведе колоната от реализатори с 19 точки, Йордан Тошев оформи „дабъл-дабъл“ от 15 точки и 15 борби, както и 5 отнети топки, Иво Георгиев също записа „дабъл-дабъл“ с 13 и 10 борби, а Кристиян Кирилов и Мартин Палашев се отчетоха с по 11 пункта. За Джедай Мастърс Стоян Кайнаров завърши със 17 точки, Виктор Владов добави 14 точки и 9 борби, а Тома Фиков остави 10 точки и 7 борби на сметката си.

Във втората среща Норт Уест-Глобал Тест направи феноменален обрат от 18 точки пасив и извоюва победа с 68:65 (15:17, 10:19, 21:15, 22:14) над Олд Таймърс. Победата е под №13 за Норт Уест, които са втори в Дивизия I с 13-7. Олд Таймърс остават четвърти с баланс 11-8.

До почивката Олд Таймърс имаха 11-точков аванс, който скочи на 18 по-късно в третата четвърт, но блестящи изяви и страхотна серия от 13:0 върнаха Норт Уест-Глобал Тест в мача. В последния период Таймърс отново се отскубнаха на 7 точки преднина, но съперниците им пак ги настигнаха и двубоят се реши в самия край. Кош след пресечка на Петър Радев даде 2 точки аванс на Тест при 50 секунди до края, а крайният резултат бе оформен с успешен наказателен на Борис Матраков – 68:65.

Именно Матраков бе в основата на обрата със своите 32 точки и 18 борби и КПД от 44. Мариян Калчев добави 14 точки за победителите. Олд Таймърс разчитаха на Огнян Тодоров, завършил с 14 точки и 8 борби, и Кирил Райков, записал 13 пункта и 15 овладени топки на сметката си.

В последния мач от вечерта Ремонт Експерт използва силно второ полувреме, за да си осигури комфортна победа със 77:52 (24:10, 10:21, 23:8, 20:13) срещу София Уориърс. По този начин Ремонт Експерт си осигури 8-а победа за сезона и заема 7-ата позиция в класирането с 8-11. София Уориърс са 10-и с едва 3 победи от 20 мача.

Драгомир Цанов се разписа с 21 точки и 6 борби за победителите. Петър Данчев записа чудесен „трипъл-дабъл“ – 18 точки, 14 борби и 10 асистенции. Ангел Братанов добави 17/7/5, а Мартин Киров допълни с 13 точки и 6 борби.

За Уориърс Никола Чучуков вкара 13 точки и овладя 18 борби, а Стефан Кръстанов наниза 12 точки, но стреля 5/24 от полето.

Джими Хънт и Симеон Ценов напомниха за класата си в НАЛБ (видео) – 17.06.2020 година

Отборът на Ероус постигна сериозна победа в битката за четвъртата позиция в Дивизия I на Националната аматьорска лига по баскетбол. „Стрелите“ надделяха над Ахил с крайното 75:66 (27:20, 13:16, 16:13, 19:17) и по този начин стъпиха на четвъртото място в класирането с баланс 11-9. Ахил остава седми с 8 победи и 12 загуби.

Ключови за успеха на Ероус днес бяха бившият играч на Левски и Балкан Джими Хънт, както и Симеон Ценов, който бранеше екипите на Черно море и Спартак (Плевен) в професионалната си кариера.

Още в първата четвърт Ероус наложиха темпото си и се измъкнаха с актив от 7 точки след първата десятка.

Вторият период отиде на сметката на отбора на Ахил, който съкрати дефицита си на 4 пункта, но в третата част отново Ероус подходиха по-съобразително и увеличиха преднината си. Четвъртата част започна със серия от 6:0 за Ахил, която им помогна да стопят разликата на само една точка, но тройка на Джими Хънт сложи началото на поредица от 10 последователни точки, която се оказа от ключово значение за края на двубоя. 9 поредни точки на Симеон Ценов довършиха Ахил – 75:66.

Именно Хънт и Ценов бяха единствените играчи на Ероус с двуцифрен точков актив. 187-сантиметровият американец завърши с 21 точки 7 борби, а крилото също вкара 21 пункта, но взе и 15 борби. За Ахил Красимир Кирилов бе най-резултатен с 22 точки и 16 борби. Крум Мутафов добави 15 точки, а Даниел Тодоров се отчете с 13 пункта и 7 асистенции.

В другия мач от Дивизия I за вечерта тимът на Балкан Ботевград записа седми успех през сезона, след като победи София Лайънс със 81:72 (19:17, 19:19, 31:18, 12:18). С победата Балкан запазва 10-ата позиция в класирането с баланс 7-12, а София Лайънс е осми с 8-12.

Двубоят до голяма степен се реши след солидна трета четвърт за ботевградчани, чрез която си извоюваха 15-точков аванс при влизането в последните 10 минути. Играчите на София Лайънс все пак показаха сърце и съкратиха аванса до 6 точки, но все пак успехът отиде в полза на „зелените“.

Георги Христов се разписа с „дабъл-дабъл“ 21 точки и 19 борби за Балкан. Преслав Пешев също се представи солидно с 20 точки, а Тодор Петров вкара 18 и взе 8 борби. Петър Захов записа 23/7/5 за Лайънс, а Владимир Петров (15 борби) и Валери Асев добавиха по 16 точки.

Шеста победа за Олд Мамбас в Дивизия IV на НАЛБ (видео) – 17.06.2020 година

Отборът на Олд Мамбас успя да надвие Спейс Джемс с 63:55 (16:15, 18:15, 17:9, 12:16) в мач от 20-ия кръг на Дивизия IV в Националната аматьорска лига по баскетбол. „Мамбите“ постепенно увеличаваха преднината си с течението на мача и така записаха шестата си победа в дивизията, позволила им да запазят осмата си позиция в класирането и да се изравнят с днешния си съперник, който пък все още е седми.

Отборите стартираха с умерено темпо и в първата четвърт нито една от двете селекции не се измъкна на повече от рутинните четири точки преднина. Периодът приключи при едноточков аванс за Олд Мамбас – 16:15. През втората десятка „мамбите“ разчитаха на дуото Каравастев-Раднев, което реализира 14 от общо 18-е точки за тима в частта. Симеон Георгиев от Спейс Джемс пък наниза 8 точки за своя отбор в периода, а резултатът на почивката бе 34:30 за Олд Мамбас.

В частта след паузата Олд Мамбас излязоха по-мотивирани за успеха и започнаха сериозна серия от 9:0, с която увеличиха преднината си на 9 точки. Първият двуцифрен аванс бе именно на тяхна сметка, след като успяха да спечелят съревнованието в четвъртината с убедителното 17:9 и общо 51:39 след три четвърти игра.

Ситуацията не се промени по някакъв сериозен начин в последните 10 минути, което позволи на Олд Мамбас да задържат преднината си и да триумфират с крайното 63:55.

Георги Раднев, Недялко Каравастев и Величко Сарев бяха най-ценни за успеха на тима си. Раднев завърши с 16 точки и 10 борби, Каравастев също добави двуцифрен брой точки и борби – 16 пункта и 15 овладени топки, а Сарев направи страхотен двубой и бе близо до „трипъл-дабъл“ с 11/19/7. Христо Костов пък добави 10 точки за победата на своите. За Спейс Джемс Симеон Георгиев блесна с 28 точки и 9 борби. Светослав Филипов остави на сметката си 10 точки и 10 борби.

Осем поред за Трипъл-дабъл в НАЛБ (видео) – 18.06.2020 година

Тимът на Трипъл-дабъл продължава да доминира в трета дивизия на Националната аматьорска лига по баскетбол. Тимът с треньор Мартин Цветанов постигна осми пореден успех, след като надделя с 69:58 над съседа си в класирането Енигма Фойерверк в столичната зала „Овергаз арена“. Победата е под №14 от 20 мача за Трипъл-дабъл за сезона, като тимът е четвърти. Енигма Фойерверк е трети с 15 победи и 5 загуби.

Първото полувреме бе равностойно, като двата тима си поделиха по една четвърт, но Трипъл-дабъл все пак излезе напред чрез тройка на Златко Атанасов в края на периода за 30:27. Брутална серия от 15:0 за символичните домакини до средата на третата част дойде като студен душ за Енигма. Разликата се оказа недостижима и Трипъл-дабъл задържа аванса си в четвъртия период – 69:58.

Златко Атанасов записа 14/9/4 за победителите. Иван Паничерски вкара 13 точки и взе 6 борби, а капитанът Борислав Стаменов наниза 10 точки за успеха. Максим Алексиев се отличи за Енигма Фойерверк с 15 точки и 8 борби. Радостин Димитров също направи добър мач с „дабъл-дабъл“ 15 точки и 13 борби, а Любомир Орешаров направи солиден мач с 14/13/6.

ТН Машини и Олд Таймърс с категорични успехи в НАЛБ – 19.06.2020 година

Шампионът на Втора дивизия от 2018-а ТН Машини постигна очаквана победа срещу Ботев 2012 с убедителното 81:54 (19:15, 20:15, 19:7, 23:17) в отложена среща от 17-ия кръг, с която записа десетия си успех в редовния сезон в Първа дивизия на НАЛБ. Така „Машините“ минават шести в класирането с баланс 10-9, а съперникът им остава последен с 4-15. Двубоят ще се запомни с първия „трипъл-дабъл“ след рестарта на сезона в Първа дивизия, дело на капитана на победителите Иван Иванов.

В самия мач символичните домакини имаха леки проблеми единствено в първата четвърт, но след 11 безответни точки установиха контрола върху играта, като на почивката вече имаха аванс от 9 точки. Третата четвърт бе ключова за развитието на двубоя, в която „Машините“ убиха интригата и стигнаха до 21 точки актив, а в последната десятка мачът се доигра, за да се оформи крайното 81:54.

Филип Чолич и Васил Христов завършиха съответно с по 22 и 21 точки за победителите. Капитанът Иван Иванов записа 11 точки, 15 борби и 14 асистенции на сметката си. За Ботев 2012 Христо Ангелов вкара 18 точки и взе 9 борби, а Георги Георгиев добави 11 точки и 8 борби.

В другия мач от Първа дивизия за вечерта трикратните шампиони от Олд Таймърс минаха по шампионски през съпротивата на Карлсберг – 83:52 (21:8, 27:10, 23:11, 12:23). Успехът е под №12 за селекцията на играещия треньор Мартин Славов и с него се изкачват до четвъртата позиция в класирането, подминавайки отбора на Ероус с баланс 12-8. Карлсберг, от своя страна, е 11-и с 5 победи и 14 загуби.

Доминацията в двубоя започна още от първата четвърт, спечелена с 21:8, а до края на вторите 10 минути разликата се вдигна на 30 точки при 48:18. Символичните домакини продължиха да играят с добър дух и след голямата почивка, а крайният резултат дойде при 83:52.

Филип Сребров бе на крачка от „трипъл-дабъл“ за Олд Таймърс с 27 точки, 8 борби и 9 асистенции. Лъчезар Радев добави 18 точки и 8 борби, Михаил Димитров се отчете с „дабъл-дабъл“ 12 точки и 16 отскочили топки, а Денислав Трифонов и Александър Александров помогнаха на тима с по 10 пункта. За Карлсберг Марио Андреев бе най-добър със 17 точки и 6 асистенции.

Бързаков и Кръстев блеснаха за фаворита Виваком в НАЛБ (видео) – 20.06.2020 година

Звездният отбор на Виваком постигна четвърта поредна победа в Първа дивизия на НАЛБ, след като надигра с категоричното 109:76 (28:25, 23:19, 31:11, 27:21) Балкан Ботевград в отложена среща от 15-ия кръг на Лигата. Основна роля за успеха на Виваком имаха състезавалите се в НБЛ Георги Бързаков и Георги Кръстев, които разпиляха съперниците си. С победата тимът на Виваком вече е лидер в Първа дивизия с 15 успеха от 19 двубоя, колкото имат и ФитСпо Баскет, но са с по-добро точково отношение.

Спокойно може да кажем, че ботевградчани успяха да се задържат в мача само през първите 20 минути при 7 пункта дефицит, тъй като третата четвърт стартира с опустошителна серия от 22 безответни точки за Виваком, половината от които на Бързаков. В последната четвърт основните фаворити за първото място в дивизията не намалиха темпото и стигнаха до кота 100, а финалната сирена прозвуча при 109:76.

Кандидатът за MVP на редовния сезон Бързаков завърши с 27 точки, 6 борби и 6 асистенции. Георги Кръстев „избухна“ с „трипъл-дабъл“ от 19 точки, 16 борби и 11 асистенции, Иван Стойчев влезе от пейката със 17 точки и 8 борби, а Антонио Илиев допълни с 12 точки и 5 завършващи подавания. Георги Христов се представи чудесно за Балкан с 27 точки и 12 борби, капитанът Тодор Петров добави 16 и 11 взети топки, а Костадин Методиев вкара 14 точки.

В среща от Трета дивизия Форест Бойс Ботевград превзеха върха в директния двубой за лидерството с отбора на Мечките. Шампионите на Четвърта дивизия от миналия сезон победиха с 69:57 (19:13, 19:14, 18:13, 13:17) и еднолично са първи в подредбата с 18 успеха и 2 загуби. Мечките остават втори със 17-3. Символичните домакини не срещнаха трудности и още след втората част поведоха с двуцифрена преднина, като успяха да я запазят до края на срещата.

Драгомир Енчев завърши с „дабъл-дабъл“ 14 точки и 12 борби за „зелените“. Мариян Николов се включи от пейката с 14 пункта, 8 борби и 5 асистенции, а Божидар Цачев добави 11 точки за успеха. Капитанът Иво Георгиев вкара 20 точки за Мечките, докато Кристиян Кирилов и Атанасиос Моногенис завършиха съответно с по 12 и 10 точки.

В Четвърта дивизия тимът на Бом Бок също се утвърди на върха след очакван успех над отбора на Мечките 2019 с 68:54 (22:14, 14:5, 21:17, 11:18). Победата бе под №18 за вицешампионите от турнира „Веселин Господинов“, които изпревариха тима на Ликуифайд, който е с мач по-малко. Мечките 2019 остават девети с баланс 5-15.

Николай Мораров завърши с 21 точки и 18 борби за Бом Бок. Момчил Недялков наниза 19 за успеха, а капитанът Стефан Стоянов реализира 17 и взе 9 борби. Валантен Стойчев се отчете с 14 точки и 6 борби за Мечките 2019, докато Александър Миленков завърши с 12 точки и 12 борби.

В мач от Втора дивизия отборът на Монстарс разби Скравена с 99:52 (22:15, 24:8, 30:18, 23:11) и се настани на втората позиция в класирането. Победителите не срещнаха проблеми в нито един момент от мача и се поздравиха с разгромния успех. Чрез победата Монстарс са с баланс 13-7, докато Скравена е 10-и с 4-16.

Славчо Нучев вкара 31 точки за 25 минути, Георги Мишев добави 27 точки и 14 борби, а Виктор Тодоров наниза 14 точки за победата. Драгомир Иванов бе най-добър за Скравена с 27 точки и 6 борби, а 11 пункта остави Милен Стаменов.

Българо-нигерийски рецитал за Фантомс, очакван успех и за Дървоядите в НАЛБ – 20.06.2020 година

Сребърните медалисти от Трета дивизия за миналия сезон Фантомс си осигуриха ключов успех срещу Кучетата от Младост с крайното 79:65 (28:7, 12:19, 14:21, 25:18), с което си върнаха на опонента за причинената загуба от първия полусезон. Чудесно разбирателство между лидерите на Фантомс Радостин Радков и Калеб Акенс даде тон за победата на тима, която е под №13 за сезона и им отрежда петото място в класирането след 20 мача. Кучетата от Младост остават в челната тройка с баланс 14-7.

Фантомс летяха като изтребители по паркета в началото на двубоя и започнаха първата част в брутално темпо със серия от 25:4, а след успешна тройка на нигериеца Калеб Аканс авансът на символичните домакини стана цели 21 точки – 28:7 след първите 10 минути.

През втората десятка разликата се вдигна на 25, но Кучетата от Младост не бяха готови да предадат мача без усилия и завършиха частта със серия от 13:2, за да скъсят дефицита си на 14 точки – 40:26.

Третата четвърт отново беше в полза на устремилите се към обрат „кучета“, съкратявайки разликата на 7 пункта в края на периода за 54:47. Нова силна серия на символичните гости и те заслужиха паритета в резултата след тройка на Мартин Сечков за 56:56. Оттам нататък обаче силите им сякаш приключиха и Фантомс взеха нещата в свои ръце, правейки аванса си двуцифрен отново и тръгвайки си с победа от зала „Овергаз арена“ – 79:65.

Радостин Радков бе водещата фигура за победителите с 27 точки и 7 борби. Калеб Акенс оформи страхотен „дабъл-дабъл“ 16 точки и 26 борби, 7 от които в нападение, а Григор Божилов и Теодорос Зиакас също допринесоха за успеха съответно с по 17 и 13 точки. За Кучетата от Младост Мартин Сечков бе най-полезен с 24 точки, 9 борби, 3 отнети топки и 2 „чадъра“, а капитанът Марио Александров се разписа с 13 пункта.

В другия мач от същата дивизия Дървоядите постигнаха нужна победа срещу София Ентъртеймънт с 95:84 (16:19, 31:28, 30:16, 18:21), която им позволява да запазят втората си позиция с баланс 14 победи и 7 загуби. Символичните гости рухнаха след подновяването на играта през второто полувреме и остават 11-и с 3 успеха и 17 поражения.

София Ентъртеймънт изградиха основата за едно чудесно представяне във втората четвърт, след като поведоха с 9 точки, но в края на частта действията им на паркета бяха тотално обезличени от съперника и разликата падна за отрицателно време.

Третата част започна с 10:0 серия за Дървоядите, които не си позволиха да изпуснат аванса и дори го увеличаваха в течение на двубоя, а финалната сирена дойде при 95:84.

Бойко Иванов бе изключително полезен за победителите с 26 точки и 12 борби при 13/16 стрелба от полето. Димо Дингозов записа 20 точки и 7 борби на сметката си, а капитанът на тима Димитър Колев и Георги Симеонов (6 асистенции) добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Марио Юруков правеше магия на паркета за София Ентъртеймънт с 35 точки, 11 борби и 4 асистенци при 14/20 стрелба от паркета. Теди Буков добави 22 точки, а Ахилеас Зикас и Марин Кожухаров вкараха по 14 и 11 точки.

49 точки на Христо Милчев засилиха Кучетата от Младост Б към плейофите в НАЛБ – 21.06.2020 година

Завършилите на второ място в редовния сезон на Трета дивизия през миналия сезон – Кучетата от Младост Б, се разправиха за едно полувреме с аутсайдера АК-47-ърс и ги разбиха с крайното с 52:103 (14:24, 8:22, 15:27, 15:30) в двубой от Втора дивизия на НАЛБ. „Кучетата“ са пети във временното класиране с 11-9, докато АК-47-ърс са на дъното с 1 успех от 20 мача. В герой за победителите се превърна Христо Милчев, който „подпали“ коша на „калашниците“ с личното си постижение от 49 точки.

Милчев вкара 14 от първите 20 точки за Кучетата в началния период, а доминацията на символичните гости продължи и до края на полувремето, завършило при 22:46. След почивката разликата продължаваше да се покачва, а финалната сирена прозвуча при 52:103.

Милчев стреля 20/34 от полето, включително и 8 успешни тройки, а също така добави 5 борби, 3 асистенции и 5 отнети топки към статистиката си. Лъчезар Рагин се разписа с „дабъл-дабъл 14 точки и 11 борби, Пламен Бауренски остана на една асистенция от „трипъл-дабъл“ с 12/10/9, а Петър Попов също бе близо до двуцифрен актив в три категории с 10 точки, 14 борби и 7 асистенции. За АК-47-ърс Илиян Павлов се разписа с 16 точки и 6 борби, Дани Мицев се отчете с 12/4/5, а Руслан Хачикян добави 10 точки и 6 асистенции.

Бойз Фром Да Хууд също се поздрави с важен успех, като успя да прекърши съпротивата на Стрийт Бенгърс с 69:94 (18:21, 18:22, 22:28, 11:23). Победата е под №9 за „момчетата от квартала“, които държат седмото място в битката за плейофите с баланс 9-11. Стрийт Бенгърс са 10-и с 3-17.

Първите две четвърти предложиха равностоен баскетбол с няколко обрата в резултата, но към края на частта Бойз Фром Да Хууд наложиха своето темпо в двубоя и излязоха напред със седем точки. В рамките на третата четвърт разликата стана двуцифрена, като опитите на Стрийт Бенгърс да се завърнат в двубоя бяха неутрализирани. Всичко приключи в последната част, взета от символичните гости с 11:23, и двубоят приключи при крайното 69:94.

Тодор Найденов бе скритият коз от пейката на победителите с 22 точки. Капитанът Константин Търновски отбеляза 18, Павел Петров добави 16 и 8 борби, Евгени Вълчев се отчете със страхотен „дабъл-дабъл“ 13 точки и 20 борби, а Димитър Чаушев завърши с 12/7/5. С 22 точки приключи Красимир Димов, докато Илия Плачков наниза 18, а капитанът Николай Стайков се отчете с 12/10/5.

В мач от Втора дивизия Паляците спечелиха директния сблъсък за разпределянето на плейофните места с тима на Кабайерос с финалното 65:71 (15:27, 15:15, 18:20, 17:9). Чрез успеха редовните участници в последните осем сезона седнаха на четвъртата позиция с баланс 12-9, докато Кабайерос е шести с 13 победи и 7 загуби. Двата отбора са с равни точки, но точковото отношение е в полза на Паляците.

Паляците неочаквано си осигуриха двуцифрена преднина още в първата четвърт, като не позволиха тя да бъде стопена в следващите 10 минути. В третата част на двубоя сребърните медалисти от Втора дивизия преди два сезона намалиха изоставането си на 5 пункта, но серия от 11:2 за Паляците отново върна разликата в двуцифрени размери. Тимът на Кабайерос направи последен опит да се върне в мача, но той бе безуспешен – 65:71 за символичните гости.

Христо Владимиров поведе Паляците с 23 точки, 8 борби и 4 асистенции. Капитанът Боян Гагов завърши с 18/9/7, Иван Иванов добави 16 точки, 14 борби и 5 асистенции, а Иван Георгиев вкара 12 точки и взе 8 отскочили топки за успеха. За Кабайерос Христо Велчев завърши с 22 пункта, 6 борби и 4 асистенции, докато Мартин Митренцев и Иван Иванов добавиха съответно 14 и 13 точки.

Кайнаров и Михайлов си спретнаха чудесен дуел при победа на Кралете – 21.06.2020 година

Златните медалисти от Трета дивизия за сезон 16/17 Атлетик 95 Куклен не срещнаха особени трудности от Джобтайгър Дюдс и ги размазаха с 88:58 (21:14, 17:16, 31:8, 20:19) в директен двубой за осмото място във Втора дивизия. Така отборът от Куклен заграби осмата позиция за себе си с баланс 9-11, а Дюдс остават под тях със 7 победи и 13 загуби.

Атлетик изрази намеренията си още в началото на срещата с 15 безответни точки. Куклен намали пасива наполовина до края на периода, а през втората десятка ситуацията не се промени – 38:30 за Атлетик. Третата четвърт бе определяща за крайния изход на двубоя, тъй като победителите я спечелиха с разгромното 31:8, с което си осигуриха 31-точков аванс. Четвъртата част се доигра, за да се оформи крайното 88:58.

Дилян Барбов поведе реализаторите за Атлетик с 29 точки, 5 борби и 5 асистенции. Найден Найденов завърши с 20/5/5, а Николай Поппалов (7 борби) и Петромил Терзиев добавиха съответно по 13 и 11 точки за успеха. За Джобтайгър най-силен бе Георги Гаджев с 20 точки и 16 борби, докато Виктор Пощаджиев допълни с 11 точки.

В среща от Трета дивизия Кралете доминираха над Джедай Мастърс и си заслужиха победата със 77:95 (17:13, 17:33, 17:23, 26:26). Чрез успеха си бронзовите медалисти от същата дивизия преди три години вече са пети в класирането с 12 победи и 7 загуби, докато „джедаите“ са осми с 8-12. Хубава битка предложиха съперниците Стоян Кайнаров и Цветан Михайлов, реализирали най-много точки за съответните си отбори.

Първата четвърт отиде на сметката на Джедай Мастърс, но впечатление направи Михайлов, който наниза 11 от 13-те точки за Кралете в частта. През втория период дойде и обратът в мача, който позволи на символичните гости да излязат напред на почивката с 12-точков аванс при 34:46.

Опитите на Кайнаров и компания да стопят разликата бяха безуспешни, като вместо това тя се вдигна на 18 пункта в края на третия период. Всичко приключи при 77:95 за Кралете с финалната сирена.

Цветан Михайлов направи зверски мач – 34 точки, 14 борби и 7 асистенции при 15/29 стрелба от полето. Константин Близнаков се включи от пейката с 21 точки и 5 борби, капитанът Антон Начев добави 16 точки и 7 асистенции, а Станислав Петров завърши с 12 точки и 11 взети отскочили топки. Стоян Кайнаров също бе на висота за Джедай Мастърс с цели 37 точки, 5 борби и 4 отнети топки, като бе и ефективен в стрелбата си – 17/29 успешни стрелби. Денис Христов наниза 17 пункта и взе 7 борби.

Отборът на Ликуифайд допусна едва 38 точки в мрежичката си и даде сериозна заявка за намеренията си в плейофите, след като надигра категорично Ръш Баскетбол с 38:74 (12:12, 10:14, 5:22, 11:15). Успехът е 18-и за победителите, които отново превземат върха в Четвърта дивизия. Ръш Баскетбол пък е четвърти с баланс 14-7. Още в първата четвърт Ликуифайд излезе напред с двуцифрена преднина, а ситуацията на паркета не се промени до самия край на мача.

Искрен Николов се разписа с 15 точки и 7 борби за успеха, а Боян Бянков (10 борби) и Борил Кънчев добавиха съответно по 14 и 12 точки. За Ръш Баскетбол Християн Великов наниза 12 точки, а Петър Трендафилов записа 11 на сметката си.

Кобилдър Викингс също се поздрави с безупречен успех, надигравайки отбора на Пистолет с 63:99 (11:19, 15:34, 15:16, 22:30) и по този начин се настаниха на петата позиция в Четвърта дивизия с баланс 14-6. Загубилите пък остават девети с 5 победи и 15 загуби. „Викингите“ взеха преднината в свой ръце от първата минута, увеличиха я на двуцифрена, и я задържаха до последното отиграване в мача.

Константин Василев наниза 30 точки и взе 8 борби за победата. Веселин Добрев вкара 26, взе 10 отскочили топки и направи 5 асистенции, Константин Ризов завърши с 19/8/7, а Георги Лазев добави 11 пункта. Стамен Георгиев бе най-добър за Пистолет с 27 точки, 11 борби и 5 асистенции. Християн Беремски, Пол Мукам и Ерен Ишджаноглу пък завършиха двубоя с 10 точки всеки.

ФитСпо Баскет съкруши ТН Машини с 14 тройки и чудесна отборна игра (видео) – 22.06.2020 година

Актуалните носители на Купата и Суперкупата на НАЛБ ФитСпо Баскет потвърдиха шампионските си амбиции с пълно господство на паркета при разгромния успех със 105:53 (30:4, 36:9, 16:25, 23:15) над солидния тим на ТН Машини. Победителите предложиха страхотна отборна игра, след като завършиха с 32 асистенции в двубоя, а също така нанизаха 14 тройки в хода на мача и допуснаха само 13 точки в мрежичката си за първите 20 минути от срещата.

Чрез успеха ФитСпо Баскет продължава гонитбата с другия фаворит Виваком за лидерството в дивизията, като двата тима са с баланс 16-4 на върха. Единствено предимството в преките двубои дава преднина на отбора на Виваком. „Машините“ са седми с 10 победи и 10 загуби.

Колкото до самия двубой, един от лидерите на ФитСпо – Иван Илчев, започна разгрома с 4 поредни тройки още в началните пет минути на мача, като заедно с Любомир Недков нанизаха 24 от първите 30 точки за тима си. Те споделиха диригентската палка с капитана Теодор Атанасов, който влезе от пейката с 15 точки във втората част, а ФитСпо вече можеха спокойно да ликуват, макар и да имаше още 20 минути баскетбол – 66:13 след двете части.

В следващата десятка доминаторите намалиха оборотите и позволиха на опонента си да стопи малка част от разликата, но в четвъртия период отново Недков и Атанасов избухнаха, за да прехвърлят кота „100“ за отбора си и да се поздравят с крайното 105:53.

Теодор Атанасов наниза 25 точки, подаде 4 асистенции и отне 3 топки. Любомир Недков добави 24 точки, 12 борби и 6 асистенции, а Иван Илчев завърши с 23 пункта, 11 взети топки и 5 завършващи подавания. За ТН Машини Васил Христов блесна с 20 точки, 4 борби и 3 асистенции, докато Борис Иванов добави 12 и 7 борби, а Делян Дамянов остана с 10 и 8.

Още веднъж изказваме сърдечни благодарности на Sportal.bg за вниманието към НАЛБ!