Най-напред отново бихме искали да изкажем сърдечни благодарности на партньорите си от Sportal.bg, които се свързаха с нас и изявиха желание да отразяват всичко, което се случва в Националната аматьорска лига по баскетбол!

За нас е истински комплимент най-голямата и най-популярната спортна медия у нас да проявява такъв интерес към НАЛБ, като по думите на специалистите от Sportal.bg колаборацията е увеличила значително интереса към баскетболната секция в сайта. Именно НАЛБ представлява най-голям интерес за любителите на баскетбола у нас, което определено е страхотно признание.

ТУК може да откриете интервю с мениджъра на НАЛБ Мартин Механджиев, публикувано в медията на 17.06.2020 година. ТУК пък може да откриете пълния обзор в медията за срещите от седмицата 15-21.06.2020 година.

А сега с огромно удоволствие представяме и всички материали за НАЛБ, публикувани в Sportal.bg за срещите в НАЛБ в периода 22-28.06.2020 година.

Триото Михайлов-Начев-Лилов осигури нов успех на Кралете в НАЛБ – 23.06.2020 година

Своя 13-и успех в Трета дивизия на НАЛБ записа тимът на Кралете, след като надделя с 59:51 (13:13, 20:11, 15:14, 11:13) в слаборезултатна, но интересна битка над Ремонт Експерт. По този начин бронзовите медалисти от същата дивизия за сезон 16/17 се утвърдиха като четвъртия най-добър отбор в класирането с баланс 13-7, а опонентите им от Ремонт Експерт продължават борбата за плейофите с осмата си позиция и баланс 8 победи и 12 поражения, колкото имат и Джедай Мастърс.

Завързано начало предложи срещата, като нито един от двата отбора не успя да си осигури сериозен аванс. В последните пет минути на втората четвърт обаче Кралете се хвърлиха на щурм и не позволиха на съперника си да стигне до кош, записвайки серия от 12:0 до края на периода, която им даде 9-точков аванс на голямата почивка – 33:24. Цветан Михайлов, Антон Начев и Константин Близнаков правеха чудеса по паркета на „Овергаз арена“ в следващите 10 минути, давайки преднина от 16 точки на тима си.

Ремонт Експерт обаче се съвзеха и завършиха частта със серия от 6:0, но прекрасното включване на Александър Лилов от пейката на Кралете не остави шансове на съперниците си. Лилов наниза 7 от 11-те точки в четвъртата част за отбора си и помогна на тима си да задържи преднината до финалната сирена, прозвучала при 59:51.

Цветан Михайлов завърши с 16 точки, 5 борби и 6 отнети топки за победителите. Антон Начев вкара 15 и открадна 3 топки, а Александър Лилов се отчете с 9 точки (7 в 4-ата част) и 6 борби. Капитанът на Ремонт Експерт Ангел Братанов наниза 13 точки и взе 6 отскочили топки, Драгомир Цанов добави 11, Петър Данчев направи добър мач с 10 точки, 11 борби, 6 асистенции и 5 отнети топки.

В среща от Четвърта дивизия отборът на Скай Уокърс просто не намери отговор срещу безупречните действия на най-доброто нападение в дивизията Септември и преклони глава след 134:47 (32:11, 27:10, 37:7, 38:19). Бронзовите медалисти от Купата на НАЛБ за сезон 17/18 подпечатаха успех №14 през сезона и вече са четвърти, като делят еднакъв баланс с петия Ръш Баскетбол. Скай Уокърс са 11-и с 3 победи и 18 загуби.

Александър Стоименов направи зверски мач за Септември с 36 точки, 6 борби, 7 асистенции и 6 отнети топки. Капитанът Мартин Механджиев вкара 25, взе 5 борби и открадна 5 топки, Ерик Вълчев записа „дабъл-дабъл“ 18 и 17 борби, Иван Манов реализира 17 точки, взе 6 отскочили топки и отне още 5, а Веселин Колев завърши с 12 точки, 6 борби и 10 асистенции. За Скай Уокърс Момчил Динев се включи чудесно от пейката с 15 точки, а Галин Митов завърши с 13.

Отборът на Енигма Фойерверк се върна на победния път след категоричен успех с 50:67 (10:24, 13:15, 6:18, 21:10) над Бойз Фром Да Хууд и по този начин се утвърждава на третата позиция в Трета дивизия. Вицешампионите на Четвърта дивизия от миналия сезон са с 16 победи от 21 двубоя, докато Бойз продължават битката за плейофите и остават седми с 9 успеха и 12 загуби.

Силите на „момчетата от квартала“ сякаш приключиха още във втората половина на първата четвърт, когато позволиха на съперника си да направи сериозна серия от 15:3 и да поведе след първите 10 минути с 24:10. През втората част преднината на таблото остана двуцифрена, а в третия период Енигма доминираше в двете фази на играта и си осигури аванс от 57:29 преди финалната десятка. Последната част бе на сметката на Бойз, но финалният резултат сочеше красноречивото 67:50 за Енигма Фойерверк.

Капитанът Радостин Димитров направи силен двубой с 26 точки и 8 борби. Любомир Орешаров остана на една точка от „20/20“ с 19 точки и 26 борби, докато Калоян Йорданов вкара 10 пункта за успеха. Лидерът на Бойз Деян Боздуганов наниза 14 и взе 9 борби, Тодор Найденов добави 11 точки, Димитър Чаушев допълни с „дабъл-дабъл“ 10 точки и 11 борби.

Страхотна престрелка между Петър Захов и Мартин Димов завърши с победа за София Лайънс – 24.06.2020 година

В истинска класика се превърна двубоят между София Лайънс и Карлсберг. Носителите на Купата на НАЛБ от сезон 17/18 Лайънс оцеляха в жесток трилър с финален резултат 85:79 (24:12, 23:19, 14:23, 24:25) срещу доиграващия сезона тим на Карлсберг и записаха жизненоважна победа, за да си върнат осмата позиция от Балкан Ботевград. Страхотен мач за София Лайънс изигра Петър Захов, който измъкна отбора си с две тройки в края, а освен това направи още чудесни отигравания. Мартин Димов пък вършеше всичко нужно на паркета за Карлсберг, но тимът му остава 11-и с 6 успеха и 16 загуби.

Началото на срещата никак не предполагаше, че би се стигнало до такъв епичен край. Лайънс спечелиха първата четвърт с 12 точки, а през втория период увеличиха аванса си на 16 при 47:31. В третата десятка обаче Мартин Димов и Васил Лефтеров дадоха да се разбере, че отборът им няма да се задоволи със загубата и реализираха 17 от 23-те точки за Карлсберг в частта – 61:54 за Лайънс след три четвърти. Двамата продължиха да преподават на паркета и мотивираха отбора си да започне последния период със серия от 11:1, която даде 3-точков аванс на Карлсберг при 5:52 на часовника.

Тук обаче триото на София Лайънс в лицето на Петър Захов, Валери Ассев и Мартин Владимиров взе нещата в свои ръце. Ассев задържа отбора си в мача, а Захов наниза две поредни тройки в рамките на 25 секунди, за да даде аванс от 3 точки на отбора си при 66 оставащи секунди. Мартин Димов отбеляза за една разлика, но нова тройка от Владимиров след асистенция на Ассев приключи интригата в мача. Финалното 85:79 бе оформено именно от Ассев, който наниза двата си наказателни.

Петър Захов завърши с 32 точки (6 тройки) и 6 асистенции. Валери Ассев добави 17 точки, 7 борби и 10 завършващи паса, Мартин Владимиров се отчете с 15 точки и 7 борби, а Владимир Петров записа „дабъл-дабъл“ 13 точки и 14 взети отскочили топки. Брутален мач за Карлсберг направи Мартин Димов, завършил с 38 точки, 14 борби, 8 асистенции и 2 отнети топки при 17/33 стрелба от полето. Васил Лефтеров му помогна с 21 точки и 11 борби, а Владислав Дяков добави 10 точки, 6 борби и 3 отнети топки.

Трикратните шампиони на НАЛБ Олд Таймърс записаха втората си поредна победа в Първа дивизия след убедителното 75:61 (12:12, 20:19, 26:11, 17:19) над отбора на В.И.С в среща от 21-ия кръг на Лигата. Победителите заложиха на балансираното нападение, чрез което петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Чрез успеха Олд Таймърс намериха място в топ 3 на класирането с баланс 13-8, но имат мач повече от четвъртия Норт Уест-Глобал Тест, който е с 13-7. В.И.С. остава пети с 10 победи и 11 поражения.

Двата отбора се захапаха още от първия сигнал, като през началните две четвърти отявлен фаворит за евентуален триумф в двубоя нямаше и голямата почивка дойде при точка разлика за Олд Таймърс – 32:31. Шампионите обаче превключиха на по-висока предавка през третата част и изведнъж се оказаха напред в резултата с 18 точки, като преднината до голяма степен се запази в до края на четвъртия период – 75:61.

Капитанът Христо Гатев поведе Олд Таймърс с 14 точки и 11 борби. Лъчезар Радев записа 12 пункта и 13 взети отскочили топки на сметката си, Тихомир Димитров добави 11 от пейката, а с по 10 останаха Диан Абрашев и Мартин Славов. За В.И.С. Христо Михайлов се разписа с 20 точки, докато Ави Митрани и капитанът Димитър Гатев се отчетоха съответно с по 12 и 10.

Георги Бързаков с пореден рецитал в НАЛБ (видео) – 24.06.2020 година

Фаворитът в Първа дивизия на НАЛБ Виваком не срещна никакви проблеми със съпротивата на шестия в класирането Ероус и ги надигра тотално с крайното 118:78 (27:20, 26:20, 32:21, 33:17) в среща от 21-ия кръг на Лигата. Поредно зверско представяне за победителите направи бившият професионалист Георги Бързаков, който завърши срещата с „трипъл-дабъл“. Владимир Георгиев също се представи на изключително високо ниво, като двамата с Бързаков комбинираха за 72 от 118-те точки на отбора си. Чрез победата Виваком стават с баланс 17-4 на върха, докато със загубата Ероус вече са пети с 11-10.

Началото бе чудесно за символичните гости, които взеха ранен аванс от 2:9, но това като че ли мотивира Бързаков и компания да търсят по-бърза развръзка в срещата. Фаворитите в двубоя започнаха да налагат своето бясно темпо и до края на частта излязоха с актив от 7 точки. Втората четвърт също принадлежеше на Виваком, които разчитаха главно на Бързаков и Георгиев, които пък не изневериха и нанизаха 18 от общо 26-те точки за тима през периода – 53:40 на голямата почивка.

Оттам нататък битката беше по-скоро за статистиката, тъй като играчите на Ероус не намираха начин да се противопоставят на двамата летящи по паркета играчи. Двубоят приключи при солидната разлика от 40 точки в полза на Виваком – 118:78.

Владимир Георгиев реализира 37 точки при 17/20 стрелба от полето за победителите. Георги Бързаков завърши с „трипъл-дабъл“ в стил Ръсел Уестбрук – 35 точки, 14 борби, 16 асистенции и 15/18 стрелба, Иван Стойчев добави 11 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Васил Голов наниза 10 пункта. За Ероус Огнян Касабов се разписа с 20 точки от пейката, а със 17 завърши Иван Ценов.

Миньор 2015 (Перник) е на победа от историческо постижение в НАЛБ – 25.06.2020 година

Тоталният доминатор във Втора дивизия на НАЛБ Миньор 2015 (Перник) върви уверено към невиждано досега постижение в историята на Националната аматьорска лига по баскетбол. Бронзовите медалисти от турнира „Веселин Господинов“ господстваха на паркета в мача срещу отбора на Монстарс, завършил при 81:43 (22:11, 19:12, 23:9, 17:11) и записаха своята 21-а победа от 21 мача в дивизията, като с право са недостижими на върха. При успех в последния кръг срещу Скравена перничани ще се превърнат в първия отбор, който завършва редовния сезон непобеден. Съперниците им Монстарс остават на трета позиция с 13 победи и 8 загуби.

Последното водачество на Монстарс бе при 5:8 в първата четвърт, но след това перничани напомниха защо са най-добрият отбор в дивизията и завършиха периода със серия от 17:3. През втората четвърт символичните гости опитаха да стопят дефицита си, но всичко за тях приключи след нови 11 поредни точки за Миньор, с които си извоюваха 18-точкова преднина на голямата почивка. Второто полувреме отново мина под явния превес на победителите, които затвориха мача при 81:43.

Капитанът Александър Ангелов завърши с „дабъл-дабъл“ 22 точки и 17 борби за Миньор. Кристиян Колев добави 16 и 5 борби, Деан Кирилов се отчете с 10 точки, 6 борби и 5 отнети топки, а Петър Русев завърши с 10/8/5. За Монстарс Велизар Стефанов наниза повече от половината точки на тима си – 25 + 10 борби.

Кракра ТВ с репортаж след победата на Миньор 2015 (Перник) над Монстарс – 25.06.2020 година

Репортажът съдържа и интервю с Николай Горанов – треньор на отбора на Миньор 2015 (Перник), който участва във втора дивизия от първенството на Националната аматьорска лига по баскетбол за сезон 2019/2020.

Благодарим сърдечно и на телевизия Кракра за вниманието и интереса към НАЛБ!

Категорични победи за Кабайерос и Ликуифайд в НАЛБ – 27.06.2020 година

Вицешампионите на Втора дивизия за сезон 17/18 Кабайерос спечелиха по безапелационен начин директния си двубой за втората позиция в същата дивизия срещу Кучетата от Младост с крайното 71:48 (18:12, 24:7, 14:10, 15:19). Чрез успеха си отборът на Кабайерос вече дели един актив както с днешния си съперник, така и с Дървоядите. Трите отбора са с баланс 14 победи и 7 загуби, но победителите от днешния двубой за момента държат втората позиция заради по-доброто си точково съотношение.

Символичните домакини наложиха контрола върху мача със самото му начало и си осигуриха 6-точкова преднина преди началото на втората част. Точно тя бе разковничето в мача, тъй като Кабайерос „избухнаха“ със серия от 17:1, която им позволи да дишат спокойно на почивката при 42:19. Кучетата от Младост не успяха да се противопоставят в оставащите 20 минути от мача, позволявайки на Кабайерос да се поздравят с важната победа с крайното 71:48.

Иван Иванов завърши с 21 точки за победителите. Капитанът Христо Велчев вкара 18, направи 4 асистенции и отне 3 топки, Иван Згурафов добави „дабъл-дабъл“ 14 точки и 10 борби, а Мартин Митренцев записа 11 и 8 борби. За Кучетата Александър-Марко Милър бе на висота с 25 точки и 4 борби, а Маргарит Рунев завърши с 6 точки, 11 борби и 8 асистенции.

В мач от Четвърта дивизия основният претендент за титлата Ликуифайд не изпита каквито и да било проблеми в мача си с Олд Мамбас и наложи волята си по категоричен начин с 89:53 (27:13, 17:14, 21:17, 24:9). С победата завършилите на трета позиция в редовния сезон от миналата година за момента окупират върха с баланс от 19 победи и 2 загуби, но са с мач повече от тима на Бом Бок, който пък има предимството в преките двубои между двата тима и при равен баланс ще излезе първи.

Отборът на Олд Мамбас пък завършва редовния сезон с баланс 6-16 и временно се намира на седма позиция, като ще се надява на грешни стъпки от преките си конкуренти, за да се класира за плейофите. Спейс Джемс са осми със 7-13, а Пистолет и Мечките 2019 са с с 5-15.

Тимът на Ликуифайд взе нещата в свои ръце от самото начало, след като спечели първите десет минути с 27:13. Оттам нататък мачът продължи да се развива по тяхното темпо и разликата се увеличи на 17 точки в края на втория период. Играчите на Олд Мамбас обаче излязоха мотивирани след голямата почивка и свалиха дефицита си на 9 пункта, но 12 безответни точки за край на частта от Ликуифайд почти приключиха интригата в мача. Последната част не предложи нещо различно и финалната сирена дойде при 89:53.

Капитанът на Ликуифайд Борил Кънчев поведе колоната от реализатори с 23 точки и 5 борби. Искрен Николов наниза 18 и взе 11 отскочили топки, Огнян Дидов добави 12 точки и 5 асистенции, Владимир Спасов се отчете с 10 точки и 14 борби, а Николай Велков бе близо до „трипъл-дабъл“ с 8 точки, 9 борби и цели 17 асистенции. За Олд Мамбас Христо Костов завърши със 17 точки, докато Георги Раднев записа 11 точки и 11 борби.

Паляците изнесоха баскетболна лекция в зрелищен мач с 30 тройки в НАЛБ – 27.06.2020 година

Един от най-емблематичните отбори в НАЛБ – Паляците, отново летеше по паркета на „Овергаз Арена“ в типичния си стил – с много асистенции, отборна игра и много успешна стрелба от далечно разстояние. Играещият своя осми сезон в Лигата тим завърши участието си в редовния сезон на Втора дивизия на НАЛБ с комфортна победа над София Ентъртейнмънт с финалното 100:77 (19:20, 26:23, 25:16, 30:18). Победителите изпитаха известни проблеми в първата половина на двубоя, но след голямата почивка не позволиха да се стига до излишни изненади.

Така Паляците приключват редовния сезон с 13 победи и 9 загуби, като за момента се намират на втората позиция в класирането на Втора дивизия. Поради сериозната конкуренция обаче, тимът ще пропадне или до шестата, или до седмата позиция в крайното класиране, след като и останалите отбори изиграят оставащите си двубои. Така или иначе, отборът има гарантирано място в плейофите. София Ентъртейнмънт е 10-и с баланс 3 победи и 18 загуби, като в последния си мач в понеделник ще се изправи срещу Кучетата от Младост.

Двата отбора предложиха истински спектакъл по отношение на стрелбата от далечно разстояние. Още в първата четвърт тройките започнаха да валят, като съперниците Христо Владимиров и Ахилеас Зикас си нанизаха по три успешни стрелби отдалеч, за да сложат точка на началните 10 минути при 19:20 за София Ентъртейнмънт. През втората четвърт Паляците се измъкнаха на 7 точки преднина след нови две тройки на Владимиров, но Марио Юруков, Теди Буков и Зикас също отговаряха по безапелационен начин отдалеч. Нова стрелба с марка 3 точки на топстрелеца Владимиров оформи 45:43 за Паляците преди голямата почивка.

В третата част дойде и първата двуцифрена разлика на таблото, която бе в полза на Паляците при 66:56 след нови тройки на Владимиров. Периодът приключи при 70:59, а преднината на символичните домакини единствено можеше да се увеличава в последната четвърт след безупречните им действия. Финалната сирена прозвуча при 100:77, а съотношението на успешните стрелби от далечно разстояние за двата тима бе 16 срещу 14.

Паляците можеха да разчитат на своебразно трио от Стеф Къри, Клей Томпсън и Дреймънд Грийн. Христо Владимиров наниза 10 тройки за 36-те си точки, включително 17 борби и 6 асистенции, Иван Иванов добави 30 точки (4 тройки), 12 взети отскочили топки и 7 завършващи паса, а капитанът Боян Гагов записа страхотен „трипъл-дабъл“ – 20 точки, 11 борби и 14 асистенции.

Капитанът на София Ентъртейнмънт Марио Юруков направи силен мач с 29 точки, 9 борби и 4 асистенции. Теди Буков добави 21 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Ахилеас Зикас завърши с 20/6/9, включително 6 успешни стрелби отдалеч.

Изключителен Станислав Петров измъкна Кралете от неочаквано поражение – 27.06.2020 година

Отборът на Кралете извоюва победа №14 от началото на сезона, след като трябваше да разчита на героичните изяви на капитана си Станислав Петров, за да надвие мотивирания тим на АК-47-ърс с 64:53 (8:16, 16:13, 13:14, 27:10). Чрез успеха си победителите си гарантират завършване в Топ 5 на Трета дивизия, като ще се борят да повторят или надградят представянето си от сезон 16/17, когато спечелиха бронзовите медали в същата дивизия. Отборът на АК-47-ърс пък заслужава единствено похвали за себераздаването си на паркета.

Кралете не успяха да влязат никак добре в срещата, реализирайки едва 4 точки за 7 минути игра. АК-47-ърс пък играеха на върха на възможностите си и успяха да се отскубнат с 10 точки преднина, като в края на първия период водеха с 8:16. През вторите 10 минути ситуацията на паркета се преобърна и Кралете на бърза ръка се завърнаха в мача. Разликата се държеше в диапазона 2-5 точки, а голямата почивка дойде при 24:29 за „калашниците“.

Фаворитите в двубоя обаче така и не намираха верния път към коша и изпитваха допълнителни проблеми в третата част, завършила при 37:43. Интригата остана за последната четвърт, в която най-сетне Кралете се събудиха и водени от капитана си Станислав Петров, който наниза 18 точки само в последната десятка, успяха да обърнат развоя на събитията и да се поздравят с финалното 64:53.

Станислав Петров завърши срещата с 28 точки и 15 борби за Кралете, Константин Близнаков добави 16 пункта и 16 взети отскочили топки, а Явор Николаев записа 10 точки и 10 борби. Янко Минков се представи по добър начин за 47-ърс с 21 точки 8 борби, Дани Мицев бе близо до „трипъл-дабъл“ с 13/9/8, а Руслан Хачикян се отчете с 10 точки.

Сигурните участници в плейофите Кобилдър Викингс записаха втората си поредна и общо 15-а победа за сезона, след като се представиха по безкомпромисен начин срещу Спейс Джемс – 128:50 (26:13, 27:23, 36:10, 39:4). Победителите затегнаха сериозно защитата си през второто полувреме, а в офанзивната част на играта бяха безгрешни, което им дава правото да са четвъртият най-добър отбор в класирането за момента. Поражението не е фатално за Спейс Джемс, тъй като те по всяка вероятност ще завършат седми в редовния сезон.

Интригата съществуваше единствено в първите две части на двубоя, като на полувремето „викингите“ водеха с вече солидните 17 точки. Разликата постепенно се увеличаваше и в края на третата четвърт тя стигна недостижимите 43 точки при 89:46. Последният период пък бе най-силен за Кобилдър, които се възползваха както от предимството, така и от мотивацията си да се представят максимално добре на терена, като накрая всички играчи от ротацията записаха точки на сметките си – 128:50.

Атанас Атанасов поведе отбора си към победата с 28 точки и 15 борби при 13/15 стрелба за 2 точки. Димитър Христов се разписа с 27 точки и 10 борби от пейката, Веселин Добрев добави 16 и 11 асистенции, Константин Ризов допълни с 12 и 7 завършващи подавания, Владимир Петров вкара 11 точки и взе 8 борби, докато Радостин Николов и Михаил Сустов нанизаха по 10. Капитанът Симеон Георгиев бе най-добър за Спейс Джемс с 28 точки, 9 борби и 5 отнети топки.

Красимир Димов избухна с 37 точки и нокаутира Ремонт Експерт в драма с две продължения – 28.06.2020 година

Бронзовите медалисти от Трета дивизия за сезон 16/17 Ремонт Експерт допуснаха изключително неприятно поражение от непретенциозния тим на Стрийт Бенгърс със 102:96 (12:16, 20:29, 28:25, 18:8, 24:18) в страхотен двубой, който се нуждаеше от две продължения, за да излъчи победител. Герой за успеха на Бенгърс бе Красимир Димов, който усложни живота на опонентите си с 18 точки в продълженията.

Загубата оставя Ремонт Експерт временно на осмата позиция с баланс 8 победи и 13 загуби, но деветият Джедай Мастърс има мач по-малко, като е с 8 успеха и 12 поражения. В същата въртележка е и отборът на Бойз Фром Да Хууд, който е седми с 9-12. Стрийт Бенгърс пък записаха своята 4-а победа за сезона, заемайки 10-ата позиция.

В първата четвърт нито един от двата отбора не успяваше да се измъкне на повече от 4 точки разлика, но във втория период фаворитът Ремонт Експерт успя да си проправи път към двуцифрена преднина, която се задържа до края на частта – 32:45. В третата десятка имаше размяна на безответни точки, но нищо не се промени коренно – 60:70.

Последната част започна с шест последователни точки на Красимир Димов, които съкратиха дефицита на отбора му на само 4 точки. Отново Димов даде първия аванс в мача на Стрийт Бенгърс при 76:75, но редовното време приключи при 78:78 след успешен наказателен удар на Александър Анастасов. Първото продължение на мача бе равностойно, като също приключи след наказателен на Ангел Братанов за 86:86. Във вторите пет минути обаче прошка от Димов нямаше. Лидерът на Бенгърс наниза 12 точки само за второто продължение и поведе тима си към победата – 102:96.

Красимир Димов бе над всички останали на паркета и завърши с 37 точки, 11 борби, 6 асистенции и 5 отнети топки при стрелба 13/18 от полето за Бенгърс. Николай Георгиев наниза 18 точки, Николай Стайков остана на асистенция от „трипъл-дабъл“ с 16/20/9, а Димитър Ташков завърши с 14 точки и 10 завършващи паса. За Ремонт Експерт Драгомир Цанов изригна с 35 точки, 5 асистенции и 3 отнети топки, капитанът Ангел Братанов остави 28/11/8 на сметката си, а Владимир Георгиев се отчете с 24 точки и 12 борби.

В мач от Първа дивизия отборът на Ахил постигна драматична победа след обрат над ТН Машини с 92:91 (19:28, 16:28, 35:16, 22:19). Успехът за вицешампионите на НАЛБ от 2016-а (тогава с името Олд Старс 22) дойде след победен кош на капитана Красимир Кирилов при 17 оставащи секунди. Чрез победата Ахил сяда на осмата позиция в класирането с баланс 9-12, докато ТН Машини е 7-и с 10-11.

Цветелин Цоков поведе колоната от реализатори за Ахил с 28 точки, 12 борби и 7 асистенции. Красимир Кирилов завърши с 24 точки и 26 борби (12 в нападение), Йордан Кирилов добави 24 точки, 6 борби и 8 асистенции, а Гълъбин Казълджиев завърши с 16/8/5. Димитър Йошев направи силен мач за ТН Машини с 36 точки, от които 8 тройки, и 7 борби. Мартин Живков завърши с 19/4/5, Кирил Найденов вкара 18, взе 15 борби и отне 5 топки, а капитанът Иван Иванов направи зрелищен „трипъл-дабъл“ с 12 точки, 10 борби и страхотните 20 асистенции.

Победен кош на Любомир Недков вдъхнови ФитСпо Баскет за успех над Норт Уест-Глобал Тест – 28.06.2020 година

Актуалните носители на Купата и Суперкупата на НАЛБ ФитСпо Баскет трябваше да изчакат до последния възможен момент, за да излязат като победители от „Овергаз арена“, след като повалиха сериозния тим на Норт Уест-Глобал Тест с финалното 62:59 (17:7, 13:22, 15:20, 17:10).

Победата за един от фаворитите в Първа дивизия дойде след успешна стрелба от тройката на Любомир Недков 2 секунди преди края на мача, която се оказа решаваща за успеха. ФитСпо Баскет продължава борбата за челото на дивизията, като вече изравни баланса си с този на Виваком – 17-4, но остава втори заради предимството в преките двубои в полза на отбора с лидер Георги Бързаков.

Двата отбора се славят с двете най-добри защити в дивизията и това се подчерта в самия мач. ФитСпо използва липсата на концентрация на опонентите си, за да стигне първи до заветната двуцифрена разлика – 15:5. Частта приключи без особена промяна в резултата, но такава имаше във втората четвърт след серия от 7:18 за играчите на Норт Уест, която им позволи да излязат напред за първи път в двубоя. Периодът приключи при точка аванс за ФитСпо – 30:29.

Миналогодишните вицешампиони от Норт Уест не успяваха да намерят мрежичката в първите пет минути на третата част, но след това изригнаха с 12 безответни точки, които им осигуриха 6-точков аванс при 35:41. До края на частта резултатността се покачи след успешни стрелби на съперниците Леон Лалов и Иван Илчев, а частта приключи при 45:49 за Норт Уест.

Тройка на Теодор Атанасов даде първата преднина на ФитСпо от известно време при 52:51, но така или иначе двата тима просто не се изпускаха и държаха интригата до последните секунди. Нова тройка, този път на Любомир Недков, изравни резултата за 57:57 с 1:54 на часовника, но два успешни наказателни на Лалов отново наклониха везните леко в полза на Норт Уест.

Това не притесни лидерите на ФитСпо, като първо Александров реализира две точки, за да изравни резултата, а след това Недков се възползва от това да бъде сам на тройката и наниза печелившата стрелба за мача – 62:59.

Тримата водачи на ФитСпо завършиха с по 13 точки – Любомир Недков (8 асистенции), Иван Илчев (5 борби) и Теодор Атанасов (7 борби).  За Норт Уест силен мач изигра капитанът Леон Лалов, отбелязал 19 точки и отнел 4 топки, Мариян Калчев се отчете с 15 точки, 9 борби, 4 асистенции и 5 отнети топки, а Захари Петров остави 10 пункта и 5 взети отскочили топки.

33 точки на Милчев изведоха Кучетата от Младост Б до пета поредна победа – 29.06.2020 година

Кучетата от Младост Б продължават с доброто си представяне, след като записаха петата си поредна победа в Трета дивизия на НАЛБ. Този път жертва се оказа тимът на София Уориърс, който отстъпи с 51:79 (7:12, 13:14, 15:27, 16:26) в среща от предпоследния 21-и кръг на Лигата. С успеха си победителите със сигурност ще влязат в плейофите като шести в класирането на редовния сезон, независимо от резултата им в последния кръг. София Уориърс пък е 11-и с 3 победи и 18 загуби, без шансове за плейофите.

Първото полувреме не предложи висока резултатност, но това не пречеше на Кучетата да поведат с 6 точки на почивката при 20:26. В третата четвърт обаче завършилите на втора позиция в редовния сезон за миналата година в същата дивизия сериозно вдигнаха оборотите заради добрите изяви на Христо Милчев и Пламен Бауренски, които помогнаха на тима да си осигури 18-точков аванс при 35:53. Символичните домакини не успяха да се противопоставят до края на мача и преклониха глави след 51:79.

Христо Милчев отново завърши като топреализатор за Кучетата с 33 точки, 6 борби, 7 асистенции и 4 отнети топки. Пламен Бауренски направи чудесно включване от пейката със 17 точки, а с 10 остана капитанът Димитър Георгиев. За Уориърс Никола Чучуков завърши с „дабъл-дабъл“ 16 точки и 17 борби, включително 4 „чадъра“, а Стефан Кръстанов добави 15 пункта и 9 взети отскочили топки.

В среща от Втора дивизия отборът на Джобтайгър Дюдс се завърна на победния път, след като се справи без проблеми със съпротивата на Скравена с финалното 64:87 (11:22, 18:20, 16:27, 19:18). Бронзовите медалисти от Купата на НАЛБ Дюдс обаче няма да успеят да намерят място в плейофите, тъй като прекият им конкурент за последната плейофна позиция – отборът на Атлетик 95 Куклен, със сигурност ще завърши пред тях. В момента Дюдс са с баланс 8-13, а Атлетик – с 9-11.

Предимството в преките двубои на тима от Куклен обаче ще му помогне да завърши на осмата позиция, дори да изгуби двата си последни мача и Дюдс да спечелят своя, което би изравнило активите им. Скравена също няма шансове за място в плейофите, но и двата тима продължават да играят за честта си и удоволствието от любовта към играта.

Фаворитите в срещата Дюдс си осигуриха двуцифрена преднина още в първата четвърт, като постепенно я увеличаваха в хода на мача. На полувремето разликата бе 13 точки в полза на символичните гости, а след силна трета четвърт интригата се изпари, след като на таблото личеше резултата 45:69. Последната четвърт бе протоколна и срещата завърши при 64:87.

Трима играчи завършиха с поне 20 точки за Джобтайгър Дюдс – Илия Стоичков записа 25 точки и 6 асистенции, Стаматиос Джумас добави 23 и 7 борби, а Георги Гаджев се отчете с „дабъл-дабъл“ 20 точки, 17 борби и 6 асистенции. Йоан Младенов също се включи добре с 10 точки и 10 взети топки, а капитанът Борис Станков замалко да завърши с „трипъл-дабъл“ – 9 точки, 20 борби и 8 асистенции.

За Скравена Георги Димитров бе най-добър с 23 точки, 13 борби, 5 асистенции, 5 отнети топки и 3 „чадъра“, Георги Георгиев също блесна с 20/5/5 и 5 отнети топки, а 14 точки и 5 борби записа Радостин Иванов.

Още веднъж изказваме сърдечни благодарности на Sportal.bg за вниманието към НАЛБ! Предварително благодарим и за всички предстоящи материали за НАЛБ, които ще може да следите в най-голямата спортна медия в България!